juliakordula
17.09.09,13:59
ahojte.chcela som sa opytat ci neviete ake su podpory od statu.Mam dve deti som este stale nezamestnana a moj prijem realny jevyzivne 160 eur pridavky na dve deti.nezamestnana som 4 mesiace predtym som bola na materskej dovolenke.byvam sama bv byte.nie je nejaka podpora od statu?ak je tak aka.a ake su jej podmienky.
VERONIKA6
17.09.09,12:04
ahojte.chcela som sa opytat ci neviete ake su podpory od statu.Mam dve deti som este stale nezamestnana a moj prijem realny jevyzivne 160 eur pridavky na dve deti.nezamestnana som 4 mesiace predtym som bola na materskej dovolenke.byvam sama bv byte.nie je nejaka podpora od statu?ak je tak aka.a ake su jej podmienky.
Skús pozrieť túto tému:
http://www.porada.sk/t100459-socialne-davky.html
juliakordula
17.09.09,17:29
to som vedela ale ja som dostala z prace odstupne ktorym som zaplatila nezaplatene dlhsie ucty za rozne veci a zaplatila som si kurz na 1 kvalifikaciu aby sa mi zvysila moznost zamestnania.ale na to sa nepozeraju.po zapocitani odstupneho mam dost a nezmestim sa ani na platenie skolky ci stravenky.prestavam platit byt lebo vlastne nemam z coho platit.a uz nemam nic ako mam teda z toho zit a ake su teda este ine pomoci.
kaco11
18.09.09,05:31
Skusila by som poziadat o zvysenie vyzivneho pripadne vyzivne na manzelku. A na druhej strane xanti v teme socialne davky uvadza,ze osoba,ktora si nedokaze sama zvysit prijem. A to si ty,nie?
Xanti
18.09.09,05:43
to som vedela ale ja som dostala z prace odstupne ktorym som zaplatila nezaplatene dlhsie ucty za rozne veci a zaplatila som si kurz na 1 kvalifikaciu aby sa mi zvysila moznost zamestnania.ale na to sa nepozeraju.po zapocitani odstupneho mam dost a nezmestim sa ani na platenie skolky ci stravenky.prestavam platit byt lebo vlastne nemam z coho platit.a uz nemam nic ako mam teda z toho zit a ake su teda este ine pomoci.Skús dokladovať UPSVaR použitie odstupného. Ak si mala dlžoby a si si ich uhradila tak to môžu zobrať do úvahy pri výpočte sociálnych dávok . Alebo aj zaplatenie toho kurzu.

Výška dávky:
115,10€pre jednotlivca s 1 až 4 deťmi,
Príspevok na zdravotnú starostlivosť je 2€ mesačne x3 = 6 €

A náhodou Ti nedali dávku v hmotnej núdzi aj preto, že máš príjem ( výživné )a to prevyšuje dávku v hmotnej núdzi 115,10 + 3x 2 = 121,10 €
Samozrejme, ak máš vlastný byt a platíš za neho ( ak nemáš dlžoby ) tak sa dá k tomu prirátať aj ten byt vid nižšie 89,20 čiže dokopy 210,3 €

Príspevok na bývanie patrí občanovi a fyzickým osobám, ktoré sa s občanom v hmotnej núdzi spoločne posudzujú, na úhradu nákladov spojených s bývaním, ak splnili podmienky nároku na dávku
. 89,20 € mesačne, ak je viac spoločne posudzovaných osôb.

Ak UP Ti nedá dávky, tak treba požiadať o príspevok na výživu od bývalého mng. ako spomína Kaco11.
zdroj: http://www.upsvar.sk/rsi/rsi.nsf/0/B6286CB7FB0B017AC1257115004E3F63?OpenDocument
juliakordula
18.09.09,16:10
je to pre mna ohromne tazke skusim teda vybehat bytove druzstvo kde som zaplatila dlzobu a pod.vyzivne na mna som si poziadala ale neplati ho.som teda rada ze zaplati detom aj ked s oneskorenim.neviem chodim kazdy den od roboty k robote pytam sa pisem ziadosti posielam maili.a nejako sa ma drzi smola stale nic alebo akurat niekoho uz zobrali aj ked mi to slubili.toto robim uz rok a intenzivne pol roka.som uz z toho uznavena same odmietnutia a pritom by som uz robila vsetko aj ked sa mi to nepaci.byt je zalozeny a cakam na odpoved zo sudu aby som ho predala.ale tomusim cakat na suhlas od ex.neviem teda ako neviem
Xanti
18.09.09,17:19
je to pre mna ohromne tazke skusim teda vybehat bytove druzstvo kde som zaplatila dlzobu a pod.vyzivne na mna som si poziadala ale neplati ho.som teda rada ze zaplati detom aj ked s oneskorenim.neviem chodim kazdy den od roboty k robote pytam sa pisem ziadosti posielam maili.a nejako sa ma drzi smola stale nic alebo akurat niekoho uz zobrali aj ked mi to slubili.toto robim uz rok a intenzivne pol roka.som uz z toho uznavena same odmietnutia a pritom by som uz robila vsetko aj ked sa mi to nepaci.byt je zalozeny a cakam na odpoved zo sudu aby som ho predala.ale tomusim cakat na suhlas od ex.neviem teda ako neviem Skús sa prv ísť opýtať na UP, či Ti akceptujú dokladovanie použitia odstupného na uhradenie dlhov a či sa dá cez nejakú výnimku dosiahnuť aby Ti doplácali dávku v hmotnej núdzi k príjmu.

I keď ale budú doplácať tak pre teba to nebude viac ako cca 50 eur mesačne. Samozrejme a ked máš rozhodnutie o tom, že ex Ti má platiť výživné a on neplatí tak tiež môžeš požiadať o exekúciu. A samozrejme ak to výživné je v nejakej sume, tak Ti to UP priráta k výživnému na deti. A je veľká šanca , že ani ten doplatok dávky v hmotnej núdzi ( vid vyššie 50 € ) nedostaneš.

Koľko máš určené výživné na teba súdom? V akej výške. Skús písať presnejšie sumy , aby si potom nebola sklamaná, že lietaš vybavuješ a nič nevybavíš.
juliakordula
14.10.09,04:59
Den.chcela som sa opytat na davky.Som matka s 2 detmi s bytom.rozvedena a momentalne nezamestnana.moj prijem je 167-vyzivne,a pridavky na dve deti.mam narok na nejaku davku a na aku a v ake vyske.A ako sa to pocita.v juni som este dostala odstupne s predchadzajucej prace.pocita sa aj to?
Xanti
14.10.09,05:08
Den.chcela som sa opytat na davky.Som matka s 2 detmi s bytom.rozvedena a momentalne nezamestnana.moj prijem je 167-vyzivne,a pridavky na dve deti.mam narok na nejaku davku a na aku a v ake vyske.A ako sa to pocita.v juni som este dostala odstupne s predchadzajucej prace.pocita sa aj to?
http://www.porada.sk/1154776-post5.html čo viac potrebuješ? My nie sme úradníci aby sme rozhodovali a vyrátené to máš presne tam.