avonka1
16.09.09,20:11
Neviem, či je táto téma vhodne zaradená ( alebo či je vôbec vhodná a niečo poriešim ), ale trápi a stresuje ma dopravná situácia na našich cestách. Iste to nie je len môj prípad...

Ako jedna z mála dbám na dodržiavanie predpisov a hlavne rýchlosti. Často sa v obci na mňa "nalepí" kamión a doslova sa snaží ma "potlačiť" k rýchlejšej jazde:mad:. Vtedy zvažujem, či prekročiť povolenú rýchlosť alebo zísť na krajnicu a pustiť ho pred seba. Nakoľko mám relatívne rýchle auto, tak by som kamión za obcou predbehla a on by ma opäť dohnal v ďalšej obci, kde by sa zasa tlačil atď....
Takže ako to riešite vy?:confused:
arizona
16.09.09,18:15
Ja takých liepajúcich sa a nervóznych púšťam...ešte im aj bliknem, nech idú;)

Ale mám rada, ak sa ponáhľam ja, že ma tiež pustia a nezdržujú svojou 40kou :---
sarasara
16.09.09,20:15
To zažil asi každý. Dovalí sa kamión a ide jeden meter za mnou. Človek vidí za sebou len osvetlený múr. Ja osobne to neriešim, nestresuje ma to. Kedysi som jazdila dosť veľkým autom a možno to tak pôsobí. Nikdy som nikoho nepotlačila, tak dúfam, že ani mne nikto nebude pomáhať s úsporou benzínu a nebude ma tlačiť. Keby sa to stalo dúfam, že si nepomýlim plyn s brzdou.
misomiso
16.09.09,20:26
Neviem, či je táto téma vhodne zaradená ( alebo či je vôbec vhodná a niečo poriešim ), ale trápi a stresuje ma dopravná situácia na našich cestách. Iste to nie je len môj prípad...

Ako jedna z mála dbám na dodržiavanie predpisov a hlavne rýchlosti. Často sa v obci na mňa "nalepí" kamión a doslova sa snaží ma "potlačiť" k rýchlejšej jazde:mad:. Vtedy zvažujem, či prekročiť povolenú rýchlosť alebo zísť na krajnicu a pustiť ho pred seba. Nakoľko mám relatívne rýchle auto, tak by som kamión za obcou predbehla a on by ma opäť dohnal v ďalšej obci, kde by sa zasa tlačil atď....
Takže ako to riešite vy?:confused:

To je kurz asertivity - nesmies si toho vsimat.

Ja teda predpisovo rozhodne nejazdim (nechcem sa zabit) ale nedavno som sa vracal z vychodu a na Exprese hlasili, ze medzi Trnavou a BA meraju niekde na 60-tke ako tak robia tu dialnicu. Tak som si povedal, ze nech je sranda, pojdem raz v zivote presne 60. Za mnou na mna neunavne blikal dokonca liknovy autobus. Hamoval som celu premavku.

No ale je pravda, ze ta 60 je tam zbytocne - az na vyberanie pokut samozrejme.
Halli
16.09.09,20:41
To je kurz asertivity - nesmies si toho vsimat.

.


Asi najlepšie tak, ...ja si poprípade preklopím spätné zrkadlo a tak sa mi nezdá tak blízko a netrhá mi už žily :D
kaco11
17.09.09,03:42
ja to riešim veľmi jednoducho. Nemám rada kamionistov. Nehovorím, že sú všetci bezohľadní, ale už sa mi stalo, že ma jeden z cesty skoro vytlačil a na diaľnici ma dva privreli medzi seba, lebo ma nevidel. On musí dávať väčší pozor lebo je väčší a následky sú omnoho horšie. Väčšínou sú to vodiči z povolania, ktorí berú jazdu ako rutinu. Raňajkujú počas jazdy, obedujú počas jazdy a večeru si počas jazdy varia v kamione. Keď sa na mňa začne lepiť tak mu pár krát dupnem na brzdu a on sa spamatá. Pokiaľ nie, tak to urobím znova. Pomáha to. Síce mám len malú 206, takže by ma zramoval, ale to si nedovolí, pretože akákoľvek kolízia ide na jeho triko. Nedodržal bezpečnú vzdialenosť. Vadí mi ak mi svieti do spätných a následne keď ja budem musieť prudko zabrzdiť tak on to nestihne. Takže ho jemne upozorním, nech prestane.
kero64
17.09.09,04:26
Myslím, že toto všetko je o disciplíne. Ak je raz v obci 5O, platí pre všetkých rovnako. Už či je to kamión alebo trebárs bicykel. Tiež sa mi dosť často stáva, že sa na mňa niekto nalepí, ale väčšinou to nie sú kamionisti, ale nedočkavci s dvojtýždňovým vodičákom v aute od otecka za milión. Ja sám som medzi kamionistov kedysi patril, jazdil som skoro 15 rokov a je na cestách vidieť všeličo. Nechcem sa zastávať nikoho. Tiež som zažil situácie, pri ktorých so mal srdce o trochu "nižšie", ako je normál, ale to k tej práci patrí. A naozaj dokáže vystresovať vodič, ktorý ide pred vami 60 tam, kde môže ísť 90. Šetrí svoju starú škodovku, lebo na ďalšie si nikdy nenašetrí. Práca vodiča je neskutočne náročná a takmer vždy je to boj s časom. Naháňajú sa minúty, len aby sa stihlo vyložiť alebo naložiť. Nieje nič príjemné, ak prídete do firmy o päť minút neskôr a potom tam trčíte v lepšom prípade do druhého dňa a v tom horšom celý víkend. A to sa nikomu nechce zvlášť, keď tam má byť zadarmo. Ale to samozrejme neoprávňuje nikoho k bezohľadnej jazde, aby obmedzoval alebo ohrozoval iných účastníkov cestnej premávky. Nikdy za to nemôže kamión alebo trebárs mala 206. Vždy je to medzičlánok medzi volantom a sedačkou. Ako písal misomiso, netreba si všímať toho uponáhľaného vodiča a v krajnom prípade sa mu radšej vyhnúť. Raz aj jeho niekto dobehne a väčšinou to bolí. Bolo by ideálne, keby sme všetci jazdili tak, ako je predpísané. Ohľaduplne, s istou dávkou tolerancie a rešpektu. Potom by aj záchranári, požiarnici a aj policajti mali oveľa menej práce.
buchač
17.09.09,06:00
Doplním v podstate všetky názory , aplikácia je vždy iná a závisí aj od okolností .....
Osobne , ak mám čas a viem , že si to môžem dovoliť , tak takého šoféra ešte viacej vydráždim spomalením svojej jazdy ...;)

Alebo je niekedy fakt najlepšie dať pravý blinker a proste pustiť paka nedočkavého , nech sa ide zabiť ...Veď aj pohrebné služby musia z niečoho žiť ...
Akurát sa modlím , aby takýto dili nešiel oproti mne ...:rolleyes:
avonka1
17.09.09,06:17
predstav si, že za neprehľadnou zákrutou budeš odbočovať doľava... a on je pár metrov za Tebou... vtedy hádžem blinker s dostatočnou rezervou, ale "lepí mi" , ak musím zastať a púšťať autá z protismeru. Vtedy mi ostáva len modliť sa, aby to kamión stihol ubrzdiť, lebo je to tu navyše dolu kopcom... :-(((
avonka1
17.09.09,06:18
kaco11, tiež mám 206-ku! :-)
misomiso
17.09.09,06:19
Bolo by ideálne, keby sme všetci jazdili tak, ako je predpísané. Ohľaduplne, s istou dávkou tolerancie a rešpektu.

No prave - musis si vybrat. Bud "ako je predpisane" alebo ohladuplne.

Uz som to tu riesil v inej teme. Tento novy cestny zakon ide uplne proti vsetkym europskym trendom a je sity iba na naplnanie statnej kasy vysokymi pokutami. Vsetky europske cestne predpisy sa snazia postupne (ci dokonca s predstihom) prisposobit zmenam v hustote premavky a pridavaju clanky, ktore vodicov zavazuju byt ohladuplni. Preto sme aj my v uplynulych rokoch museli napr. prebrat pravidlo, ze na stvorprudovej ceste ak vodic v pravom pruhu brzdi pred prechodom, musi tak urobit aj ten, ktory ide v lavom. Alebo to "zipsove" pravidlo pri zbiehani pruhov, ci budovanie kruhovych objazdov.

Tento zakon sa ale otocil vsetkym slusnym a tolerantnym vodicom chrbtom. Len drobne priklady - hoci za sociku, ked bola nulova premavka platilo, ze vodic vychadzajuci z vedlajsej na hlavnu nesmel toho na hlavnej ohrozit, ale mohol ho obmedzit, teraz (za sucasnej premavky!!!) ho nesmie ani obmedzit. Viem si to predstavit este mozno niekde v Nemecku, kde je casto este aj na vyjazde z pola semafor. No u nas je kopec krizovatiek, kde sa planuje semafor us 15 rokov, no "nie su peniaze" a situacia je tam taka, ze vodici by sa podla zakona na hlavnu cestu nemohli dostat v podstate nikdy.

Dalsi priklad - pri obchadzani stojacej prekazky nemozete obmedzit protiiduce vozidlo. Teda ak sa pred vami do kopca na Donovaly v pravotocivej zakrute pokazi kamion, musite cakat hoci aj dba dni za nim. Ten, ktory ide v protismere nie je zakonom viazany k ziadnej zvysenej opatrnosti z titulu, ze v protismere stoji v neprehladnom mieste prekazka.

Je tam toho viac, ten zakon je v podstate ako sabotaz a zatial sa dari drzat nizsiu nehodovost iba masivnym strasenim vysokymi sankciami. Preto ja jazdim ako doteraz - podla toho, co vidim a tachometer pri tom nepouzivam. Ten mi nic nepovie. Ked je to bezpecne , idem po ceste 1. triedy aj 140, no na druhej strane spomalim preventivne aj tam, kde mi to zakon neprikazuje ak je to nutne. Poznam vela ludi, ktori jazdia podla predpisov a auto maju v servise 2 x do roka. Ja som najazdil nejakych 700 tis v podstate bez akejkolvek nehody. Iste chapete, preco nemam dovod menit svoje navyky.
kaco11
17.09.09,08:32
kaco11, tiež mám 206-ku! :-)

mimotemyaj ty sa občas bojíš??? :D:D
iriska
17.09.09,16:37
Ak sa môžem pridať, všimli ste si niekto, že na nové autá už nemontujú smerovky a v obci sa im zapína obmedzovač na 35-ku? Čím viac je nových áut na ceste, tým viackrát sa mi stáva, že len tak z ničoho nič auto predo mnou zastaví a čaká ... a čaká... tak ho idem obehnúť a vtedy odbočí doľava, skoro ma škrabne a ešte si aj ťuká na čelo, keď zatrúbim, aby si ma vôbec všimol.
avonka1
17.09.09,19:31
kaco11, bojím sa len kamiónov a poriadne naložených nákladniakov. Paradoxne, kadejaké opancierované tereniaky mi nič nerobia, aj keď mi je jasné, ako by to mohlo so mnou dopadnúť v prípade nehody... :-(
Chobot
17.09.09,20:25
Ak sa môžem pridať, všimli ste si niekto, že na nové autá už nemontujú smerovky a v obci sa im zapína obmedzovač na 35-ku? Čím viac je nových áut na ceste, tým viackrát sa mi stáva, že len tak z ničoho nič auto predo mnou zastaví a čaká ... a čaká... tak ho idem obehnúť a vtedy odbočí doľava, skoro ma škrabne a ešte si aj ťuká na čelo, keď zatrúbim, aby si ma vôbec všimol.

