Frando
16.09.09,22:19
Pocul som ze existuje moznost pridelenia takehoto prispevku na rekonstrukciu bytu napr. kupelne(lepsi pristup do vane atd.) osobe starsej ako 80 rokov ale neviem co je na tom pravdy. Napiste ci take nieco existuje a ak ano tak ake su podmienky tykajuce sa pridelenia takeho prispevku.
220870
16.09.09,20:41
Na sociálnom úrade prideľujú.
sarasara
16.09.09,21:00
Príspevok na úpravu bezbariérovej kúpeľne schvaľujú a prideľujú na obvodnom úrade, odbor práce, sociálnych vecí a rodiny. príspevok dostane človek, ktorý je zdravotne postihnutý a má pohybové problémy. Treba si podať na obvodný úrad, odbor práce, sociálnych vecí a rodiny žiadosť o pridelenie príspevku. Tam potom posudkový lekár posúdi, či žiadateľ má také zdravotné problémy, že je odkázaný na bezbariérové úpravy bytu. Vek nerozhoduje.
Xanti
16.09.09,21:13
Príspevok na úpravu bezbariérovej kúpeľne schvaľujú a prideľujú na obvodnom úrade, odbor práce, sociálnych vecí a rodiny. príspevok dostane človek, ktorý je zdravotne postihnutý a má pohybové problémy. Treba si podať na obvodný úrad, odbor práce, sociálnych vecí a rodiny žiadosť o pridelenie príspevku. Tam potom posudkový lekár posúdi, či žiadateľ má také zdravotné problémy, že je odkázaný na bezbariérové úpravy bytu. Vek nerozhoduje. Zadávateľ sa pýtal na príspevok pre staršiu osobu, nespomínal žeby bola ťažko zdravotne postihnutá.

Mám pocit, že také príspevky sa neposkytujú občanom, ktorí nie sú ťažko zdravotne postihnutý.
220870
17.09.09,04:20
Už som pár takých kúpeľní robil.Tý čo to pre svojich vybavovali tvrdili ,že sú to nervy a úradnícky maratón.
Xanti
17.09.09,05:42
Už som pár takých kúpeľní robil.Tý čo to pre svojich vybavovali tvrdili ,že sú to nervy a úradnícky maratón.Ale robil si kúpelne, pre ZTP občanov nie?

Ako fakt neviem o tom, aby kvôli starobe dostali ludia príspevok na rekonštrukciu kúpelne.
220870
17.09.09,14:37
Dostali aj starý z pohybovými problémami.Aj keď tá pani sa mi moc nevládna nezdala.Ale vybehala si to a dali jej príspevok cca 30 000 SKK.Treba si podať žiadosť ,uvidíte.
Frando
17.09.09,14:48
OK no dakujem za vsetky informacie.
Frando
16.09.11,14:46
Este sa chcem opytat treba k tomu nejaky posudok od specialneho posudkoveho lekara uradu alebo stacilo by ak by nejaky odborny lekar posudil ze clovek ma pohybove problemi napr. niekto z rehabilitacneho respektive reumatolog a podobne ?? Moja babka ma 84 rokov a je dost logicke ze ma problem vojst do vane.
Katy a R
16.09.11,15:02
Este sa chcem opytat treba k tomu nejaky posudok od specialneho posudkoveho lekara uradu alebo stacilo by ak by nejaky odborny lekar posudil ze clovek ma pohybove problemi napr. niekto z rehabilitacneho respektive reumatolog a podobne ?? Moja babka ma 84 rokov a je dost logicke ze ma problem vojst do vane.

rozhoduje o tom posudkové oddelenie UPSVaR ... samozrejme treba doložiť zdravotnú dokumentáciu, požiadať ... a oni usmernia, aké vyšetrenia (odborné) bude treba ešte priložiť. Musia ho posúdiť ako ZŤP (postih nad 50%) .. a aj že tá úprava kúpelne je potrebná (ako kompenzácia)
Dobre by bolo pozrieť zák o kompenzáciách (447 http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?PredpisID=208537&FileName=zz2008-00447-0208537&Rocnik=2008&#xml=http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/default.aspx?HitFile=True&FileID=514&Flags=160&IndexFile=zz2008&Text=zákon+o+peňažných+príspevkoch+na+kompenz áciu+ťažkého+zdravotného+postihnutia a jeho júlová novela tu http://www.nrsr.sk/Dynamic/Download.aspx?DocID=356472) .. až potom požiadať