stanco007
17.09.09,18:28
Chcem sa Vas opytat ake si mam kupit GPS do auta? Ide o to, ze potrebujem aby ma naviedlo nielen na ulicu, ktoru zadam ale aj presne na tej ulici ku domu, ktoreho zadam. Mal som GPS asi pred necelymi 2 rokmi a sa mi zda, ze ma naviedlo, az pred cislo domu presne. Teraz co mam, tak ma navedie len na zadanu ulicu a to je vsetko. A clovek kym najde cislo domu, tak amen. Tak poradte... Dik
misomiso
17.09.09,16:31
A aku navigaciu mas teraz?
stanco007
17.09.09,16:39
A aku navigaciu mas teraz?
Navigation nf 2610 alebo nejak tak. Neviem presne mam ju v aute od zamestnavatela len 2 dni. Nie je to isto Garmin, Mio a pod.
buchač
17.09.09,17:11
Chcem sa Vas opytat ake si mam kupit GPS do auta? Ide o to, ze potrebujem aby ma naviedlo nielen na ulicu, ktoru zadam ale aj presne na tej ulici ku domu, ktoreho zadam. Mal som GPS asi pred necelymi 2 rokmi a sa mi zda, ze ma naviedlo, az pred cislo domu presne. Teraz co mam, tak ma navedie len na zadanu ulicu a to je vsetko. A clovek kym najde cislo domu, tak amen. Tak poradte... Dik

Nehnevaj sa , ale hádam len nechceš GPS aj takou funkciou , ktorá by Ťa naviedla pomaly na určité poschodie , priamo do bytu , kancelárie ...proste vyberieš navigáciu z auta a ideš ...;)

Síce neviem , kde sa pohybuješ , či len v strednej Európe , alebo aj inde ...
Ale jedno viem určite , že na Slovensku alebo v Čechách sú na jednej srane ulice čísla párne a na druhej nepárne , smerom na jednu stranu so stúpajúcimi číslami a naopak ...

P.S.:
Inak , mám Toma , v pohode ma doviedol na letisko Ferihegy I. Budapest ....
misomiso
17.09.09,17:20
Ak nenaviguje na cisla tak je to neprijemne najma v jednosmerkach. Kazdopadne tie zabudovane navigacie su zvycejne 100 rokov za opicami oproti tym prenosnym.
Manual
17.09.09,19:01
Ak nenaviguje na cisla tak je to neprijemne najma v jednosmerkach. Kazdopadne tie zabudovane navigacie su zvycejne 100 rokov za opicami oproti tym prenosnym.
Či je GPS zbudované alebo nie, vôbec nie je podstatné = pretože vždy sa jedná len o hromadu poskladaných súčiastok.
Podstatné je ale to, aké mapy sú v danom GPS nainštalované. Ak sú tam 100-ročné :D, tak naozaj naviguje tak ako píšeš. Preto sa treba vždy starať o pravidelnú aktualizáciu máp a potom ma GPS navedie obrazne povedané aj na tretie poschodie :).
misomiso
18.09.09,12:23
Či je GPS zbudované alebo nie, vôbec nie je podstatné = pretože vždy sa jedná len o hromadu poskladaných súčiastok.
Podstatné je ale to, aké mapy sú v danom GPS nainštalované. Ak sú tam 100-ročné :D, tak naozaj naviguje tak ako píšeš. Preto sa treba vždy starať o pravidelnú aktualizáciu máp a potom ma GPS navedie obrazne povedané aj na tretie poschodie :).