... ako keby tie autá mali časovače hlavne na víkend...:D
kaco11
18.09.09,05:14
Avonka terenak ma ine zrychlenie aj brzdnu drahu ako plne nalozeny kamion.
kaco11
18.09.09,05:17
Iriska nam sa toto stalo ale na motorke a odbacajuce auto bolo v protismere. Videl nas. Isli sme 60 a skoro nas parta pubertakov zabila. Odbocil dva metre pred nami.Mala som sto chuti ich vytahat z auta a vysvetlit si s nimi pravidla cestnej premavky.
krater
18.09.09,07:03
ja mam vodicak 5 rokov a jazdim tak dva mesiace ;) Dodrziavam rychlost i ked ta 50tka v obci zvadza na vyssiu rychlost lebo mate pocit ze uz uz zastane auto ;)
Ked sa mi niekto lepi na rit auta zasadne sa nestahujem ku kraju nezacnem slapat na plyn ked chce nech si ma predbehne ja sa teraz pre nejakeho kona nezabijem. Hlavne to neznasam ked vidim pred sebou kolonu aut a pred nimi nejaky spomalovak ktory ide tak 40tkou tak kam sa mam ponahlat do kolony a ked v spataku vidim nejakeho nervaca uz to neriesim nech si ma predbehne a ide do fronty predomnou.
Mna zas vytaca predbiehanie v protismere idete si vo svojom pruhu a zrazu fuuuha ta audina nejde nahodou v mojom pruhu? do paze ale ved ide opacnym smerom ako ja nejako sa priblizuje date nohu z plynu dolu a uz rozmyslam kde uhnem ked sa ta audina nestihne priradit do svojho pruhu. Zatial sa vzdy stihla ale mam ich plne zuby :(
02Michaela
18.09.09,07:18
ja mam vodicak 5 rokov a jazdim tak dva mesiace ;) Dodrziavam rychlost i ked ta 50tka v obci zvadza na vyssiu rychlost lebo mate pocit ze uz uz zastane auto ;)
Ked sa mi niekto lepi na rit auta zasadne sa nestahujem ku kraju nezacnem slapat na plyn ked chce nech si ma predbehne ja sa teraz pre nejakeho kona nezabijem. Hlavne to neznasam ked vidim pred sebou kolonu aut a pred nimi nejaky spomalovak ktory ide tak 40tkou tak kam sa mam ponahlat do kolony a ked v spataku vidim nejakeho nervaca uz to neriesim nech si ma predbehne a ide do fronty predomnou.
Mna zas vytaca predbiehanie v protismere idete si vo svojom pruhu a zrazu fuuuha ta audina nejde nahodou v mojom pruhu? do paze ale ved ide opacnym smerom ako ja nejako sa priblizuje date nohu z plynu dolu a uz rozmyslam kde uhnem ked sa ta audina nestihne priradit do svojho pruhu. Zatial sa vzdy stihla ale mam ich plne zuby :(

No je takých prípadov veľa, a najhoršie je, ak to končí dopravnou nehodou, vinník samozrejme na audi ušiel, nikto nič nevidel a Ty prídeš o vodičák, lebo policajti napíšu do protokolu, že si nepri spôsobil jazdu, alebo že si sa nevenoval riadeniu a keďže si budeš ďalej "vymýšľať", na správnom konaní na OR PZ Ti to spočítajú aj s úrokom (najvyšia pokuta) a povedia Ti, aby si si z polície nestrieľal a nemáš si vymýšľať bájky.:cool:
Flinstone
18.09.09,07:19
ja mam vodicak 5 rokov a jazdim tak dva mesiace ;) Dodrziavam rychlost i ked ta 50tka v obci zvadza na vyssiu rychlost lebo mate pocit ze uz uz zastane auto ;)
Ked sa mi niekto lepi na rit auta zasadne sa nestahujem ku kraju nezacnem slapat na plyn ked chce nech si ma predbehne ja sa teraz pre nejakeho kona nezabijem. Hlavne to neznasam ked vidim pred sebou kolonu aut a pred nimi nejaky spomalovak ktory ide tak 40tkou tak kam sa mam ponahlat do kolony a ked v spataku vidim nejakeho nervaca uz to neriesim nech si ma predbehne a ide do fronty predomnou.
Mna zas vytaca predbiehanie v protismere idete si vo svojom pruhu a zrazu fuuuha ta audina nejde nahodou v mojom pruhu? do paze ale ved ide opacnym smerom ako ja nejako sa priblizuje date nohu z plynu dolu a uz rozmyslam kde uhnem ked sa ta audina nestihne priradit do svojho pruhu. Zatial sa vzdy stihla ale mam ich plne zuby :(
myslím, že pri takom predbiehaní nieje problém audina s trojlitrovým motorom, ktorý potiahne a stihne to s rezervou... ale skôr indivídua na slabučkých autách, ktorí to auto tlačia aj ušami a všetci musia uhýňať aby nedošlo k najhoršiemu
heja3
18.09.09,07:22
Keď tu tak píšete, čo nemáte radi, tak ja neznášam, keď sa v obci zprava
z vedľajšej cesty(ulice) natlačí nejaký drzobák, ktorý nemôže počkať 3sek. kým prejdem autom a zaradí sa za mňa, ale ja musím brzdiť, aby som mu nenačala nárazník, a keď sa rozbehneme, tak ani nedá blinker doľava a zabočí hneď do prvej ulice doľava, bez toho, aby ma upozornil, a musím druhýkrát brzdiť, aby som mu zase nenačala nárazník. Keby som tak mala chrómový nárazník mal by 2 ďubance....:rolleyes:
Flinstone
18.09.09,07:24
Keď tu tak píšete, čo nemáte radi, tak ja neznášam, keď sa v obci zprava
z vedľajšej cesty(ulice) natlačí nejaký drzobák, ktorý nemôže počkať 3sek. kým prejdem autom a zaradí sa za mňa, ale ja musím brzdiť, aby som mu nenačala nárazník, a keď sa rozbehneme, tak ani nedá blinker doľava a zabočí hneď do prvej ulice doľava, bez toho, aby ma upozornil, a musím druhýkrát brzdiť, aby som mu zase nenačala nárazník. Keby som tak mala chrómový nárazník mal by 2 ďubance....:rolleyes:
keby si mala Hummer alebo nejaký iný tank, tak by sa asi netlačil:cool:
02Michaela
18.09.09,07:27
Pridám sa tiež, môjho otca takto vytlačil 2 krát kamión v Prešove, keď sa bol sťažovať, polícia nič neurobila, lebo či má svedkov, tak zašiel na mestskú políciu, aby ukázali záznam z kamier a čuduj sa svete 2 krát boli kameri práve v tom čase otočené iným smerom.
Toto bol pohľad z jednej strany.
Pohľad z druhej strany: Robila som u polície niekoľko rokov. Mali sme fábiu 1,4. Pekne v kľude som si šla obcou (vtedy bola ešte 60) 60 a za mnou sa tlačil nejaký magor. Hovorím si, veď keď som v policajnom aute a idem ukážkovo (čiže príkladom) tak sa magor spamätá a pôjde tiež podľa predpisov. Ha, ha. Zasmial sa asi magor za mnou v parádnom aute. Obehol ma. Tak som to skúsila ešte raz podobrom.(ako prevencia, nechcela som rozdávať pokuty, skôr som chcela pôsobiť preventívne na takýchto ľudí) Predbehla som ho a tlakom na brzdu som ho prinútila spomaliť na 60-tku. Trvalo to asi 15 sekúnd, a potom som už len videla ako sa predomnou v diaľke vzďaľuje jeho parádne fáro, pričom pokus o jeho dobehnutie v policajnom aute,kde už môj tachometer ukazoval 140 km/h a motor mi dával vedieť, že viac nezmôže, bol len chabým pokusom ako preventívne pôsobiť na neprispôsobivých vodičov.
Flinstone
18.09.09,07:38
Pridám sa tiež, môjho otca takto vytlačil 2 krát kamión v Prešove, keď sa bol sťažovať, polícia nič neurobila, lebo či má svedkov, tak zašiel na mestskú políciu, aby ukázali záznam z kamier a čuduj sa svete 2 krát boli kameri práve v tom čase otočené iným smerom.
Toto bol pohľad z jednej strany.
Pohľad z druhej strany: Robila som u polície niekoľko rokov. Mali sme fábiu 1,4. Pekne v kľude som si šla obcou (vtedy bola ešte 60) 60 a za mnou sa tlačil nejaký magor. Hovorím si, veď keď som v policajnom aute a idem ukážkovo (čiže príkladom) tak sa magor spamätá a pôjde tiež podľa predpisov. Ha, ha. Zasmial sa asi magor za mnou v parádnom aute. Obehol ma. Tak som to skúsila ešte raz podobrom.(ako prevencia, nechcela som rozdávať pokuty, skôr som chcela pôsobiť preventívne na takýchto ľudí) Predbehla som ho a tlakom na brzdu som ho prinútila spomaliť na 60-tku. Trvalo to asi 15 sekúnd, a potom som už len videla ako sa predomnou v diaľke vzďaľuje jeho parádne fáro, pričom pokus o jeho dobehnutie v policajnom aute,kde už môj tachometer ukazoval 140 km/h a motor mi dával vedieť, že viac nezmôže, bol len chabým pokusom ako preventívne pôsobiť na neprispôsobivých vodičov.
a si si istá, že ti tachometer ukazoval správne? srandujem... mala si ho teda zastaviť a spýtať sa, či má dôvod na prekračovanie rýchlosti... možno mal aj objektívny zákonný dôvod... teraz sú to špekulácie... je tiež možné, že už pri prvom predbehnutí si všimol, že na fabii nieje radar... a tiež je možné, že to bol nejaký policajt, príp. poslanec ktorý si myslel, že aj tak ma môžte...
02Michaela
18.09.09,07:42
a si si istá, že ti tachometer ukazoval správne? srandujem... mala si ho teda zastaviť a spýtať sa, či má dôvod na prekračovanie rýchlosti... možno mal aj objektívny zákonný dôvod... teraz sú to špekulácie... je tiež možné, že už pri prvom predbehnutí si všimol, že na fabii nieje radar... a tiež je možné, že to bol nejaký policajt, príp. poslanec ktorý si myslel, že aj tak ma môžte...

