Jane!
17.09.09,08:12
Dobrý deň. Mám taký špecifický problém. Môj známy ide kupovať koňa do Írska ako bežný občan. Tu na Slovensku nie je registrovaný pre DPH. No a teraz máme niekoľko otázok:
1) kde má zaplatiť DPH?
2) v akej sadzbe?
3) keď toho koňa kupuje za účelom, že sa bude zúčastňovať dostihov a teda očakáva z tohto titulu aj nejaké výhry nemal by sa registrovať pre DPH?
adabirk
17.09.09,08:36
- ak hodnota koňa bude vyššia ako 13 941,45 EUR treba si preštudovať § 7 zákona o DPH, je povinnosť zdaniteľnej osoby (§3 zákona o DPH) sa registrovať v zmysle uvedeného ustanovenia