No nie celkom. Dolezite je, akymi funkciami disponuje, napr ci sa daju zadat aj suradnice a pod. Zabudovane zvycajne ponukaju polovicnu vybavu za tri krat vyssiu cenu.
Taserda
18.09.09,15:37
Mám G..... Nuvi a na presnú adresu zavedie ,treba však mať stále novšie mapy (sú drahé).Určite aj iné navigácie zavedú na presnú adresu.
Excise Duty
18.09.09,15:58
Mám G..... Nuvi a na presnú adresu zavedie ,treba však mať stále novšie mapy (sú drahé).Určite aj iné navigácie zavedú na presnú adresu.
Nuž všetky elektronické mapy sú drahé, nielen do navigátorov. V prípade Garminu sa dá predsa kúpiť jednorazovo Lifetime karta, na základe ktorej možno doživotne aktualizovať mapu:
http://www.garmin.sk/?cls=stoitem&stiid=2107&utm_source=banner&utm_medium=banner&utm_campaign=nu_lifetime_banner
Doležité je aj zaregistrovať prístroj, čím sa umožní prístup k ďalším službám.
Excise Duty
18.09.09,16:04
Nehnevaj sa , ale hádam len nechceš GPS aj takou funkciou , ktorá by Ťa naviedla pomaly na určité poschodie , priamo do bytu , kancelárie ...proste vyberieš navigáciu z auta a ideš ...;)

Síce neviem , kde sa pohybuješ , či len v strednej Európe , alebo aj inde ...
Ale jedno viem určite , že na Slovensku alebo v Čechách sú na jednej srane ulice čísla párne a na druhej nepárne , smerom na jednu stranu so stúpajúcimi číslami a naopak ...

P.S.:
Inak , mám Toma , v pohode ma doviedol na letisko Ferihegy I. Budapest ....
Nič zvláštne, každý dobrý navigátor má funkciu "od brány k bráne", dovedie teda na konkrétne číslo ulice. Garmin celkom určite.
jan baca
19.09.09,15:23
no najlepsie gps je tomtom ktory mam 4 roky a som spokojny
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209452801080914-cerne-ovce/
stanco007
19.09.09,18:14
no najlepsie gps je tomtom ktory mam 4 roky a som spokojny
http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/209452801080914-cerne-ovce/
Aj ja mam teraz TomToma XL Europe a som zatial spokojny. Mal by som tam mat aj najnovsie mapy podla predajcu a aj ked som sa zaregistroval ma ich stranke, tak mi neponuklo ziadne aktualizacie. Ale aj tak to pokrytie este nie je uplne. Niektore dediny nemaju pokrytie ani ulic a niektore maju len ulice bez cisla domov. Ale ten TomTom je dobry naozaj
stanco007
19.09.09,18:15
Nehnevaj sa , ale hádam len nechceš GPS aj takou funkciou , ktorá by Ťa naviedla pomaly na určité poschodie , priamo do bytu , kancelárie ...proste vyberieš navigáciu z auta a ideš ...;)

Síce neviem , kde sa pohybuješ , či len v strednej Európe , alebo aj inde ...
Ale jedno viem určite , že na Slovensku alebo v Čechách sú na jednej srane ulice čísla párne a na druhej nepárne , smerom na jednu stranu so stúpajúcimi číslami a naopak ...

P.S.:
Inak , mám Toma , v pohode ma doviedol na letisko Ferihegy I. Budapest ....
No predstav si, ze aj ja mam noveho Toma XL Europe a dovedie ma az pred cislo domu!!! Technika ide dopredu milovymi krokmi
stanco007
04.10.09,14:15
Takze, moj dvojtyzdnovy TomTom XL Europe som dnes vratil do predajne. Je to dobra navigacia ale daleko lepsie mapy ma Garmin. Ovela ovela podrobnejsie. TomTom mensie mesta a dediny viac menej ignoruje, takze vas navedie len do dediny a koniec. Ziadne ulice a po cislach domov ani nehovorim. Aj ked niektore dediny pokrate su. Garmin ma v tomto ovela ovela lepsie pokratie a aj preto som si kupil Garmin nuvi 1350. Uplne staci. Buetooth je zbytocnost na navigacii ako aj fm transmiter a navigovanie v pruhoch...? Na Slovensku zbytocne. Pokial pojdete do Madridu alebo Budapesti a ste slabsi vodic, tak ano ale inac zbytocne...
Laco-monter
23.12.09,18:49
Ja mam BluePanther Coral a je v nom system iGO

Podstatné pre mna je,že má velky displej / 5' /

a ešte podstatnejšie je ,že som ho kupil v HU a stal ma 170 eur.

Jazdil som podla neho v Alsasku a to aj na francuzskej strane.