Bolo to už dávno, ale myslím si, že to bol jeden z tých frajerov (nakoľko sme sa kolegovia z okolia poznali), nebol ani CD diplomat... a jeho úsmev na tvári, keď ma predbiehal, svedčil o tom, že to nebude asi nič vážne a život ohrozujúce ;)
kaco11
18.09.09,10:49
02michaela takých má môj kolega rád. Také policajné auto, by si sa divila koľko dá. My sme raz išli na Lade Nive / pred 3 rokmi/ 170 km/h keď sme naháňali jedného takéhoto fešiho:) On v podstate zastavil len z prekvapenia, že ho doháňame :):):)
sarasara
18.09.09,22:50
Ja si dávam pozor na cyklistov. Ak je možné odbočiť doľava a je predo mnou cyklista radšej ho v tom momente nepredbehnem. Stalo sa mi, že som bola už takmer na úrovni cyklistu, ten vystrčil ľavú ruku a šup predo mňa doľava. To bol hrozný zážitok.
mona091
19.09.09,04:57
cyklisti su kasta sama o sebe so sebaniciacimi sklonmi,

bicykluje si to po pravej krajnici, subezne sa dostane s autom na krizovatku s prechodom pre chodcov, a zrazu sup, a veselo si to odboci na prechod, slapajuc do pedalov, pricom, ak sa pri prechodoch nenachadzaju chodci, auto ma tendeciu pokracovat dalej,
je len otazkou stastia, aby auto neprevalcovalo cyklistu,

alebo, krizovatka bez urcenia hlavnej cesty - pravidlo pravej ruky, kde je jedna siroka rovna cesta a pretina ju uzsia cesta a este k tomu do zatacky, soferi si myslia, ze ak su na velkej rovnej ceste, automaticky je to aj hlavna cesta, a prednost z prava im vobec nic nehovori
Don133
20.09.09,10:45
píšete tu svoje zážitky fakt máme podobné skúsenosti, dosť často jazdím krížom cez SR aj za hranice....v poslednom čase sa snažím neprekračovať povolené rýchlosti cesta do BA trvá o hodinu a pol dlhšie, ale čo už,aspoň som zistil, že to auto fakt dokáže isť aj pod 10l..:)...najviac ma vytáčajú hazarderi na feliciach(alebo na obdobných vozidlách), ktorí musia za každú cenu isť rally a asi si dávajú čiarky kolko rýchlych aut predbehli...na dialnici v 140 ich motor tak kvili, že čakám kedy mu klukovka podá ruku.....alebo v zatáčkách na mokrej vozovke si neuvedomuje, že nemôže isť ani povolených 90km/h za quattrom ... tak ho radšej pustím pred seba aby uspokojil ego, lebo ho sledovať v spätnom zrkadle ako ledva ukontroloval šmyk je ešte stresujúcejšie ako šoférovať na našich cestách...
.....a srdečne pozdravujem policiu SR merajúcu 40-tku na výjazde z dialnice, je to úžasná prevencia dopravných nehôd....:)
Nachtigal
20.09.09,11:01
no ja to zoberiem z druhého konca, ja som išla na bicykli, pekne v predstihu som mala natiahnutú ľavú ruku, znamenie na odbočenie a za mnou sa rútilo auto rovno, skoro som prišla o ruku .......:mee:, ja som kľudný človek, nehreším, ale vtedy som tak zahrešila, že by aj v "pekle smrdelo".
kaco11
21.09.09,05:44
Ja zase milujem babky na bicykloch v dedine. Na krizovatke ked neda ruku ale uz som niekolkokrat zazila ze v strede cesty zrazu z nicoho nic babka si to supne bez upozornenib krizom cez dvojprudovku. Tam ani 40 nepomoze. Ani sa nepoobzera len zrazu fuk ho. Len sa mi panenky pretacaju
Flinstone
21.09.09,07:17
Ja zase milujem babky na bicykloch v dedine. Na krizovatke ked neda ruku ale uz som niekolkokrat zazila ze v strede cesty zrazu z nicoho nic babka si to supne bez upozornenib krizom cez dvojprudovku. Tam ani 40 nepomoze. Ani sa nepoobzera len zrazu fuk ho. Len sa mi panenky pretacaju
možno babka má dobrú životnú poistku a nedočkavých dedičov...
kaco11
21.09.09,11:17
Len som nikde tich dedicov nevidela. Asi neboli az taki nedockavi:)
Flinstone
21.09.09,11:19
Len som nikde tich dedicov nevidela. Asi neboli az taki nedockavi:)
alebo ich chce prekvapiť nečakaným dedičstvom:cool:
Don133
21.09.09,17:44
Ja zase milujem babky na bicykloch v dedine. Na krizovatke ked neda ruku ale uz som niekolkokrat zazila ze v strede cesty zrazu z nicoho nic babka si to supne bez upozornenib krizom cez dvojprudovku. Tam ani 40 nepomoze. Ani sa nepoobzera len zrazu fuk ho. Len sa mi panenky pretacaju

ešte väčšia sranda je ked je tma a babky sa hraju na prizraky v čiernom :)))...aspon tie na bicykloch uz maju vesty:))))
buchač
21.09.09,18:14
Ja zase milujem babky na bicykloch v dedine. Na krizovatke ked neda ruku ale uz som niekolkokrat zazila ze v strede cesty zrazu z nicoho nic babka si to supne bez upozornenib krizom cez dvojprudovku. Tam ani 40 nepomoze. Ani sa nepoobzera len zrazu fuk ho. Len sa mi panenky pretacaju

.....stalo sa to ešte pred schválením tohoto spotvoreného zákona , keď je za všetko vinný vodič ...

Kolega svojho času išiel , podotýkam , počas dňa cez rodnú to svoju obec . Babka demokratka na velocipéde sa mu nejak priplietla do cesty , čo čert nechcel , ťukol do nej ..následok nehody bol len taký slabší , babka mala zlomenú ruku v predlaktí .
Vinník nehody vyfasoval mastnú pokutu za neprispôsobenie jazdy za daných podmienok a bol " spokojný ...."

To najlepšie - že to neprispôsobenie .....podmienkam bolo asi to , že nehoda sa stala V ZIME , počas sneženia .....:confused:
Chobot
21.09.09,18:24
.....stalo sa to ešte pred schválením tohoto spotvoreného zákona , keď je za všetko vinný vodič ...

Kolega svojho času išiel , podotýkam , počas dňa cez rodnú to svoju obec . Babka demokratka na velocipéde sa mu nejak priplietla do cesty , čo čert nechcel , ťukol do nej ..následok nehody bol len taký slabší , babka mala zlomenú ruku v predlaktí .
Vinník nehody vyfasoval mastnú pokutu za neprispôsobenie jazdy za daných podmienok a bol " spokojný ...."

To najlepšie - že to neprispôsobenie .....podmienkam bolo asi to , že nehoda sa stala V ZIME , počas sneženia .....:confused:

... no to je predsa jasné.:rolleyes: Mal ísť krokom....;)
misoft
21.09.09,18:44
... no to je predsa jasné.:rolleyes: Mal ísť krokom....;)
a pred ním mal ešte kráčať chlapík s červenou zástavkou a upozorňovať, že ide.
heja3
22.09.09,05:45
My sme mali tiež takúto nehodu - neprispôsobenie rýchlosti podmienkam - išli sme ráno v zime z domu, ešte bolo šero, vyšli sme na hlavnú "posypanú cestu" a keďže v tom roku parádne snežilo, tak záveje boli po krajnice, vysoké asi 1,5 metra. Takže teoreticky len 2 jazdné pruhy. Napravo boli domy so závejami pred plotmi, s východmi zo závejov rovno na cestu.Cesta bola prázdna, snežilo zboka, takže miestami nebolo dobre vidieť. Ale bolo to v obci, predpokladali sme, že môže byť namrznuté, tak muž nešiel možno ani 30. Zrazu sa pred nami v našom jazdnom pruhu objavila stojaca vyšedivená červená Lada, s ešte vyšedivenejšími svetlami, ktoré boli ešte k tomu špinavé - parkovačky. Ja mám dobré oči, ale sneh + farba toho auta, ktorá bola matná, takže pohlcovala naše svetlo a neodrážala + špinavé svetlá - vyšedivené parkovačky(svietili ako by sa im nechcelo-skapaté) + stálo v našom jazdnom pruhu - objavilo sa zrazu pred nami a muž už nestíhal nič moc robiť, len brzdiť a točiť doľava a začalo nás šmýkať, pritom posypané bolo, ale len na niektorých miestach a asi čerstvo. Ešteže nič oproti neišlo, ale nestihol - napálili sme ho zľava do kufra do reflektora. Auto sa stočilo a my sme ostali v strede cesty aj s Ladou.
Vybehol majiteľ - vyše 70 ročný dedko - (neviem kam chcel ísť o 6 ráno.....určite to bolo strašne dôležité), a začal kričať, že čo robíme. My sme v ten moment boli strašne radi, že nebol pred jeho autom, lebo by ho bolo zramovalo. Vysvitlo, že je to !!! bývalý autobusár !!!, a hlavne, že vedel-nevedel, ako má zabezpečiť auto, aby ho bolo vidieť - výstražné smerovky - hlavne, keď stojí na ceste v jazdnom pruhu rovno v strede normálne ako chodia autá, nie na kraji. Dedko vytiahol auto na cestu a išiel "len" zamknúť bránu. Nemohol si auto nechať na moste medzi závejmi, zavrieť bránku, zažnuť reflektory a vyjsť na cestu takto viditeľný... Ale čo už.
Najlepší boli policajti - prišli, už bolo slniečko hore, po snežení, poľadovici ani stopy....Dali im fúkať - aj mužovi, aj dedkovi (hlavne, že on nešoféroval...) nikto nenafúkal - a záver bol: my sme boli na vine, lebo sme neprispôsobili rýchlosť vozidla podmienkam. Takže byť videný nie je povinné zo zákona a každý si môže stáť ako chce. Tak som sa opýtala, policajta, ako sa má jazdiť v zime, keď je poľadovica. Veď aj na 1 rýchlosti sa môžete šmyknúť a dostanete pokutu - napr. na Donovaloch kamión, keď ide hore kopcom na 2 alebo na 1 a šmykne ho na poľadovici, tak neprispôsobil rýchlosť podmienkam - pokuta. Asi musí stáť - nesmie mať zaradenú rýchlosť, na šikmine silou svojej vôle držať kamión na ceste, aby sa nešmykol. Alebo ostať doma - to je podľa mňa prispôsobenie sa podmienkam.
Don133
24.09.09,06:35
Vcera asi na počesť dna bez aut väčšina áut, ktoré som na ceste stretol tušim výhradne predbiehla len ked šlo auto oproti nim :( po 15 takom vodičovi som už začal nahlas nadávať ....
Flinstone
24.09.09,07:20
ešte väčšia sranda je ked je tma a babky sa hraju na prizraky v čiernom :)))...aspon tie na bicykloch uz maju vesty:))))
ktovie či by bola poľahčujúca okolnosť, že takú v čiernom som zoťal s výkrikom: "dostal som ťa Batman...":D
zuzu247
24.09.09,07:32
Ja sa tiež pridám. Keď sa na mňa lepí nejaké auto -veľké alebo malé - radšej ho pustím, na moju ľadvinu nikto nečaká. Ale nemám, strašne nemám rada vodičov, ktorí sa neponáhľajú a keď ich začnem obiehať, tak tomu dupnú, aby náhodou nezostali poslední.
Flinstone
24.09.09,07:57
je zaujímavé, že ak predbieha človek silné auto, to sa o také kúsky nesnaží... nepotrebuje si nič dokazovať
zuzu247
24.09.09,08:06
Asi si takýto vodiči neuvedomujú, že v prípade kolízie nikto nebude riskovať čelnú zrážku, ale s najväčšou pravdepodobnosťou to šuchnem do neho a on skončí mimo cesty. (a spoluvina ho neminie)
kaco11
24.09.09,11:14
Tak ono vodič s veľkým a drahým autom si nič dokazovať nepotrebuje. On to má totižto napísané v techničáku, že na to má /výkon motora, veľkosť auta a podobne/, ale naproti tomu vodič na starej škodovke prípadne novopečený vodič na felícii tak starej ako on /keď nie staršej/ potrebuje všetkým naokolo dokázať, že on práááááve vodičák dostal a že je tiež plnohodnotným účastníkom cestnej premávky a potrebuje aby ho všetci videli. Najlepšie zozadu alebo v protismere. On to totižto v techničáku nemá, že je skvelý:):):)
zuzu247
24.09.09,11:28
mimotemy a ja mám maličké autíčko, aj vodičák mám ešte celkom čerstvý, a aj tak som skveláááááááááááááá:D:D:D (hlavne za volantom):D:D:D
elpka
24.09.09,11:29
a nesmieš zabudnúť na víkendových vodičov..každý piatok a v nedeľu ich zažívam cestou na kysuce a hlavne v nedeľu, keď ide pred vami dedko so starou škodovečkou a táááák sa drží tej stredovej čiary asi sa bojí, že mu utečie...:D ale po rokoch za volantom si človek zvykne na všetko, ale stále nemôžem pochopiť vodičov, ktorí predbiehajú v kolóne, aj tak mu to nepomôže...akurát tak do hrobu...
kaco11
24.09.09,11:50
Ináč tie víkendy sú fakt strašné. Hlavne keď idem z nočnej a snažím sa dostať čo najrýchlejšie domov a predomnou sa ocitne takýto vodič. 40 tka na tachometri, smrť v očiach, pred ním nič a dupe na tú brzdu ako do rytmu. V tom momente neviem či mám plakať alebo sa smiať a tak len predbieham. Neznášam keď bezdôvodne dupú na brzdu. Človek potom pozerá čo sa deje a už si musí držať odstup pretože potom začnem uvažovať čo ten vodič spraví ďaľšie. Bez upozornenia odboči? Tá smerovka to myslí važne alebo sa zase pomýlil???
kaco11
24.09.09,11:52
mimotemy a ja mám maličké autíčko, aj vodičák mám ešte celkom čerstvý, a aj tak som skveláááááááááááááá:D:D:D (hlavne za volantom):D:D:D


