pepus22
17.09.09,12:34
Na začiatok by som chcela pozdraviť všetkých poradcov a členov tejto stránky. :)

Dala som dosť závažnú otázku, no potešilo by ma keby ste tu napísali svoje názory, čo si myslite a tak.;)
_Ajuska
17.09.09,12:55
Vo všetkom, čo Ti prinesie zisk :)))
kofy
19.09.09,18:41
podla mna uz samotna otazka nie je uplne v poriadku... nejde o to najist a rozbehnut to, v com sa oplati podnikat iba dnes, ale aj o rok-dva-viac... mozno iba beriem prilis za slovo, hehe... kazdemu sa oplati podnikat v inom, v tom, com sa vyzna, ma prehlad, bavi ho to, zalezi aj na financnych moznostiach... v neposlednom rade to zavisi na ludskych vlastnostiach - lenivost, pracovitost, otvorenost, rozvaha, strategiske myslenie, netrpezlivost, viera, cuch na ludi, podliehanie mytom a vacsine... toto je uz prilis ohrana pesnicka :-)
Mikael
19.09.09,20:24
ja prave myslim ze otazka nieje polozena spatne, len by to chcelo trosku rozviest. ked sa nad tym clovek zamysli tak cisto teoreticky , pri dnesnej situacii musi najst smer podnikania, kde ma.

-minimalne financne naklady na prevadzkovanie biznisu.
-minimalnu konkurenciu
-najst trh ktory ma dobru kupnu schopnost a neohrozi ho ziadna kriza alebo nieco podobne. trh kde nebude odkazany na kupischopnost klientov
-najst dostatocne mnozstvo informacii o biznise, na ktore vynalozi len minimalne financne prostriedky

proste vsetko co do biznisu investuje, je vzdelanie, cas a vlastne know how

znie to ako strasna utopia, a podnikatelom ktori su odchovani na staroej skole to moze pripadat nemozne, ale v dnesnej dobe technologii je mozne vsetko

ja jeden takyto sposob podnikania (ak sa to da nazvat podnikanim) poznam, zacinali s nim vsetci velki hraci na trhu na ktorych su media a aj verejnost alergicky, ale ide predsa len o biznis a tak sa myslim oplati o nom pouvazovat.
ide o obchodovanie na financnych trhoch.

vsetky podmienky ktore som vymenoval tento biznis splna

1-minimalne financne naklady na prevadzkovanie biznisu.
pred 20 rokmi nieco podobne nebolo mozne , naklady boli obrovske a bola velmi nizka kvalita poskytovatelov vstupu na burzu, ich poplatky boli obrovske a clovek musel byt financne silny aby mohol participovat na trhu. vplyvom modernych technologii vsak vsetky tieto bariery padli. dnes sa provideri predbiehaju v tom kto da kvalitnejsi servis a poplatky su na historickych minimach (mam samozrejme na mysli kvalitne a renomovane brokerske spolocnosti, nie to co ponuka nas trh a trh strednej a vychodnej europy), v podstate nepoznam podnikanie ktore ma take nizke naklady. obchodnik potrebuje internet ,plati nizke komisie a zakladne vybavenie, technologie a soft su zdarma. kto chce ale spickove data a softy musi si priplatit, ale zakladne baliky su skoro u vsetkych poskytovatelov free. no a potrebuje financnu hotovost, ale kym nadobudne know how ktore potrebuje a bude pripraveny vstupit medzi zralokov tak si urcite nejake tie peniaze naspori.

2. minimalna konkurencia
teoreticky toto nieje splnena podmienka, ale v podstate ju mozeme ignorovat pretoze financne trhy su take obrovske a ked vyberiete tie likvidne , tak sa nestava ze by ste okamzite nemohli predad to co ste pred sekundou kupili. je to ten najvyssi level kapitalizmu kde urcuje cenu len a len trh, a rozhoduje len ponuka a dopyt. nic ine a v tom je splnena aj podmienka c.3
4. informacie, alfa a omega kazdeho biznisu su paradoxne prave tu nie otazkou penazi ale casu. ked budete dostatocne dlho a intenzivne studovat a sledovat trhy tak sa nauci co potrebuje. na internete je obrovske mnozstvo serverou na ktorych sa vyskytuje strasna spusta velmi kvalitnych informacii a 10x tolko kvalitnych dezinformacii :). a na otazku ktore know how je to spravne vam odpovie zase len trh a vas usudok. paradoxom je prave to ze tento biznis sa nenaucite na ziadnej vysokej skole ani na ziadnom kurze, zrucnosti sa daju nadobudnut len samostudiom a praxov. prakticky si vsetko mozete vyskusat pomocou simulovanych uctov, ktore su tiez free. spociatku je to rposte fair biznis, a az pocase zistite ze nie uplne vsetko je fer

tak a ked som to tu takto nacrtol staci len dodat oficialnu statistiku. na trhu ktory som prave opisal dokaze byt ziskovych len 10% zo vsetkych subjektov. :)
marjankaj
19.09.09,20:26
Vo všetkom, čo Ti prinesie zisk :)))

S týmto celkom nesúhlasím. Treba si dávať aj pozor, aby potom nepozeral na svet spoza mreží.:D
belo72
21.09.09,12:42
A oplati sa dnes vobec v niecom podnikat? :)
matuszvranova
29.09.09,18:00
nebol by problem ziskat peniaze ....len neviem v com mam podnikat, som polnohospodar ale nemam pozemky, a zoznat sa nedaju, uz som to skusal, vazne mi poradte v com mam podnikat?...budem vam vdacny
padro
29.09.09,18:15
nie je mozne zohnat pozemky??? to co je za blud, ved zijem na zapadnom slovensku, kazdy tu ma nejaky pozemok a s radostou to prenajima rolnikom za uplne smiesne peniaze, len aby tam zelina nerastla...