Fungoval spolahlivo aj na vidieckych cestičkach a cez dediny, tiež v PL detto.
Laco-monter
23.12.09,18:52
Takze, moj dvojtyzdnovy TomTom XL Europe som dnes vratil do predajne. Je to dobra navigacia ale daleko lepsie mapy ma Garmin. Ovela ovela podrobnejsie. TomTom mensie mesta a dediny viac menej ignoruje, takze vas navedie len do dediny a koniec. Ziadne ulice a po cislach domov ani nehovorim. Aj ked niektore dediny pokrate su. Garmin ma v tomto ovela ovela lepsie pokratie a aj preto som si kupil Garmin nuvi 1350. Uplne staci. Buetooth je zbytocnost na navigacii ako aj fm transmiter a navigovanie v pruhoch...? Na Slovensku zbytocne. Pokial pojdete do Madridu alebo Budapesti a ste slabsi vodic, tak ano ale inac zbytocne...

Odporučam prejsť niekedy cez Bukurešť. !

Z takymto chaosom ako tam som sa nestretol nikde v Europe.
Manual
24.12.09,06:41
Možno by stálo za to pozrieť si túto stránku
http://www.gpsforum.sk/index.php#lasttopics
a prečítať si rôzne rady a skúsenosti s GPS navigáciami.
misomiso
24.12.09,10:17
a navigovanie v pruhoch...? Na Slovensku zbytocne.

Myslim, ze malokto si kupuje navigaciu, aby s nou jazdil po Slovensku...:)
Generalissimus
24.12.09,10:55
Ja som vyskúšal všetky druhy a aj viac ako tu píšete, ale najspokojnejší som bol s navigáciou Mio

Jednoduché a hlavne rýchle nastavenie rôznych pohľadov priamo pri navigovaní, posúvanie mapy, presnosť. Samozrejme má svoje muchy pri navigovaní ako každá iná, treba sledovať aj značky aby ste sa nevozili kade tade ale z týchto "lacnejších" je podľa mňa najlepšia voľba.
iv@n
25.12.09,21:53
ja mám v PDAčku nainštalovaný TomTom7 a spokojný som prevelice, na slovensku ho až tak podrobne otestovaný nemám, ale v zahraničí pohoda, čím viac na západ, tým lepšie pokrytie :)
stanco007
26.12.09,19:27
Myslim, ze malokto si kupuje navigaciu, aby s nou jazdil po Slovensku...:)
No skus pracovat ako kurier a jazdit v okoli svojho mesta do 300km vstkymi smermi a pochopis ze bez navigacie si v....
deane7
07.01.10,12:13
Do HTC Diamond som si stiahol na nete igo8 a mapy si tiež stiahnem vždy nové a dovedú ma po č.d. A že kto má lepšie mapy? Do igo8 sa dajú stiahnuť od rôznych, teda aj regionálnych spoločností.
bobino38
08.01.10,05:38
..sa nepo...z tých navigácií:-))....pre pár rokmi o tom nik nevedel a každy sa dostal kam potreboval aj bez toho, a teraz sa bez toho ani nepohnete:-)
deane7
08.01.10,08:21
Pred pár rokmi nie, ale doprava je stále komplikovanejšia a cestná premávka hustejšia. Dnes sa nedá už jazdiť s otvorenou mapou. A ak robí niekto v kuriérskej službe tak bez navigácie nezarobí ani na slanú vodu. Stačí sa dostať do cudzieho mesta a si v ri..
Jazdím už vyše 30 rokov, viem to porovnať.
stanco007
08.01.10,08:40
..sa nepo...z tých navigácií:-))....pre pár rokmi o tom nik nevedel a každy sa dostal kam potreboval aj bez toho, a teraz sa bez toho ani nepohnete:-)
Ale pred par rokmi nebola taka husta siet ciest a uz duplom nebolo tolko aut po cestach a ani kurieri nemali tolko prace ako teraz a boli väcsinou vo svojom rajone, ktory uz velmi dobre poznali!
Teraz je to uplne naopak. Husta siet ciest, plno aut a jazdi sa vsade... Bez GPS si neporadis!!!!! Bez neho nezarobis ani na slanu vodu.
TECHNIKA IDE S DOBOU....!
buchač
08.01.10,09:54
No skus pracovat ako kurier a jazdit v okoli svojho mesta do 300km vstkymi smermi a pochopis ze bez navigacie si v....