Zuzu a tak ako mňa sa včera spýtal záchranár na kurze červeného kríža: "A spätné zrkadielko vieme na čo máme slečna?" Som nevedela ako reagovať keďže jazdím už niekoľko rokov bez nehody /si musím zaklopať/. Ale ináč držííííííme palce aby ti to vydržalo:) Myslím to, že si skvelááááááá:)
kero64
24.09.09,13:42
mimotemy a ja mám maličké autíčko, aj vodičák mám ešte celkom čerstvý, a aj tak som skveláááááááááááááá:D:D:D (hlavne za volantom):D:D:D

Zuzu, sebavedomie ti rozhodne nechýba. Ja mám najazdený asi milión, ale neviem, či by som o sebe dokázal povedať, že som skvelý. Myslím vodič. V každom prípade ti držím palce a aspoň ten milión bez nehody. Šoférovanie je droga. Kto si na ňu zvykne, len ťažko sa jej vzdáva. Viem o čom hovorím. Keď som pred deviatimi rokmi prestal jazdiť bolo mi to veľmi ľúto. A tak, ako sa chlapi točia za ženami, ja sa otočím za každým kamiónom. Už som sem do tejto témy písal a napíšem to ešte raz. Šoférovanie a vôbec práca vodiča je nesmierna drina a veľká zodpovednosť. Vodiči sú rôzny. Aj ten deduško za volantom bol niekedy frajer. Iba to jeho auto aj za nova nešlo 150, ale z božou pomocou 90. A tak si ho šetrí, že kľudne pôjde spomínaných 40, len aby sa dostal tam, kam chce. Kiež by ten deduško bol ten najväčší problém, aký ma na ceste stretne.
zuzu247
24.09.09,14:08
Myslela som to samozrejme ironicky, ešte stále mám poriadne desy keď sadám za volant a desím sa toho, že ak ja aj pôjdem opatrne, na cestách je hromada bláznov a dobrovoľných darcov orgánov. mimotemy neviem prečo mám pocit, že sme v poslednej dobe všetci akýsik podráždení... (viem, že ste to ako skúsení vodiči mysleli dobre a to sebavedomie za volantom, to je to hlavné, čo mi chýba)
kero64
24.09.09,14:51
Myslela som to samozrejme ironicky, ešte stále mám poriadne desy keď sadám za volant a desím sa toho, že ak ja aj pôjdem opatrne, na cestách je hromada bláznov a dobrovoľných darcov orgánov. mimotemy neviem prečo mám pocit, že sme v poslednej dobe všetci akýsik podráždení... (viem, že ste to ako skúsení vodiči mysleli dobre a to sebavedomie za volantom, to je to hlavné, čo mi chýba)

Zuzu, ja som to nemyslel tak, že by som ti to zazlieval. Pamätám si na svoje začiatky a priznám sa, nemám sa čím chváliť. Ak bývaš v Trenčíne, tak tam aj jazdíš. A keďže sme skoro susedia, viem, ako sa tam jazdí. Treba byť ozaj dobrý vodič. Ako v každom väčšom meste. Niekto sa to naučí hneď a niekto sa trápi celý život. Ty si to zdá sa dostala do vienka, tak si to šoférovanie užívaj a teš sa. Hlavne opatrne.
zuzu247
24.09.09,15:14
To je fakt, v TN je doprava "úžasná", ale to by bolo na samostatnú tému. Ja som si kvôli pracovnej nutnosti kúpila autíčka a pol roka stálo na parkovisku, kým som sa odvážila do toho nášho "veľkomesta".
iriska
26.09.09,13:10
po rokoch za volantom si človek zvykne na všetko, ale stále nemôžem pochopiť vodičov, ktorí predbiehajú v kolóne, aj tak mu to nepomôže...akurát tak do hrobu...


horšie je, keď pomôže do hrobu niekomu v kolóne, ktorá ide v protismere, bohužiaľ
Rozalka
26.09.09,18:29
Nie že by som inokedy porušovala predpisy, no niekedy 4-5 km nad povolenú rýchlosť mimo obce prekročím.
Ale dnes som si povedala, že pôjdem úplne predpisovo, aj keď čo bude, neprekročím povolenú rýchlosť....

Ani nie po 15 minútach cesty ma v obci (pri 50) predbehlo auto, cez plnú čiaru ... a toto sa mi na 50 km úseku stalo ešte 4x.
To je teraz nová móda?

Aj ja by som vedela pri 50 predbehnúť iné vozidlo, no ale v obci???
Totálne mi to dvihlo adrenalín, no povedala som si: za žiadnu cenu neprekročím povolenú rýchlosť.
Neviem, čo dosiahli menovaní vodiči, pred cieľom mojej cesty som ich dobehla, keď museli dať prednosť protiidúcim vozidlám pri oprave cesty.
Škoda, že tu nie je smajlík "heč, heč". :---:---
Don133
26.09.09,18:50
Proste bezpečne na ceste je vtedy, ked sa tam človek nenachádza ako vodič, cyklista ani chodec....ale je v pozícií pozorovatela na 22 poschodí výškovej budovy :)
avonka1
27.09.09,07:18
Rozalka, mne sa často stáva, že ma pri 50-ke obieha jedno auto za druhým, a to sú kadejaké historické škodovečky, žiguláčiky a pod. Aj celý húf za sebou...
A najhoršie je, že ich o pár metrov budem musieť predbehnúť znova ja a tak strašne nerada predbieham...
misomiso
30.09.09,10:23
http://ekonomika.sme.sk/c/5040398/toyota-skontroluje-38-miliona-vozidiel-kvoli-smrtelnej-havarii.html

toto sa mi zda byt az neuveritlna sprava - zasekol sa plynovy pedal (inak to nie je take neuveritelne, stalo sa to uz aj mne), spolujazdec este stihol zatelefonovat, medzitym sa rychlost auta zvyslila na 190, ale sofer s tym nic nerobil, auto naburalo, stryria mrtvi..

Alebo sa to moze stat iba v USA ("v mikrovlnnej rure nesuste zive zvierata") lebo v navode nebolo uvedene co robit?
kaco11
30.09.09,11:10
klucik v zapalovani sa mu tiez zasekol????
Chobot
30.09.09,11:25
http://ekonomika.sme.sk/c/5040398/toyota-skontroluje-38-miliona-vozidiel-kvoli-smrtelnej-havarii.html

toto sa mi zda byt az neuveritlna sprava - zasekol sa plynovy pedal (inak to nie je take neuveritelne, stalo sa to uz aj mne), spolujazdec este stihol zatelefonovat, medzitym sa rychlost auta zvyslila na 190, ale sofer s tym nic nerobil, auto naburalo, stryria mrtvi..

Alebo sa to moze stat iba v USA ("v mikrovlnnej rure nesuste zive zvierata") lebo v navode nebolo uvedene co robit?

TO sú takééééé novinárske kačice jak hrom..

Nielen kľúč sa mu musel zaseknúť, ale aj súčasne aj zaseknúť rýchlostná páka, pretrhnúť spojkové lanko, prasknúť brzdová hadička a rozrthnúť lanko ručnej brzdy. Alebo to bol vodič, čo mal šoferák mesiac, alebo strašný panikár...:confused::confused::confused::confused :
misomiso
30.09.09,11:31
No oni tam v amerike spojku nemaju, ale aj tak...

Az clovek zasne, ze potom dokazu riadit raketoplan.
buchač
30.09.09,14:19
No oni tam v amerike spojku nemaju, ale aj tak...

Az clovek zasne, ze potom dokazu riadit raketoplan.

Trt dokážu , veď v krajine zázrakov funguje už všetko na počítačoch ...

Hádam len raketoplán USA nebude bez tohoto vybavenia ...???

Ešte tak Vostok a Sojuz možno baví na ščot , ale inak ....:---:D:D:D:D
Halli
02.10.09,08:32
susann2
05.10.09,08:13
Bezpečne tak skoro na cestách nebude, pretože tých nedisciplínovaných, arogantných... vodičov a vodičov frajerov je na cestách veľa. Ja som dlhoročná vodička a tiež som zažila na cestách všeličo. Včera som sa ale išla previeť na bicykli a stretala som kolónu aút v úseku kde je obmedzená rýchlosť na 70 km. V strede kolóny išlo 6 motocyklistov, nepredbiehali, ale sa zabávali spôsobom, ktorý mi vyrážal dych. Robili také esíčka od kraja vozovky až po stredovú čiaru. Prvýkrát som niekomu na cestách ukázala na čelo. V tomto prípade ani tak neohrozovali autá, ale najviac vzájomne medzi sebou, lebo sa pohyboli nebezpečne blízko seba. Predpokladám, že v šoku bol aj vodič za nimi, lebo na nich ani nezatrúbil, čo by som ja určite urobila.
calawen
05.10.09,08:21
Tak ono vodič s veľkým a drahým autom si nič dokazovať nepotrebuje. On to má totižto napísané v techničáku, že na to má /výkon motora, veľkosť auta a podobne/, ale naproti tomu vodič na starej škodovke prípadne novopečený vodič na felícii tak starej ako on /keď nie staršej/ potrebuje všetkým naokolo dokázať, že on práááááve vodičák dostal a že je tiež plnohodnotným účastníkom cestnej premávky a potrebuje aby ho všetci videli. Najlepšie zozadu alebo v protismere. On to totižto v techničáku nemá, že je skvelý:):):)

