accounte
17.09.09,11:01
dobrý deň, chcem sa spýtať. Manžel bol na brigáde v zahraničí. Má európsky preukaz poistenca. Stal sa mu úraz a vo francúzku ho ošetrili. Po návrate mu prišli papiere z tej krajiny kde je vyčíslená suma 84€ za ošetrenie. chcem sa spýtať, či sa to musí zaplatiť a kde, alebo je to len oznámenie a kompenzácia ide cez zdravotnú poisťovňu. Má s tým niekto skúsenosti?ďakujem
Nokerla
17.09.09,11:00
Zdravím,

ja mam podobnu skusenost.

Bol som hospitalizovany v Cechach a tiez som mal europsky zdravotny preukaz, ale neplatil som nič, akurat za pobyt v nemocnici nejakch 200czk ci tak nejako.
Podla mna by s tym trebalo zajst do manzelovej poistovne. Podla mna to je platba pre poistovnu.
Jana Motyčková
17.09.09,13:49
Pokiaľ viem, poisťovňa hradí to, čo sa v tej krajine hradí zo zdravotného poistenia. Ak sa tam niečo dopláca, prípadne platby v súkromnej ordinácii poisťovňa nehradí - na to sa potom uzatvárajú komerčné poistky. Zrejme tých 84€ bude musieť zaplatiť, prípadne nech sa informauje u svojej ZP.
Tiež sme pri hospitalizácii manžela počas dovolenky v ČR platili len za pobyt v nemocnici - to čo platia aj sami českí pacienti, ostatné platila ZP.