dadkapo
17.09.09,15:08
Ahojte potrebujem pomoc!
V lete roku 2007 som si objednávala jablčný ocot od firmy Fleur de santé. Chodil mi každý mesiac automaticky do schránky aj spolu s faktúrou. Bez doručenky proste som si ho našla v schránke. Mala som po ňom zdravotné problémy, tak som sa rozhodla, že už ho nechcem odoberať. V lete 2007 som im poslala 2 zásielky späť aj s listom, že si už neprajem ocot odoberať. Dátum zásielok bol 12.7 a 2.8.2007. No 11.9. mi poslali ďalšiu zásielku, ktorú som im znovu poslala späť. 2.10.2007 mi napísali upozornenie že som neuhradila zásielku z 12.7 a 2.10, pritom som im späť poslala 3 zásielky. Tak som im napísala list, že som im poslala zásielky späť, nech si v tom urobia poriadok. 30.11.2007 mi ale prišla upomienka číslo 1 na zaplatenie zásielok z 12.7. a 2.10. potom 9.1.2008 mi prišla upomienka číslo 2 na zaplatenie tých istých zásielok. A tak 29.1.2008 mi prišla upomienka číslo 3 na zaplatenie zásielky z dňa 12.7., tá z 2.10. tak už akoby zázrakom nebola. Potom to už utíchlo, tak som si myslela, že si dali veci konečne dokopy a došlo im, že som zásielky vrátila. No teraz po roku a pol mi prišla upomienka od spoločnosti, ktorá vymáha pohľadávky.
Čo mám robiť? Môžu ma dať na súd? Ja som tak rozmýšľala, že vlastne nemajú dôkazy, že mi to poslali keďže to chodilo do schránky, tak sa mohla pošta aj kdekoľvek stratiť.
No viem jedno, že im tú sumu neuhradím lebo som im všetko vrátila.
Inak požadujú odo mňa uhradenie sumy 55,64€. Istina 10,92€, úrok 3,07€ a náklady na vymáhanie 41,65€.
Ďakujem vám za všetky rady.
arizona
17.09.09,15:11
A máš nejaký doklad o tom, že si im tovar poslala späť? Alebo kópiu toho listu?
Pošli im to doporučene + nejaké čestné prehlásenie, že si tovar vrátila a že nemáš za čo platiť.

Takéto firmy skúšajú- je to "hra nervov" , spoliehajú sa na to, že ľudia sa zľaknú a zaplatia...

Nedať sa a neplatiť!!! Nech Vám oni dokážu, že ste tovar objednali a prevzali.
(Tiež som to zažila pred pár rokmi)
dadkapo
17.09.09,17:31
Ďakujem. No keď som im tovar vracala myslela som si, že to nebude prebiehať takto a samozrejme som to doporučene neposlala. Netušila som, že nastanú takého problémy. Ale kópiu listu čo som im posielala mám. No tak skúsim to čestné prehlásenie a dúfam, že to už skončí lebo fakt je to ,,hra nervov"
luigi72
17.09.09,18:16
Ked ti to hadzali do schranky, tiez nemaju ziadny dokaz, ze si to dostavala. Nepodpisovala si predsa ziadny dodaci list.
Najprv oni maju dokazat, ze si nieco aj dostala, az potom mozu vymahat peniaze.
dadkapo
18.09.09,07:36
Ďakujem. Aj ja som si to tak myslela. No len taký list od vymáhacej spoločnosti vie dosť vystrašiť.