Ako ktorý, tiež záleží od ŠPZ-ky... Manžel má Octaviu s Bratislavskou značkou, bývame na východe a podaktorí vodiči práve v silnejších autách ale s inými značkami si potrebujú dokazovať, že sú lepší ako nejaký blavák... A obzvlášť milujem vodičov so značkami, ktoré majú v tri rovnaké čísla, najlepšie 666,777 a pod. Tí jazdia občas obzvlášť arogantne...
avonka1
05.10.09,10:55
Ráno sme zaspali do práce, tak sme sa rútili cez dediny 60-kou ( priznávam sa so sklopenými očami aj ušami- " tolerovateľná rýchlosť" ... ), no zrejme sme išli stále príliš pomaly pre dva za sebou idúce kamióny, ktoré nás v strede obce predbehli...
rhenus
05.10.09,11:57
Keď sa na mňa niekto odzadu lepí, používam osvedčený trik: ľavou nohou mierne, len tak aby sa rozsvietili brzdové svetlá, pritlačím na brzdový pedál a pravou pekne držím plynom auto v rýchlosti. A v spätnom zrkadle zrazu vidím, ako sa rozostup medzi lepičom a mnou predlžuje a predlžuje... Najlepšie je to urobiť do kopca, keď ten za vami stratí rýchlosť úplne... Stačí trochu tréningu na tie brzdové svetlá :)
avonka1
05.10.09,12:16
Keď sa na mňa niekto odzadu lepí, používam osvedčený trik: ľavou nohou mierne, len tak aby sa rozsvietili brzdové svetlá, pritlačím na brzdový pedál a pravou pekne držím plynom auto v rýchlosti. A v spätnom zrkadle zrazu vidím, ako sa rozostup medzi lepičom a mnou predlžuje a predlžuje... Najlepšie je to urobiť do kopca, keď ten za vami stratí rýchlosť úplne... Stačí trochu tréningu na tie brzdové svetlá :)
A nezašibe z toho autu? :D
Flinstone
05.10.09,19:48
Ako ktorý, tiež záleží od ŠPZ-ky... Manžel má Octaviu s Bratislavskou značkou, bývame na východe a podaktorí vodiči práve v silnejších autách ale s inými značkami si potrebujú dokazovať, že sú lepší ako nejaký blavák... A obzvlášť milujem vodičov so značkami, ktoré majú v tri rovnaké čísla, najlepšie 666,777 a pod. Tí jazdia občas obzvlášť arogantne...
Ono k tym Blavakom na cestach... niektori sa spravaju dosť arogantne... lebo sú z najväčšej dediny, a všetci ostatní sú sedláci... Piatok som videl jedného takého parkovať vo vjazde na poloprázdne parkovisko pri pekárni v jednom meste... To že okolo neho bol problém prejsť mu nevadilo. Pritom keby toto urobil v Bratislave, tak mu prevrátia auto do priekopy...
Slovom idioti sa nájdu všade... Ale nie všetky autá so značkou BA šoférujú blaváci... je kopa firemných áut, ktoré sú rozházané po Slovensku.
misomiso
05.10.09,20:05
A nezašibe z toho autu? :D

Ako ktorym. Niektore maju v riadiacej jednotke spraveny soft tak, ze pri sucasnom stlacani plynu a brzdy jednotka stlaceny plyn neberie do uvahy. Ale ak uz sa velmi chcete zabavat takymito svetelnymi signalmi, tak mozete poust zadne svetla do hmly, ktore maju rovnaku intenzitu ako brzdove. :)

Ja lepicov velmi neriesim, sam jazdim dost rychlo, ale ak prejavi niekto zaujem ist este rychlejsie, tak ho rad pustim, pretoze sa mi isto nebude motat pod nosom.
kaco11
05.10.09,21:56
Ako ktorý, tiež záleží od ŠPZ-ky... Manžel má Octaviu s Bratislavskou značkou, bývame na východe a podaktorí vodiči práve v silnejších autách ale s inými značkami si potrebujú dokazovať, že sú lepší ako nejaký blavák... A obzvlášť milujem vodičov so značkami, ktoré majú v tri rovnaké čísla, najlepšie 666,777 a pod. Tí jazdia občas obzvlášť arogantne...

Tak ono zase prepáč, ale na východe si to taký pán podnikateľ môže dovoliť. Ono v dedinke kde je 150 obyvateľov a každý každého pozná a riaditeľ OO PZ je bratrancovej švagrinej muža synovec tak sa nediv. Chlapec je potom stráááááášne prekvapený, keď na východe blaváka trhne a príde do bratislavy, začne ich všetkých trhať až nakoniec trhnú jeho dialničiari:), ale tak je to aj naopak. Každý si dovoľuje len doma.
kaco11
05.10.09,22:00
Bezpečne tak skoro na cestách nebude, pretože tých nedisciplínovaných, arogantných... vodičov a vodičov frajerov je na cestách veľa. Ja som dlhoročná vodička a tiež som zažila na cestách všeličo. Včera som sa ale išla previeť na bicykli a stretala som kolónu aút v úseku kde je obmedzená rýchlosť na 70 km. V strede kolóny išlo 6 motocyklistov, nepredbiehali, ale sa zabávali spôsobom, ktorý mi vyrážal dych. Robili také esíčka od kraja vozovky až po stredovú čiaru. Prvýkrát som niekomu na cestách ukázala na čelo. V tomto prípade ani tak neohrozovali autá, ale najviac vzájomne medzi sebou, lebo sa pohyboli nebezpečne blízko seba. Predpokladám, že v šoku bol aj vodič za nimi, lebo na nich ani nezatrúbil, čo by som ja určite urobila.

Dovoľujem si nesúhlasiť s tým čo si napísala. Čo sa týka tých motorkárov tak na motorke sa zabáva úplne ináč. Podľa toho čo si písala usudzujem, že dodržiavali rýchlosť, čo je dosť prekvapujúce. A pre budúcnosť, aby si vedela, nerobili nič nebezpečné. Práve naopak. Zohrievali si gumy, aby mali lepšiu prilnavosť na asfalt, keďže už sú chladnejšie dni. Tá prilnavosť je skvelá keď ide do zákruty a troška viac klopí. Stáva sa, že sa guma šmykne, pokiaľ nie je zohriata a môže padnúť, čo by ten vodič za ním neocenil.
calawen
06.10.09,04:53
Ono k tym Blavakom na cestach... niektori sa spravaju dosť arogantne... lebo sú z najväčšej dediny, a všetci ostatní sú sedláci... Piatok som videl jedného takého parkovať vo vjazde na poloprázdne parkovisko pri pekárni v jednom meste... To že okolo neho bol problém prejsť mu nevadilo. Pritom keby toto urobil v Bratislave, tak mu prevrátia auto do priekopy...
Slovom idioti sa nájdu všade... Ale nie všetky autá so značkou BA šoférujú blaváci... je kopa firemných áut, ktoré sú rozházané po Slovensku.

Toto je náš prípad, manželov zamestnávateľ je z BA, on robí akvizitéra pre východné Slovensko... Zas na druhej strane, nemôžem povedať, žeby sa občas nesprával arogantne na cestách, ale z mojich skúseností, keď sedím s ním v aute, je takýchto situácií okolo 5% - aj to ho obvykle najskôr niekto naštve svojou aroganciou, tak mu to chce vrátiť (hold škorpión):rolleyes:
Laco-monter
03.02.10,21:03
Plynulosti cestnej premávky by veĺmi pomohlo prekračovať rýchlostné limity o 10-15 km/h

ale zákon je zákon a tak treba isť presne podľa tachometra a ešte lepšie aspoň 5 km/h pod limit

Však, POSERKOVIA ???
avonka1
04.02.10,08:27
Laco, koľko jazdíš ty? ( čo sa rýchlosti aj rokov týka )
Laco-monter
04.02.10,11:55
Laco, koľko jazdíš ty? ( čo sa rýchlosti aj rokov týka )

jazdím presne tak ako doporučujem o 10-15 km/h nad limit

konkrétne v obci 65 km/h mimo obce 110 km/h a na dialnici mi 130 km/h stačí,tam nepociťujem potrebu isť rýchlejšie.

čo sa týka kvantity mojej vodičskej praxe jazdím už 20 rokov,najazdil som niekoĺko stotísic km, z jednou nehodou, čo som sám zavinil ja z nepozornosti

a šoferoval som v krajinách ako je Rumunsko,Bulharsko, Rakúsko , Nemecko aj Francúzsko a samozrejme Poĺsko ,Maďarsko a ČR.

Moj VP B,C,T.
misoft
04.02.10,18:51
Plynulosti cestnej premávky by veĺmi pomohlo prekračovať rýchlostné limity o 10-15 km/h

ale zákon je zákon a tak treba isť presne podľa tachometra a ešte lepšie aspoň 5 km/h pod limit

Však, POSERKOVIA ???

Ako jazdíš ty, je to tvoj problém. Ovšem o to väčší problém budeš mať, až tou tvojou tzv. plynulou o 15 km/h rýchlejšou jazdou spôsobíš dopravnú nehodu a (nedajbože) ťažko zraníš, prípadne usmrtíš iného človeka.
Potom už však my nebudeme POSERKOVIA, ale ty sa z toho (pre ostatných pardón) POSERIEŠ!


Na hrubú záplatu hrubá niť!
Laco-monter
04.02.10,20:17
Ako jazdíš ty, je to tvoj problém. Ovšem o to väčší problém budeš mať, až tou tvojou tzv. plynulou o 15 km/h rýchlejšou jazdou spôsobíš dopravnú nehodu a (nedajbože) ťažko zraníš, prípadne usmrtíš iného človeka.
Potom už však my nebudeme POSERKOVIA, ale ty sa z toho (pre ostatných pardón) POSERIEŠ!


Na hrubú záplatu hrubá niť!

Nebudem si všímať invektívy,

moj názor k teme je,že zákon o cestnej premávke bude čoskoro novelizovaný a neodovodnené nezmysly ako je napr. povinné svietenie v letnom období
či 50 km/h v obci
alebo uplne čisté predné sklo bez nálepiek a ozdob
tieto nezmysly budú zo zákona vypustené.
Nachtigal
05.02.10,10:47
Plynulosti cestnej premávky by veĺmi pomohlo prekračovať rýchlostné limity o 10-15 km/h

ale zákon je zákon a tak treba isť presne podľa tachometra a ešte lepšie aspoň 5 km/h pod limit

Však, POSERKOVIA ???
koľko máš rokov? nie si náhodou tá veková kategória, ktorá je populárna v každých správach o nehodách? tebe to zatiaľ vychádza!!!!! ale dokedy?!:confused:;):D:D:D
avonka1
05.02.10,11:39
Nachtigal, presne to isté ma napadlo, keď som sa pýtala na počet "odjazdených" rokov a bežnú rýchlosť :cool:
Laco-monter
05.02.10,13:17
Nachtigal, presne to isté ma napadlo, keď som sa pýtala na počet "odjazdených" rokov a bežnú rýchlosť :cool:


Lenže ,keď si prečítala vyššie uvedený moj príspevok,tak to čo Ťa napadlo,Ti asi hneď aj odpadlo.:mad:

Ja veľa jazdím po Slovensku a možem Ti povedať,že už je na ňom veĺmi málo takých ciest,kde koleso mojho auta ešte nejazdilo.

