jacky25
17.09.09,12:24
dobry den... už niekolko rokov precujem ako živnostnik na stavbe no teraz to ide dole vodou... vyplaty vyplacane po 1/3 s odstupom aj mesiac,buzeracia na pracovisku proste hroza... človeka ani do prace nebavi chodit a to tam ma vydržat 12 hodin.. Mote mi prosim poradit v 4om sa v dnestnej dobe oplatilo podnikat pripadne nejaku pacu na živnost no mimo staveniska..niečo normalne. Nemam taky prehlad čo fiči teraz pretože pri prci na stawbe sa to ani neda...12 hodin na nohach,rachot okolo seba a človek ked pride domov je rad že si lahne a zaspi... chcem skusit niečo ine no potrebujem pomoc.. DAKUJEM
misomiso
17.09.09,10:27
Myslim, ze tazko budes zacinat nieco nove s tvojou praxou.

Stavbarina stale fici, napriklad zateplovanie. Tie ponosy na zle podmienky chapem, no ak by si vybudoval malu stavebnu firmu ty, tak budes mat opraty v rukach ty a nebudes zavisly na tom, ci ti niekto posle vyplatu alebo nie.

Tiez budes rozhodovat o tom, nakolko sa budes podielat sam na manualnych pracach a kolko za teba budu robit ini.
jacky25
17.09.09,10:31
konkurencia v stavebnictve je dnes velmi velka, množstvo firiem ide aj pod cenu a su v strate len preto aby mali robotu...nič extra...preto niečo mimo stavbariny
jacky25
17.09.09,10:33
inak.mam 24 rokov tak nie som stary na to aby som sa naučil aj niečo ine...iba potrebujem pomoct ..
evelien
17.09.09,12:33
Ak by sme vedeli, co leti, tak asi v tom podnikame vsetci :-) Toto ti asi nikto neporadi. Avsak - v poslednej dobe konecne plati, ze remeslo ma zlate dno. Ak chce clovek nieco v byte vymalovat, prerobit jadro, zhotovit nieco z dreva.... na vsetko caka pekne dlho, nakolko su majstri vytazeni. Len sa ty pekne drz svojho remesla, zdokonal sa, vydrz nejaku tu buzeraciu. Ked budes fakt dobry vo svojom remesle, budes si zakazky vyberat.
jacky25
17.09.09,12:48
to je pekne ibaže dnes sa už každy vyhovara na krizu .. to plati aj u tych čo si daju nieo spravit... chcu mat všetko tip-top,do všetkeho su mudri,akpby to 100 rokov študovali ale ked pride na platenie tak sa dozviem že ich zasiahla kriza a za pracu ktoru ty robyš cele 3 dni od tmy do tmy sa im mali dat čoby len 200eur... najradšej by boli keby to mali zadarmo...
rickman
17.09.09,13:40
A odkial si jacky25? Myslim si, ze v Bratislave je vzdy nudza o sikovnych stavebnikov napriklad spominane rozne stavebne upravy v byte.
jacky25
17.09.09,13:53
no ja som v BA. No tu je velka konkurencia,elektriku robia rozny pekari aj cukrari,hlavne že vedia držat vrtačku v ruke aj natahovat kable..no potom aj ta praca tak vyzera. Nie som rodak z BA tak pre mna je tazke sa tu presadit ked nikoho nepoznaš...
misomiso
17.09.09,14:20
My by sme ti radi pomohli. Problem je v tom, ze v inych oblastiach je minimalne taka ista konkurencia, ak nie dokonca horsia. Ked budes chciet zacinat inde, budes musiet celit tym istym problemom ako ostatni, plus este to, ze nebudes mat skusenosti, kontakty.

Naopak - ak by som ja chcel zacat teraz v stavebnictve, tak budem mat napr. proti tebe nevyhodu - malo skusenosti. Samozrejme da sa, poznam maliara (izieb) ktory potom robil casnika a teraz ma malu autodopravu. Ale nie je to lahke, ak by si mal v niecom inom vyrazny talent alebo zalubu, uz by si to vedel a nemusel by si sa pytat. A bez toho to ide tazko.
padro
17.09.09,17:05
stavbar a nemas robotu? ved v okoli piestan, NM, .. nie je takmer mozne zohnat volnych stavbarov, vsetci maju zakazky skoro do konca roku. tomu neverim ze by na zapadnom slovensku stavbar nemal roboty
evelien
17.09.09,17:45
stavbar a nemas robotu? ved v okoli piestan, NM, .. nie je takmer mozne zohnat volnych stavbarov, vsetci maju zakazky skoro do konca roku. tomu neverim ze by na zapadnom slovensku stavbar nemal roboty

taka ista situacia je na strednom slovensku.
a teraz som si aj spomenula na kamarata, ktory robi na stavbach takmer vsetko okrem elektriky a vody - nevytiahne nohu z domu, pokial by nemal zarobit za mesiac 60-80 tisic (SK) v cistom. A to podotykam, ze odpracuje v mesiaci tak 2-3 tyzdne. Ubytovnu a dopravu si neplati. Jeho zaciatky tiez neboli ruzove, a teraz je na tom lepsie ako ja s VS.