Sused jazdí na kamióne roky .......celú Europu , ešte aj v Rusku bol ....a to je už čo povedať ....

Dodnes nemá GPS ....


Stačí sa dostať do cudzieho mesta a si v ri..
Ak hovoríme o Slovensku , tak o akých mestách sa bavíme .....???

Lebo ja poznám len zopár , zvyšok sú mestečká a väčšie dediny ...

Ale inak , netvrdím , že je na škodu používanie navigácie ...lebo ...

TECHNIKA IDE S DOBOU....!

Lenže nie je vždy a všade , za každých okolností používanie technických vymoženosti kladom dnešnej doby a života zároveň ....
Príkladov by sa teda našlo neúrekom ......
deane7
08.01.10,11:55
To máš jedno aké mesto, malé či veľké. Ak sa potrebuješ dostať na nejakú konkrétnu adresu, ulica a číslo a máš takých nájsť viac a v rôznych mestách či dedinách, to sa budeš vypytovať? či ako?
stanco007
08.01.10,16:36
Sused jazdí na kamióne roky .......celú Europu , ešte aj v Rusku bol ....a to je už čo povedať ....

Dodnes nemá GPS ....


Ak hovoríme o Slovensku , tak o akých mestách sa bavíme .....???

Lebo ja poznám len zopár , zvyšok sú mestečká a väčšie dediny ...

Ale inak , netvrdím , že je na škodu používanie navigácie ...lebo ...


Lenže nie je vždy a všade , za každých okolností používanie technických vymoženosti kladom dnešnej doby a života zároveň ....
Príkladov by sa teda našlo neúrekom ......
BUCHAC nehnevaj sa ale ako ta sledujem tak....!!!!
Tvoj sused, tvoj sused!!! Ale dokaz uz konecne nieco aj ty. Ty tu pises len take hluposti a myslis si, ze si najmudrejsi. Opak je pravdou.
Este k tym tvojim nazorom okolo tvojho suseda. Kamionista jazdi z bodu A do bodu B, z bodu B do bodu C, z bodu C do bodu A. Trasu si v pohode pozrie dopredu a väcsinou jazdi rovnake trasy, takze ich uz pozna naspamät!
Kurier jazdi vsade kde treba. Po celych mestach a dedinach.
Ale tebe nieco take sa neda vysvetlit, tak sa len dalej pozeraj na konsky zaprah
stanco007
08.01.10,16:37
To máš jedno aké mesto, malé či veľké. Ak sa potrebuješ dostať na nejakú konkrétnu adresu, ulica a číslo a máš takých nájsť viac a v rôznych mestách či dedinách, to sa budeš vypytovať? či ako?
Buchacovi to nevysvetlis. On si furt len svoje melie. Ak chces nieco zarobit nemas kedy sa stale vypytovat kde je ta a ta ulica, ta a ta firma, ten a ten obchod atd. GPS je super vec
buchač
08.01.10,19:13
BUCHAC nehnevaj sa ale ako ta sledujem tak....!!!!
Tvoj sused, tvoj sused!!! Ale dokaz uz konecne nieco aj ty. Ty tu pises len take hluposti a myslis si, ze si najmudrejsi. Opak je pravdou.
Este k tym tvojim nazorom okolo tvojho suseda. Kamionista jazdi z bodu A do bodu B, z bodu B do bodu C, z bodu C do bodu A. Trasu si v pohode pozrie dopredu a väcsinou jazdi rovnake trasy, takze ich uz pozna naspamät!
Kurier jazdi vsade kde treba. Po celych mestach a dedinach.
Ale tebe nieco take sa neda vysvetlit, tak sa len dalej pozeraj na konsky zaprah

Ale no tak ......prečo štartuješ ???

Prečítaj poriadne príspevok č. 26 ....

Veď tu predsa s Tebou súhlasím ...že mám určité výhrady k niečomu , je snáď zlé ?