A poviem,čo sa stáva keď niekto jazdí presne podĺa tachometra a ešte pre istotu o 5 km/h menej: Vytvorí sa za ním kolóna nervoznych vodičov !
Nakoniec niekto to nevydrží a začne riskantne obehovať ,stane sa nehoda,
nikto nebude zisťovať príčinu prečo sa zbytočne zbrzdila cestná premávka,že nejaký sprostý lazník išiel 40 km/h tam kde by mohol ísť aj 60 km/h a nebrzdil by nič a nikoho,
Nie skutočnú príčinu nikto neskúma,len dodrbu človeka,ktorému to obehovanie nevyšlo.
Teda PRÍČINA nehod nie je rýchlosť, PRÍČINOU SÚ ZLÉ ROZHODNUTIA VODIĆOV aj iných účastnikov CP.
Pre jazdenie 50 km/h sa argumentovalo,že zrážku chodca z autom pri vyššej rýchlosti chodec neprežije
Ja možem každému garantovať,že ani pri rýchlosti auta 15 km/h chodec stret z 1,5 tonou hmotnosti v pohybe NEPREŽIJE !
Ja sa tiež často zúčastňujem CP ako CHODEC a pri svojich rozhodnutiach či vstúpiť na cestu alebo nie,vždy zvažujem či je to bezpečné pre mńa a neskáčem autám pod nárazník ako teľa !
Ja som nikde nenabadal nikoho,že prekračujte povolenú rýchlosť !!!
Ak sa rozhodnem ísť o 10 či 20 km/h rýchlejšie ,je to moje rozhodnutie,ktoré som urobil z plným vedomím zodpovednosti za to,čo sa može stať.
Lenže moje skusenosti a usudok mi určujú kedy a v ktorých úsekoch tú rýchlosť možem prekročiť a kde si ju prekročiť jednoducho nedovolím,lebo by som tým ohrozil iných účastníkov CP a v konečnom dosledku aj seba!
Celým mojim príspevkom som chcel nabádať čitateĺov mojich príspevkov k využívaniu svojho vlastného úsudku a nie ku slepej poslušnosti akýmsi účelovo urobeným pravidlám,či zákonom .
Na cestách prajem všetkým šťastný návrat do cieĺa a veĺa trpezlivosti z tými,v ktorých trpezlivosť prekypela.
iriska
07.02.10,05:56
len jedna poznámka - nie ten, čo mi skočí pod auto ako "teľa" bude na vine, ale ja ako šofér... + zákaz činnosti + pokuta + náhrady škody zo všetkých strán + nemôžem mať živnosť pre nesplnenie bezúhonnosti.... preto predpokladám, že z každého dvora, z každej vedľajšej ulice také "teľa" vybehne rovno pod moje kolesá
avonka1
07.02.10,10:27
...aj Žitný miloval rýchlu jazdu...:cool:
Stanislav 1975
07.02.10,10:28
...aj Žitný miloval rýchlu jazdu...:cool:

Žitný je vagabund obyčajný...
avonka1
07.02.10,11:09
Žitný je vagabund obyčajný...



Bohužiaľ, takých sú dnes plné cesty... :mee::mad::mee::mad::mee::mad:
Laco-monter
11.02.10,11:26
Bohužiaľ, takých sú dnes plné cesty... :mee::mad::mee::mad::mee::mad:

Tak seď doma.
avonka1
11.02.10,11:41
Lacko, a čo tak vybudovať si vlastnú pretekársku dráhu niekde mimo civilizácie, tam sa môžete vybesniť a ohrozíte len sami seba a nie slušných ľudí?
Že srdečne pozdravujem!
Fanny.G
11.02.10,13:12
Ja jazdím každý deň stále jednu trasu asi 100 km a nemám tú trasu veľmi rada.Je to Sabinov-Krompachy.Možno to niekto pozná.Je pravda,že tam nejazdí veľa áut,ale cesty sú tam úzke.Jazdí tam dosť veľa náklaďákov a aj autobusy.Vie ma vytočit to,že si niektorí myslia,že sú páni na cestách.Stále to vyjde na mňa,že sa musím uhýbať,pretože chodia po strede cesty.A hlavne teraz,keď sa šmýka a do kopca musím brzdiť.
Ale tak snažím sa to rešpektovať,keďže som "menšia".
A hlavne z čoho mám strach: keď ide predo mnou vrchovato naložené auto drevom.:eek: Vtedy si stále spomeniem na film Nezvratný osud...:)
Ale najhoršie na tom je,že si môžme dávať pozor koľko chceme,keď sa stretneme s bláznom,ktorý neberie ohľad na seba ani na iných...
buchač
11.02.10,20:06
calawen
12.02.10,07:45
Cestní piráti ....

http://quizilla.teennick.com/user_images/K/KI/KIS/kiss-my-ass-bunny/1129972193_4_turtle18.jpg

Dobré :D

Ale aby som sa len tak nerehotala, pridám svoju dnešnú skúsenosť. Kto pozná v Košiciach na KVP križovatku (svetelnú) pri miestnom úrade vie presne kde sa stalo:

Idem k zubárovi, prídem na uvedenú križovatku a čakám na zelenú na priechode pre chodcov... Jedno auto stojí, že ide odbáčať do ľava na Zombovu ulicu a keď mu naskočí zelená, ide sa otáčať!:mad: Prvé, čo ma trochu naštvalo. Ale nepodarilo sa mu to na jeden šup, musel trochu cúvnuť a až tak sa otočil, ale jak blokol križovatku, smerom zo Zombovej ulice dolu išli ďalšie autá. Tie ho pustili, nech sa otočí a potom chceli ísť svojou cestou. Lenže medzičasom nám chodcom zasvietila zelená (magor bol stále v križovatke v procese otáčania) a keď prešiel ten otáčavec, sme chceli prejsť my (ja som išla s kočíkom), lenže to sa do križovatky vtrepali autá idúce z vedľajšej a nezáujem, že my chceme prejsť.

Som zostala nasratá a nadávala som jak kočiš...:mad::mad::mad:
Flinstone
12.02.10,08:30
Dobré :D

Ale aby som sa len tak nerehotala, pridám svoju dnešnú skúsenosť. Kto pozná v Košiciach na KVP križovatku (svetelnú) pri miestnom úrade vie presne kde sa stalo:

Idem k zubárovi, prídem na uvedenú križovatku a čakám na zelenú na priechode pre chodcov... Jedno auto stojí, že ide odbáčať do ľava na Zombovu ulicu a keď mu naskočí zelená, ide sa otáčať!:mad: Prvé, čo ma trochu naštvalo. Ale nepodarilo sa mu to na jeden šup, musel trochu cúvnuť a až tak sa otočil, ale jak blokol križovatku, smerom zo Zombovej ulice dolu išli ďalšie autá. Tie ho pustili, nech sa otočí a potom chceli ísť svojou cestou. Lenže medzičasom nám chodcom zasvietila zelená (magor bol stále v križovatke v procese otáčania) a keď prešiel ten otáčavec, sme chceli prejsť my (ja som išla s kočíkom), lenže to sa do križovatky vtrepali autá idúce z vedľajšej a nezáujem, že my chceme prejsť.

Som zostala nasratá a nadávala som jak kočiš...:mad::mad::mad:
nechcem rýpať,takže nič v zlom, ale chodci vedia byť svinsky agresívny keď majú zelenú... domáhajú sa surovo svojej prednosti... keď však idú na červenú resp. 5 metrov od prechodu, domáhajú sa zas ohľaduplnosti s tým, že sa ponáhľajú... Už som dokonca počul aj argument, však ten vodič si rozmyslí či ma zrazí... veď by mal veľké problémy bez ohľadu na to či mal prednosť alebo nie... bohužiaľ, na Slovensku je to tak...
buchač
12.02.10,11:07
Dobré :D

Ale aby som sa len tak nerehotala, pridám svoju dnešnú skúsenosť. Kto pozná v Košiciach na KVP križovatku (svetelnú) pri miestnom úrade vie presne kde sa stalo:

Idem k zubárovi, prídem na uvedenú križovatku a čakám na zelenú na priechode pre chodcov... Jedno auto stojí, že ide odbáčať do ľava na Zombovu ulicu a keď mu naskočí zelená, ide sa otáčať!:mad: Prvé, čo ma trochu naštvalo. Ale nepodarilo sa mu to na jeden šup, musel trochu cúvnuť a až tak sa otočil, ale jak blokol križovatku, smerom zo Zombovej ulice dolu išli ďalšie autá. Tie ho pustili, nech sa otočí a potom chceli ísť svojou cestou. Lenže medzičasom nám chodcom zasvietila zelená (magor bol stále v križovatke v procese otáčania) a keď prešiel ten otáčavec, sme chceli prejsť my (ja som išla s kočíkom), lenže to sa do križovatky vtrepali autá idúce z vedľajšej a nezáujem, že my chceme prejsť.

Som zostala nasratá a nadávala som jak kočiš...:mad::mad::mad:

Na KVP jazdia jak hentí piráti na tom obrázku .....už roky tam platila predtým 40 - ka ...a chlapci z V. B . sa realizovalo vyberaním príspevkov do štátneho rozpočtu....
Ja keď cez KVP mám ísť , tak len výnimočne , aj to čím skôr preletieť , inak sa mi osýpky vyhadzujú ....;)
Laco-monter
12.02.10,11:19
Lacko, a čo tak vybudovať si vlastnú pretekársku dráhu niekde mimo civilizácie, tam sa môžete vybesniť a ohrozíte len sami seba a nie slušných ľudí?
Že srdečne pozdravujem!
Ja jazdím o 10 km/h viac ako je limit a že vraj "vybesniť sa".:o

Prosím Vás uvažujte realne.

A pokiaľ máte problém s disgrafiou /nepochopenie vyznamu napísaného textu/,
tak sa dajte liečiť !:rolleyes:
Flinstone
12.02.10,11:42
Ja jazdím o 10 km/h viac ako je limit a že vraj "vybesniť sa".:o

Prosím Vás uvažujte realne.

A pokiaľ máte problém s disgrafiou /nepochopenie vyznamu napísaného textu/,
tak sa dajte liečiť !:rolleyes:
ono niekedy aj tých 50 je veľa... napr. zastávka MHD pri škole, nemocnici (dôchodcovia sú horší ako deti). Keby ľudia za volantom boli aj predvídaví, kde sa čo môže stať, možno by nikoho nenapadlo stanovovať nejaké obmedzené rýchlosti... načo, veď autá by predsa aj tak chodili podla situácie.
A keďže to takto nefunguje, tak sú obmedzené rýchlosti, ktoré bohužiaľ platia aj vtedy keď sú zbytočné
misomiso
12.02.10,11:53
V Cesku teraz sud rozhodol, ze nie kazde prekrocenie rychlosti je mozne povazovat za porusenie predpisov. Konecne nejaky normanly sudca !!
avonka1
12.02.10,12:32
Laco, s dysgrafiou ( termín ste nám vysvetlili trošku nepresne, ale nevadí- nepreberáme predsa výchovu a vzdelávanie - hoci by niektorým nezaškodilo ) problémy nemám- nemohla by som pracovať tam, kde pracujem :-)
To, čím sa v tejto téme zaoberáme, je vedomé porušovanie predpisov a ohrozovanie seba a hlavne svojho okolia.
kaco11
12.02.10,12:36
Ono na jednej strane súhlasím s Lacom, ale zase na druhej strane si Laco musíš uvedomiť jednu vec. Povolená ja napríklad v obci 50 tka. Ak budem mat možnosť a situácia v obci, na ceste, poveternostná mi to bude dovolovať tak pojdem 60 - 65. To je všetko v poriadku. Lenže človek /magor bez pudu sebazáchovy/ sa ma bude snažiť predbehnúť tak musí ísť zákonite rýchlejšie 70-75. Nedajbože natrafí ešte na jedného, ktorý bude musieť zvýšiť na 80-85. A to už sme na rýchlosti, ktorá je štandartne povolená na cestách mimo obce. Tvoje rozmýšľanie nie je zlé, ale ako rozmýšľanie jednotlivca bez pozerania sa na dôsledky. Z úcty k tvojmu veku a najazdeným kilometrom si nedovolím tvrdiť, že si zlý vodič, ale je tam kvantum aspektov. A zase na druhej strane si vezmi. Uzákonili 50 tku v obci. Takže teraz aby si sa vyhol pokute alebo čomukoľvek pojdeš maximálne plus 15 kmh. Keby bola povolená 70 tka v obci tak pojdeš tiež plus 15 kmh /preventívne/. ale je troška rozdiel ísť 65 kmh a íst 85 kmh, však? Zákonodarcovia resp.navrhovatelia rátali aj s touto alternatívou. Že jednoducho ľudia pojdu rýchlejšie. To je jasné. Ale ešte stále sme v tolerancii bývalej 60 tky.
misomiso
12.02.10,12:51
Laco, s dysgrafiou ( termín ste nám vysvetlili trošku nepresne, ale nevadí- nepreberáme predsa výchovu a vzdelávanie - hoci by niektorým nezaškodilo ) problémy nemám- nemohla by som pracovať tam, kde pracujem :-)
To, čím sa v tejto téme zaoberáme, je vedomé porušovanie predpisov a ohrozovanie seba a hlavne svojho okolia.

