stanuss
17.09.09,16:41
Ahoj porada
Bývalý zamestnanec si robil sám RZZP a vyšiel mu nedoplatok za zamestnávateľa, čo predložil na doklade "oznámenie".
Robím mzdy v programe Softip.Tí zamestnanci,ktorým som robila RZZP ja,alebo sami a ešte sú stále našimi zamestnancami to dávam priamo do miezd. Aj za zamestnanca aj za zamestnávateľa. Neviem však ako to urobiť zamestnancovi, ktorý už u nás nepracuje a ktorému vyšiel za zamestnávateľa nedoplatok? Do rekapitulácie mi ho nedáva a potom mi nesedí RZZP. Prosím ak viete poraďte.
Tweety
17.09.09,16:17
Ahoj porada
Bývalý zamestnanec si robil sám RZZP a vyšiel mu nedoplatok za zamestnávateľa, čo predložil na doklade "oznámenie".
Robím mzdy v programe Softip.Tí zamestnanci,ktorým som robila RZZP ja,alebo sami a ešte sú stále našimi zamestnancami to dávam priamo do miezd. Aj za zamestnanca aj za zamestnávateľa. Neviem však ako to urobiť zamestnancovi, ktorý už u nás nepracuje a ktorému vyšiel za zamestnávateľa nedoplatok? Do rekapitulácie mi ho nedáva a potom mi nesedí RZZP. Prosím ak viete poraďte.
Veď sama píšeš, že ide o nedoplatok zamestnáv., ktorý máte uhradiť. Na základe tohoto oznámenia urobíš predpis záväzku. Nedoplatok bývalého zamestnanca logicky neriešiš, ten si zaplatí on sám. Do miezd dáš len nedoplatky zamestnancov, ktorí sú v PP.
marek32
18.09.09,13:23
Ahoj porada
Bývalý zamestnanec si robil sám RZZP a vyšiel mu nedoplatok za zamestnávateľa, čo predložil na doklade "oznámenie".
Robím mzdy v programe Softip.Tí zamestnanci,ktorým som robila RZZP ja,alebo sami a ešte sú stále našimi zamestnancami to dávam priamo do miezd. Aj za zamestnanca aj za zamestnávateľa. Neviem však ako to urobiť zamestnancovi, ktorý už u nás nepracuje a ktorému vyšiel za zamestnávateľa nedoplatok? Do rekapitulácie mi ho nedáva a potom mi nesedí RZZP. Prosím ak viete poraďte.
Dobry den,
v ponuke Mzdy - Rocne zuctovanie zdravotného poistenia - v zalozke oznamenie zamestnavatela treba doplnit na zaklade oznamenia od zamestnanca:
1. poistne zamestnavatela z rocneho zuctovania zdravotneho poistenia
2. vysku nedoplatku.

Potom treba zamestnancovi spravit vypocet mzdy a zadat napr. pohybovy udaj 100 = 0. Zadajte aj pohybovy udaj 2109 = 0.

Likvidacia rozdielu z RZZP potom bude automaticky na prvku 2171 a nasledne bude aj v rekapitulacii.
valika3
22.09.09,06:35
a do tlačiva Oznámenie zamestnávateľa..., ktoré treba zaslať do 30.9. mám uviesť aj tohto bývalého zamestnanca?
Tweety
22.09.09,06:36
a do tlačiva Oznámenie zamestnávateľa..., ktoré treba zaslať do 30.9. mám uviesť aj tohto bývalého zamestnanca?
Áno.
zuzanask
23.09.09,07:25
Chcela by som Vás poprosiť o cennu iformaciu. Robim RZZP za zamestnancov prvykrat. Povinnost podat RZZP sme mali za jedneho zamestnanca, ktoremu vznikol aj nedoplatok. Iny zamestnanec ma preplatok 4 €, ale za toho nebolo potrebne vystavovať RZZP. Pracujem v programe Olymp a keď si dám vytlačiť Oznámenie zamestnávateľa o preplatok a nedoplatok za rok 2008 doťahuje mi tam všetkych zamestnancov. Je to takto správne?
KEJKA
07.10.09,11:20
Chcela by som Vás poprosiť o cennu iformaciu. Robim RZZP za zamestnancov prvykrat. Povinnost podat RZZP sme mali za jedneho zamestnanca, ktoremu vznikol aj nedoplatok. Iny zamestnanec ma preplatok 4 €, ale za toho nebolo potrebne vystavovať RZZP. Pracujem v programe Olymp a keď si dám vytlačiť Oznámenie zamestnávateľa o preplatok a nedoplatok za rok 2008 doťahuje mi tam všetkych zamestnancov. Je to takto správne?
nad 3 EUR sa preplatok aj nedoplatok uvádza.
V oznámení musia byť všetci zamestnanci, aj bývalí - na základe ich oznámenia, alebo oznámenia od súčasného zamestnávateľa bývalého zamestnanca..............:) (skomolenina?):)
IVEB
14.10.09,08:10
Ja mám len takú perličku , čo sa týka Oznámenia o nedoplatku a preplatku zaslaného ZP . V zákonej lehote sme to Oznámenie zaniesli osobne do ZP , s tým , že pracovníčka to skontrolovala , nahodila do počítača a sadli nám sumy. Dnes si kolegyňa overovala v ZP číslo účtu kam to máme zaslať a divte sa výsledok RZZP , ktorý bol odsúhlasený ZP v septembri nesedí o 1cent. Na našu otázku , ako je to možné keď to sedelo v septembri a teraz im to nesedí tak odpoveď znela , softwér nám to takto počíta, vyplynulo to asi z nejakého zaokrúhľovania. Ale z akého to nevedia povedať a že to má väčšina ľudí.A nie je to tak , že väčšina ľudí to má správne pozaokrúhľované , len poisťovňa má svojský spôsob zaokrúhľovania o ktorom ani sami nevedia aký.. Ale čo v tomto štáte ma už asi nič neprekvapí. Je to síce smiešna suma , ale v účtovníctve musia sedieť všetci sumy a centy a tak ako máme zaúčtovať ten jeden cent o ktorý sme zaplatili viac ako bolo na Oznámení v PÚ?