Ale inak , netvrdím , že je na škodu používanie navigácie ...lebo ...
Citát:TECHNIKA IDE S DOBOU....!
Lenže nie je vždy a všade , za každých okolností používanie technických vymoženosti kladom dnešnej doby a života zároveň ....

K tým kuriérom ....poznám tiež zo dvoch , troch ...DHL , UPC ....títo majú tiež svoje rajóny ....takže , keď aj toto sú hlúposti , sorry ...

Napríklad :

DHL na Slovensku
DHL ako prvá medzinárodná expresná prepravná služba začala pôsobiť na území bývalého Československa prostredníctvom Čechofrachtu v roku 1986. Dnes má DHL na Slovensku pobočky v 9 mestách a obsluhuje viac ako 1400 miest a obcí po celej krajine.
http://www.dhl.sk/publish/sk/sk/about/dhl_slovensko.high.html


Ty tu pises len take hluposti a myslis si, ze si najmudrejsi. Opak je pravdou.
Ak chceš , daj presnejšiu špecifikáciu ....

Potom Ti ja dám tú svoju , ale nečuduj sa .....
deane7
08.01.10,20:23
Načo sa dohadovať, ja som bez navigácie jazdil vyše 30 rokov, ale napriek tomu že mám celkom dobrú orientáciu sa mi párkrát stalo že som kôli zlému zaradeniu do pruhu nadišiel pár km, hlavne ak som ponáhľal. Prečo nevyužiť techniku? Ak má kuriérska služba ako píšeš 9 pobočiek, iste uznáš že chalan nemôže poznať dokonale. Ja som kedysi jazdil po obchodoch v niekoľkých okresoch a to som poznal svoje obchody. Ale kuriér dostane tovar, viac adries, to je často iné, ulica, číslo a je iste rozdiel či má fajront o 14:00 alebo 17:00, nie? Pritom navigáciu kúpiš už za pár €.
stanco007
09.01.10,06:07
Ale no tak ......prečo štartuješ ???

Prečítaj poriadne príspevok č. 26 ....

Veď tu predsa s Tebou súhlasím ...že mám určité výhrady k niečomu , je snáď zlé ?


K tým kuriérom ....poznám tiež zo dvoch , troch ...DHL , UPC ....títo majú tiež svoje rajóny ....takže , keď aj toto sú hlúposti , sorry ...

Napríklad :

http://www.dhl.sk/publish/sk/sk/about/dhl_slovensko.high.html


Ak chceš , daj presnejšiu špecifikáciu ....