Este mi prosim vysveli, cim ohrozujem okolie, ak sa rozhodnem vedome porusit (casto nezmyselny) predpis.

Prave ucim jazdit svoju dceru, pretoze v autoskole ju nenaucili nic. Samozrejme - ona ako spolujazdec vidi, ze porusujem vacsinu predpisov, preto bolo nutne jej to vysvetlit, aby nezabila seba aj inych.

Teda minule som jej to prave vysvetloval. Napriek nazoru verejnej mienky, a snad aj policie, ci sudov, VEDOME porusenie predpisov nepredstavuje prakticky ziadne riziko (alebo aspon NEMUSI NUTNE predstavovat riziko) pre bezpecnost premavky, zatial co nevedome porusenie vzdy ano.

Snad netreba vela prikladov. Ked precitam znacku obmedznie rychlosti na 40 (teda ked sa sustredim, nekecam so spolujazdcom a pozeram pred seba) tak aj ked sa rozhodnem pokracovat 90, musim zvysit ostrazitost. Minimalne musim vyhodnotit, preco ja tam 40. Ak usudim, ze preto, ze tam tu znacku zabudli cestari, ktori tam uz davno nepracuju, alebo je tam skola, (no prave je nedela 23:00) tak idem 90, ak sa prave konci vyucovanie, tak spomalim, a opat ma nezaujima tachometer, idem tak, aby som nikoho neohrozil - ak treba aj menej ako 40.

Ak sa rozhodnem nerespektovat STOPku, tak O.K. ale musim si byt isty tym, ze sa stiham dobre pozriet na hlavnu cestu. Ak nerespektujem STOPku preto, ze som ju prehliadol, tak to sice moze byt doBra vyhovorka pred sudom, alebo pred vlastnym svedomim, (ak niekoho zabijem), ale nic to nepomoze.

Teda este raz - ak predpisy porusujeme vedome, tak je to O.K. pretoze nikto z kancelarie od stola nemoze vopred odhadnut, ako na danom mieste a za danych okolnosti mame soferovat.

Ak predpis porusujem nevedome, je to pruser, pretoze bud nepozeram na znacky, alebo som sa poriadne nenaucil vyhlasku, a porusujem ju aj vtedy, ked to moze mat fatalne nasledky (pretoze neviem, ze ju porusujem).

Rovnake plati aj v umeni, alebo napr, v architekture. Ktosi mudry povedal - zakony (myslel zakony umeleckej tvorby a estetiky) su tu na to, aby sme ich porusovali, nie vsak ignorovali. Teda ak architekt nieco porusi vedome, moze z toho vzniknut krasne dielo ak ale porusi nieco dolezite pretoze studoval architekturu v Poltari a este sa aj ulieval, dopadne to zle.

Skuste sa zbavit takychto naucenych klise a hned bude na cestach bezpecnejsie.
avonka1
12.02.10,13:21
Myslím si, že je zbytočné navzájom si "vysvetľovať", či je bezpečnejšia jazda rýchla alebo predpísaná... každý máme na to názor a naša diskusia nám ho nezmení...
Osobne považujem prekračovanie povolenej rýchlosti a rôzne "frajerinky" ( pozri zadanie témy ) za bezohľadnosť a aroganciu. Viem, že so mnou, chlapci, nesúhlasíte, ale jednoducho, je to tak. Vážim si život a zdravie nielen svoje, ale aj iných a podľa toho konám.
kaco11
12.02.10,13:22
suhlasim a to len preto ze vedome porusujes ale uvedomujes si to. nehody su nie preto ze idem napriklad nocnou bratislavou kilo ale ze som si naaahodou nevsimla ze nasnezilo/take aktualne/. znacky su dane preventivne resp.upozornuju na nieco. maju svoj dovod. ak ju nerespektujes ale beries na zretel dovod znacky tak je to ok. ale pozor. uvedomovanie si podstaty znacky aj napriek jej nerespektovaniu je individualne. inac je to u zeny inac u novacika inac u muza inac u hlupaka
Laco-monter
12.02.10,13:38
Ono na jednej strane súhlasím s Lacom, ale zase na druhej strane si Laco musíš uvedomiť jednu vec. Povolená ja napríklad v obci 50 tka. Ak budem mat možnosť a situácia v obci, na ceste, poveternostná mi to bude dovolovať tak pojdem 60 - 65. To je všetko v poriadku. Lenže človek /magor bez pudu sebazáchovy/ sa ma bude snažiť predbehnúť tak musí ísť zákonite rýchlejšie 70-75. Nedajbože natrafí ešte na jedného, ktorý bude musieť zvýšiť na 80-85. A to už sme na rýchlosti, ktorá je štandartne povolená na cestách mimo obce. Tvoje rozmýšľanie nie je zlé, ale ako rozmýšľanie jednotlivca bez pozerania sa na dôsledky. Z úcty k tvojmu veku a najazdeným kilometrom si nedovolím tvrdiť, že si zlý vodič, ale je tam kvantum aspektov. A zase na druhej strane si vezmi. Uzákonili 50 tku v obci. Takže teraz aby si sa vyhol pokute alebo čomukoľvek pojdeš maximálne plus 15 kmh. Keby bola povolená 70 tka v obci tak pojdeš tiež plus 15 kmh /preventívne/. ale je troška rozdiel ísť 65 kmh a íst 85 kmh, však? Zákonodarcovia resp.navrhovatelia rátali aj s touto alternatívou. Že jednoducho ľudia pojdu rýchlejšie. To je jasné. Ale ešte stále sme v tolerancii bývalej 60 tky.

Tvoje zmýšľanie zase nie je logické .

Koľko aut sa v jednej chvíli zmestí na vozovku ???

Resp. Koľko pruhov je na ceste ?

V jednej chvíli možu jazdiť súbežne na ceste tak dve vozidlá .

Preto úvaha o reťazení vodičov,ktorí budú chcieť obehnúť jeden druhého v tej istej chvíli je scestná .
Laco-monter
12.02.10,13:40
Laco, s dysgrafiou ( termín ste nám vysvetlili trošku nepresne, ale nevadí- nepreberáme predsa výchovu a vzdelávanie - hoci by niektorým nezaškodilo ) problémy nemám- nemohla by som pracovať tam, kde pracujem :-)
To, čím sa v tejto téme zaoberáme, je vedomé porušovanie predpisov a ohrozovanie seba a hlavne svojho okolia.

Tak máte problém z dyslexiou, prepáčte pomýlil som sa .
kaco11
12.02.10,13:41
nie je. idem ja. obehne ma prvy a pokracuje v jazde ajeho obieha dalsi. fascinuje ma akurat ze si reagoval akurat na toto
Laco-monter
12.02.10,13:42
Mojho kamárata tiež učili jazdiť v autoškole a jazdí ako ROBOCOP.
Laco-monter
12.02.10,13:45
nie je. idem ja. obehne ma prvy a pokracuje v jazde ajeho obieha dalsi. fascinuje ma akurat ze si reagoval akurat na toto

Pozri sa ak ja idem v obci 80 km/h a predbehne ma čierna audina z takým rozdielom rýchlosti ,že len tak-tak stíham registrovať čo to bolo za auto a akej farby, tak to neriešim a o vodičovi si nemyslím absolútne nič .

a samozrejme chcem mať takú istú audinu.:cool:
kaco11
12.02.10,13:48
Myslím si, že je zbytočné navzájom si "vysvetľovať", či je bezpečnejšia jazda rýchla alebo predpísaná... každý máme na to názor a naša diskusia nám ho nezmení...
Osobne považujem prekračovanie povolenej rýchlosti a rôzne "frajerinky" ( pozri zadanie témy ) za bezohľadnosť a aroganciu. Viem, že so mnou, chlapci, nesúhlasíte, ale jednoducho, je to tak. Vážim si život a zdravie nielen svoje, ale aj iných a podľa toho konám.

ale ved v zakone je napisane /po vynechani prikazov o rychlosti a pod/ vodic je povinny prisposobit rychlost jazdy svojim schopnostiam povahe a stavu vozovky atd. ak chce nikto jazdit 40 na 50 nech sa paci ale nech sa stiahne na krajnicu. odtial ma lepsi vyhlad na sceneriu krajiny. nech prosim nejde na stredovej ciare. ked ho chcem obehnut tak musim ist div ze nie do protismeru. a to chcem len vykuknut ci mozem.
avonka1
12.02.10,13:53
"a samozrejme chcem mať takú istú audinu.":):):)

Laco, jedine s týmto plne súhlasím ( s dyslexiou však nie :D).
kaco11
12.02.10,13:55
Pozri sa ak ja idem v obci 80 km/h a predbehne ma čierna audina z takým rozdielom rýchlosti ,že len tak-tak stíham registrovať čo to bolo za auto a akej farby, tak to neriešim a o vodičovi si nemyslím absolútne nič .

a samozrejme chcem mať takú istú audinu.:cool:

ak mate obaja na pokutu teda to uz je na vodicak tak ok. ja som hovorila ze 50 je ok. ides s rozdielom plus 10 . keby bola vyssia maximalka tak opat pojdes plus 10. ale to uz je vyssia rychlost. tie rychlosti a predpisy nie su len pre teba alebo pre mna. su pre auta chodcov cyklistov sanitky. raz za cas bohuzial niekto umrie. ale nebyt tych predpisov tak ludia ktori nevedia jazdit /nie len cerstvi vodici/ by predcenovali svoje sily a bol by chaos. a my na chaos nie sme nauceni ako v inych krajinach.
calawen
12.02.10,14:25
nechcem rýpať,takže nič v zlom, ale chodci vedia byť svinsky agresívny keď majú zelenú... domáhajú sa surovo svojej prednosti... keď však idú na červenú resp. 5 metrov od prechodu, domáhajú sa zas ohľaduplnosti s tým, že sa ponáhľajú... Už som dokonca počul aj argument, však ten vodič si rozmyslí či ma zrazí... veď by mal veľké problémy bez ohľadu na to či mal prednosť alebo nie... bohužiaľ, na Slovensku je to tak...

Ok, ja napíšem len za seba... Keď chcem prejsť po prechode (mimo nikdy), zastavím vždy krok pred okrajom chodníku, pozriem, či môžem prejsť (čakám na zelenú) a naznačím úmysel prejsť tým, že urobím krok ku okraju... Rovnako som postupovala aj dnes ráno... Vieš, odkedy som matkou, nesprávam sa tak, ako si popísal...
buchač
12.02.10,15:19
ale ved v zakone je napisane /po vynechani prikazov o rychlosti a pod/ vodic je povinny prisposobit rychlost jazdy svojim schopnostiam povahe a stavu vozovky atd. ak chce nikto jazdit 40 na 50 nech sa paci ale nech sa stiahne na krajnicu. odtial ma lepsi vyhlad na sceneriu krajiny. nech prosim nejde na stredovej ciare. ked ho chcem obehnut tak musim ist div ze nie do protismeru. a to chcem len vykuknut ci mozem.

