mesiačik
17.09.09,12:56
Ahojte poraďáci, som zúfalá a prosím o pomoc,
pred spracovaním miezd zadávam údaje do tabuľky č. 1 dochádzka,kde je celková dochádzka a následne sa z odpracovaných dní, dovolenky a pod vypočíta suma odmien za určitý mesiac. Ďaľšia tabulka je práca na doma kde sú tiež dzadané vzorne ktoré sa prepočítajú/ teda pod+ľa toho kto spracil koľko výrobkov x cena za ks/ a prenesie sa tá suma do tabuľky č.1 dochádzka - odmeny .
Ide mi len o to ako si mám opraviť ten prenos v nasledujúcom mesiaci - niekde stačí opraviť len mesiac len neviem ako

Ako sa opravia vzorce ?:mee::mee::mee:
mesiačik
17.09.09,18:59
Naozaj mi nepomôžete ?
Ide totiž o to aby som to ešte jasnejšie vysvetlila :
je jedna tabuľka kde sú prepočítavané odmeny a v jednom stĺpci je odmena za prácu doma - táto prvá tabuľka sa vždy robí pre nový mesiac .
v druhej tabuke alebo hárku je práca na doma podrobne rozpočítaná za jednotlivé výrobky a tá sa tiež robí pre každý mesiac zvlášť.
V tom vzorci je uvedený mesiac to znamneá že jednotlivé tabuľky treba pri novom mesiaci keď si ich skopírujem prepojiť na nový mesiac pretože pri kopírovaní mi tam vo vzorci ostane starý mesiac a to neviem opraviť - to prepojenie na nový mesiac
prosím poraďte
Rozalka
17.09.09,19:03
Máš to v exceli?
Skús sa popýtať v sekcii PC a prípadne priložiť tabuľku (samozrejme, bez mien)
ivka70
17.09.09,19:04
musis vo vzorci zmenit meno harku, odkial sa cerpaju udaje

Harok je to, co je vo vzorci pred vykricnikom, napr.:

=Hárok1!A1
mesiačik
17.09.09,19:20
skúsim zajtra v práci a ozvem sa, zatiaľ ďakujem že ste sa ozvali - pekný večer
mesiačik
21.09.09,11:58
poraďáci pekný deň, podarilo sa a snáď už mám v tejto oblasti jasnejšie,ďakujem všetkým za radu