Potom Ti ja dám tú svoju , ale nečuduj sa .....
Buchac keby som nejazdil pre kuriersku spolocnost, tak to tu nepisem! Jazdim cca polroka a aj ked sa mi uz dost firiem opakuje, tak je aj stale vela novych. A hlavne sa soferi menime po regionoch, aby ked niekto vypadne, ho mohol iny nahradit. Je to nieco uplne ine ako ist kamionom! Na jednom mieste ho nalozia a na inom to vylozi. Kurier je vzdy inde a za den ma aj 40 zastavok. A este ked odchadza na obed lebo pride neskoro kamion s tovarom, co sa stava velmi casto, tak sa moze aj po.... a nestiha to do 6 vecera. A to aj s GPS! Bez nej by si to mohol hodit. A k tej fraze, ze technika ide s dobou! Predpokladam, ze ked ti to nic nehovori, tak stale jazdis na Skode 100 alebo polskom fiate.... Aj auta idu stale dopredu a stale kupujem nove...Tak preco si nepomoct aj pri jazdeni s gps??? A hlavne ako kurieri a taxikari vo velkych mestach...
buchač
09.01.10,08:49
Buchac keby som nejazdil pre kuriersku spolocnost, tak to tu nepisem! Jazdim cca polroka a aj ked sa mi uz dost firiem opakuje, tak je aj stale vela novych. A hlavne sa soferi menime po regionoch, aby ked niekto vypadne, ho mohol iny nahradit. Je to nieco uplne ine ako ist kamionom! Na jednom mieste ho nalozia a na inom to vylozi. Kurier je vzdy inde a za den ma aj 40 zastavok. A este ked odchadza na obed lebo pride neskoro kamion s tovarom, co sa stava velmi casto, tak sa moze aj po.... a nestiha to do 6 vecera.
NEČUDUJEM SA ....
stanco007 " Ciastocny-plny invalidny dochodok "
02-10-09, 06:24 PM
:D:D:D:D Tak nebud zvedavý :D:D:D:D mimotemy
Bud rád, že si dopadol ako si dopadol, a nerobia TI problém s priznaním ID. Ale zvedavosť je silnejšia čo?
A preco by mi mali robit problem s priznanim ID??? Vsak keby si videla tu kopu papierov a vysetreni a potvrdeni z uradov... To by si nedovolili ist sami proti sebe. Len 40% neviem ci je dost. Lebo uz mam papiere kde lekari pisu, ze uz mam poskodene aj druhe koleno lebo sa snazim setrit to poskodene a aj cela moja os tela je kvoli tomu nachylena do lava. A mam aj poskodenu pecen co nastalo pri operaciach ked ma uspavali. A som zvedavy co pribudne za dalsie roky....Vsak zatial mam s tym problemy len 5 rokov...
A to aj s GPS! Bez nej by si to mohol hodit. A k tej fraze, ze technika ide s dobou! Predpokladam, ze ked ti to nic nehovori, tak stale jazdis na Skode 100 alebo polskom fiate.... Aj auta idu stale dopredu a stale kupujem nove...
Neboj sa ....aj ja ....a aj GPS mám ....:---:D:D:---....vysoký dôchodok mám ...viac rokov som bol u armády ako Ty ....
Tak preco si nepomoct aj pri jazdeni s gps??? A hlavne ako kurieri a taxikari vo velkych mestach...

....ako Ty šoféra môžeš robiť ...????
s takými kolenami ....
a

mladikbez_zivota
23-10-09, 02:04 PM
Zdravim chcem sa spytat mam 26r. a odpracovaneho asi len rok a pol ,neviem ci sa mi rata aj rok co som bol vojak.ak ano tak 2 a pol roka .Doktorka mi aj navrhla ciastocny invalidny d.nakolko mam tazke maniodepresivne stavy.Ale ta tabulka nepusti mal by som mat min.4roky odpracovane.Ale nedokazem nikde vydrzat robim aj bez zmluv posledne 2-3roky sa snazim len aby som mal na zaplatenie zdravitnej poistky.Da sa uhradzat aj z vlastneho to dochodkove poistenie kazdy mesiac?Lebo ako nahle sa ja zamestnam na zmluvu nies som schopny tam uz dojst su to hrozne stavy.Rozmyslam uz aj o tom ze to ukoncim lebo nevidim ziadne vychodisko.
a neráta si nič...teda skoro nič ....to sú iné zákony ....

a chod si po rozumy aj na svoje iné pokecy ....a hlavne na POKEC.sk....;):rolleyes::confused:

http://www.google.sk/search?client=opera&rls=sk&q=stanco007&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8