....a toto ma teda bohovo SERIE .... doslovne ....:mad:

Vodič musí proste všetko .....

...ale povedzte to v zime aj starému 70 ročnému dedkovi , ktorý v noci ide na neosvetlenom bicykli podgurážený z krčmy ...:rolleyes:
Laco-monter
12.02.10,15:24
....a toto ma teda bohovo SERIE .... doslovne ....:mad:

Vodič musí proste všetko .....

...ale povedzte to v zime aj starému 70 ročnému dedkovi , ktorý v noci ide na neosvetlenom bicykli podgurážený z krčmy ...:rolleyes:
Čo ti bráni zastaviť , a v noci v tme to tomu drbnutému dedkovi patrične VYTMAVIŤ. ???

A potom sadnuť do káry a isť preč ?
kaco11
12.02.10,15:36
a viete čo je na tom vytmavovani najlepsie??? Že ten dedo si to rano pamatať nebude:)
kaco11
12.02.10,15:38
....a toto ma teda bohovo SERIE .... doslovne ....:mad:

Vodič musí proste všetko .....

...ale povedzte to v zime aj starému 70 ročnému dedkovi , ktorý v noci ide na neosvetlenom bicykli podgurážený z krčmy ...:rolleyes:


ja ti rozumiem, ale ono sa veľmi tažko takýmto ľuďom niečo vysvetluje. Skús to raz. V uniforme a slušne. A aby to malo účinok. Sú to jednoducho starí ľudia.
ludmilla
12.02.10,15:47
[QUOTE=Fanny.G;1293266]Jazdí tam dosť veľa náklaďákov a aj autobusy.Vie ma vytočit to,že si niektorí myslia,že sú páni na cestách.Stále to vyjde na mňa,že sa musím uhýbať,pretože chodia po strede cesty.QUOTE]

Vybrala som túto vetu z dôvodu, ktorý ma šokoval. Vodiči nákladných áut v jednej firme, ktorú nebudem menovať sú školení v jazde za stredovou čiarou, z dôvodu nehodovosti na nespevnených krajniciach.
Toto mi povedal môj známy, ktorý v tejto firme pracuje ako vodič a tiež mi povedal, že zo začiatku mal s tým problém a keď to pár krát vyskúšal zistil, že ten druhý vždy stratí nervy a vyhne. Vyhne samozrejme vždy ten menší i keď sa pri tom nesmierne zapotí.
Laco-monter
12.02.10,15:53
[QUOTE=Fanny.G;1293266]Jazdí tam dosť veľa náklaďákov a aj autobusy.Vie ma vytočit to,že si niektorí myslia,že sú páni na cestách.Stále to vyjde na mňa,že sa musím uhýbať,pretože chodia po strede cesty.QUOTE]

Vybrala som túto vetu z dôvodu, ktorý ma šokoval. Vodiči nákladných áut v jednej firme, ktorú nebudem menovať sú školení v jazde za stredovou čiarou, z dôvodu nehodovosti na nespevnených krajniciach.
Toto mi povedal môj známy, ktorý v tejto firme pracuje ako vodič a tiež mi povedal, že zo začiatku mal s tým problém a keď to pár krát vyskúšal zistil, že ten druhý vždy stratí nervy a vyhne. Vyhne samozrejme vždy ten menší i keď sa pri tom nesmierne zapotí.

Chápem,že pre Teba to musí byť horor sa vyhýbať z protiidúcim autom na centimetre, no aj to sa dá NAUČIŤ.

A čo máš z tým zeleným písmom , aký je to typ písma , neprezradíš ???
ludmilla
12.02.10,15:53
Dodala by som ešte k tomu, že ani ten pohľad z toho veľkého nákladného auta na úzkej ceste so zničenými krajnicami nemusí byť príjemný. Aspoň v našom okolí cesty neboli obnovované ani nepamätám a o mestách, v ktorých sa stavajú veľké budovy priamo pri ceste ani nehovorím, akoby sa ani nerátalo s cyklistickými trasami a vôbec s rozšírením cesty :rolleyes::rolleyes::rolleyes:
ludmilla
12.02.10,15:55
[QUOTE=ludmilla;1295171]

Chápem,že pre Teba to musí byť horor sa vyhýbať z protiidúcim autom na centimetre, no aj to sa dá NAUČIŤ.

A čo máš z tým zeleným písmom , aký je to typ písma , neprezradíš ???

Písmo Comic sans MS a zelená je obľúbená.
Laco-monter
12.02.10,15:57
Dodala by som ešte k tomu, že ani ten pohľad z toho veľkého nákladného auta na úzkej ceste so zničenými krajnicami nemusí byť príjemný. Aspoň v našom okolí cesty neboli obnovované ani nepamätám a o mestách, v ktorých sa stavajú veľké budovy priamo pri ceste ani nehovorím, akoby sa ani nerátalo s cyklistickými trasami a vôbec s rozšírením cesty :rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Profesionálny VODIČ kontroluje občas svoju polohu na ceste v spätných zrkadlách,

tak ziska cit pre rozmery svojho auta a VIE PRESNE kade idú kolesá jeho auta a koľko sa može ešte vyhnúť ku krajnici.
Laco-monter
12.02.10,16:06
Každý vodič aj vodička musí mať priestorové vnímanie toho kde sa na ceste nachádza jeho auto.
Dá sa to veĺmi dobre naučiť.

Na rovnej ceste mimo mesta pri rýchlosti asi 40 km/h postupne sa približuj ku krajnici,keď počuješ,že pravé kolesa idú po krajnici,skontroluj si to v spätnom zrkadle,

potom pozri na krajnicu krížom ponad stierač,

krajnica a stierač v určitom bode tvoria priesečník

zapamätaj si tento bod

a vždy keď pozrieš na stierač vieš kade ide pravé predné koleso a koĺko máš miesta na ceste smerom ku krajnici.

Ani nemusíš sa dívať do spätého zrkadla, ale občas je to užitočné.
ludmilla
12.02.10,16:10
Každý vodič aj vodička musí mať priestorové vnímanie toho kde sa na ceste nachádza jeho auto.
Dá sa to veĺmi dobre naučiť.

Na rovnej ceste mimo mesta pri rýchlosti asi 40 km/h postupne sa približuj ku krajnici,keď počuješ,že pravé kolesa idú po krajnici,skontroluj si to v spätnom zrkadle,

potom pozri na krajnicu krížom ponad stierač,

krajnica a stierač v určitom bode tvoria priesečník

zapamätaj si tento bod

a vždy keď pozrieš na stierač vieš kade ide pravé predné koleso a koĺko máš miesta na ceste smerom ku krajnici.

Ani nemusíš sa dívať do spätého zrkadla, ale občas je to užitočné.

Nemám náhodou viac nacúvané ako ty najazdené dopredu?????:D:D:D:D
Laco-monter
12.02.10,16:13
Nemám náhodou viac nacúvané ako ty najazdené dopredu?????:D:D:D:D

Možno ;),

ja sa nehádam, no jazdiť dopredu je pohodlnejšie.:D;):cool:

Niekomu to treba vysvetliť takto polopatisticky,hlavne keď vidím ako poniektorí obchádzajú prekážku na ceste s odstupom 3 metre.:mad:
ludmilla
12.02.10,16:15
Možno ;),

ja sa nehádam, no jazdiť dopredu je pohodlnejšie.:D;):cool:

Niekomu to treba vysvetliť takto polopatisticky,hlavne keď vidím ako poniektorí obchádzajú prekážku na ceste s odstupom 3 metre.:mad:


:D:D:D
misomiso
12.02.10,18:23
Každý vodič aj vodička musí mať priestorové vnímanie toho kde sa na ceste nachádza jeho auto.
Dá sa to veĺmi dobre naučiť.

Na rovnej ceste mimo mesta pri rýchlosti asi 40 km/h postupne sa približuj ku krajnici,keď počuješ,že pravé kolesa idú po krajnici,skontroluj si to v spätnom zrkadle,

potom pozri na krajnicu krížom ponad stierač,

krajnica a stierač v určitom bode tvoria priesečník

zapamätaj si tento bod

a vždy keď pozrieš na stierač vieš kade ide pravé predné koleso a koĺko máš miesta na ceste smerom ku krajnici.

Ani nemusíš sa dívať do spätého zrkadla, ale občas je to užitočné.

Pri tejto metode sa musis len modlit, aby ti medzitym niekto neprestavil vysku sedadla. :)
buchač
12.02.10,18:25
Čo ti bráni zastaviť , a v noci v tme to tomu drbnutému dedkovi patrične VYTMAVIŤ. ???

Nebudete veriť , ale svdomie ....
Tu nejde o " drbnutého " dedka ....

Tu ide o drbnutých politikov , ktorí drbnuté zákony navrhujú a v konečnom dôsledku aj schvaľujú a aj schvália
A potom sadnuť do káry a isť preč ?


a viete čo je na tom vytmavovani najlepsie??? Že ten dedo si to rano pamatať nebude:)

....hm , dočkajte ....veď aj vy budete raz drbnutí dedkovia ....ja nie , ja sa drbnem sám ...http://www.celysvet.cz/skin/smile/s10125.gif


ja ti rozumiem, ale ono sa veľmi tažko takýmto ľuďom niečo vysvetluje. Skús to raz. V uniforme a slušne. A aby to malo účinok. Sú to jednoducho starí ľudia.

...s uniformou mi daj pokoj ....už mi len sveter ostal , aj ten len na chalupe nosím ...ostatné som drbol do kontajneru ...;)
misomiso
12.02.10,18:25
ale uvedomujes si to. nehody su nie preto ze idem napriklad nocnou bratislavou kilo ale ze som si naaahodou nevsimla ze nasnezilo/take aktualne/.

To, ze nasnezilo si vsimnem podla toho, ze sa to naaadrherne smyka, ako na tanecnom parkete - milujem tem pocit.
iriska
13.02.10,13:10
Práve som sa zamyslela, jeden chalan od nás "lietal" po obci min. 70 a modlila som sa, aby som ho nestretala v miestach, kde sa 2 autá neobídu ani keby vedeli prechádzať hmotou, párkrát to bola tesnotka a jazdil dosť často... roky som márne čakala, že to niekde napáli (nie že by som mu priala niečo zlé, ale aspoň do hroble by sa mohol zviezť)... až som sa raz dočkala, na obrovské šťastie sa mu nič nestalo, ale jeho prostriedok hrôzy skončil na padrť.
Laco-monter
13.02.10,13:18
Pri tejto metode sa musis len modlit, aby ti medzitym niekto neprestavil vysku sedadla. :)

samozrejme výška sedadla sa prestavuje v rozmedzí jedného metra .:o
misomiso
13.02.10,15:03
samozrejme výška sedadla sa prestavuje v rozmedzí jedného metra .:o

No lenze ked si predstavis pod akym uhlom dopada ten svetelny luc (teda pohlad) z okraja cesty k tvojmu oku, tak kazdy centimeter vysky sedadla predstavuje dost slusnu vzdialenost do boku na ceste.

Ale aj ja som si tak pomahal, ked som mal 14 a ucil som sa jazdit. :)
Stanislav 1975
13.02.10,15:13
Nemám náhodou viac nacúvané ako ty najazdené dopredu?????:D:D:D:D

Neviem ludmillka prečo túto vážnu tému mrníkuješ erotikou,hmhm:D:D:D
buchač
17.02.10,11:53
;):rolleyes::confused::---:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D


http://img.janforman.com/?id=img2llo.jpg