P.S.:
Ešte ma tak napadlo ....neviem prečo , ale dnešnej mladej generácií sa okamžite tlak zvýši v tom momente , akonáhle sa niekto opováži aspoň trochu oponovať , nebodaj vyjadriť svoj názor.....
deane7
09.01.10,10:48
Toto som nepochopil, o čom to je?
stanco007
09.01.10,11:56
Toto som nepochopil, o čom to je?
Ja ti poviem o com to je. Buchac tam pise, ze mladi neznesu ked im niekto oponuje, nebodaj proti reci. Ale BUCHAC ty davas najavo aky si chudak tymto!!!. A bol si v armade? Tak teba tam museli zboznovat ti ludia. Dobre, ze si odisiel lebo tato tvoja prezentacia tu uplne staci!!! A do mojho zdravia ta je vies co...! A okrem toho sa stavim, ze som aj napriek tomu, ze som mladsi ovela lepsi vodic a mam viac skusenosti ako ty. Ja mesacne pod 5000km nejazdim a jazdim s gps po celom SR, co ti urcite o tom ani nesnivas. Tak uz tu prestan pisat take hluposti. A ked ti chyba z vojny stale do niekoho rypat a buzerovat, tak sa postav pred zrkadlo a tam si to mozes vyrozpravat kolko chces.
stanco007
09.01.10,12:02
A co sa tyka toho MLADIKA BEZ ZIVOTA, neviem o co ti s tym slo lebo ja som to teraz prvy krat videl. A mas sa cim chvalit, ze mas vysoky dochodok. Stary papalasi len narobili bordel v armade. Ale to je od temy. Sorry pre normalnych ludi co tu reaguju k teme.mimotemy
buchač
09.01.10,13:01
Ja ti poviem o com to je. Buchac tam pise, ze mladi neznesu ked im niekto oponuje, nebodaj proti reci. Ale BUCHAC ty davas najavo aky si chudak tymto!!!. A bol si v armade? Tak teba tam museli zboznovat ti ludia. Dobre, ze si odisiel lebo tato tvoja prezentacia tu uplne staci!!! A do mojho zdravia ta je vies co...! A okrem toho sa stavim, ze som aj napriek tomu, ze som mladsi ovela lepsi vodic a mam viac skusenosti ako ty. Ja mesacne pod 5000km nejazdim a jazdim s gps po celom SR, co ti urcite o tom ani nesnivas.
Ja už snívať nemusím , moje sny sa mi vyplnili .....všetky ....
Tak uz tu prestan pisat take hluposti. A ked ti chyba z vojny stale do niekoho rypat a buzerovat, tak sa postav pred zrkadlo a tam si to mozes vyrozpravat kolko chces.


mimotemymimotemymimotemy

Ozaj....skús si dať Diazepan ...aspoň 10 mg ....pomáha na nervy ...;):D:D:D:D:D
deane7
09.01.10,21:30
Bravoooo!!!!! Ak chce niekto radu, nech si dá radšej diazepan.
holubička1
13.09.10,05:13
Prosím, potrebujem súrne poradiť s kúpou navigácie nepotrebujem extra niečo drahé, ale takú čo ma dovedie na určenú ulicu a má navádzanie do jazdných pruhov, potrebujem to pre orientáciu v okolitých štátoch hlavne však cz, Brno, Praha, kde decká študujú ... Rozhodujem sa pre tomtom alebo navigon, nemá niekto skúsenosti s TomTom XL 2 IQ Routes CEE regional?:confused:
makiki
13.09.10,05:15
stale si myslim ze zalezi najma na aktualizacii .....
treba si najst na to machra a ten Vám tam uz nahra kvalitny software a nestoji ani vela :)
holubička1
13.09.10,06:16
stale si myslim ze zalezi najma na aktualizacii .....
treba si najst na to machra a ten Vám tam uz nahra kvalitny software a nestoji ani vela :)No ja by som len chcela vedieť nejakú dobrú doproručovanú značku, včera som strávila deň po elektro world , nay, datart atd... Vsade si chvalili nieco ine, ja som lajk, ale ked v nay blave chvali garmin a za dve hodiny zase v tom istom tom tom a navigon tak neviem ... Som laik , ktory chce normalnu klasicku navigaciu s jazd. pruhmi, hlas. navig , ulicami atd... len neviem ktora znacka je spolahliva:confused:
arizona
13.09.10,06:30
No ja by som len chcela vedieť nejakú dobrú doproručovanú značku, včera som strávila deň po elektro world , nay, datart atd... Vsade si chvalili nieco ine, ja som lajk, ale ked v nay blave chvali garmin a za dve hodiny zase v tom istom tom tom a navigon tak neviem ... Som laik , ktory chce normalnu klasicku navigaciu s jazd. pruhmi, hlas. navig , ulicami atd... len neviem ktora znacka je spolahliva:confused:
Môže ti sem napísať 10 ľudí a každý bude chváliť inú značku. To je normálne, každému vyhovuje niečo iné.

Myslím, že kúpou hociakej overenej značky sa nedá nič pokaziť. Samozrejme, nezáleží iba na značke, ale aj na jednotlivom modeli,záleží od teba, koľko chceš do toho investovať.

Skús si prečítať napr. http://www.gpsforum.sk/index.php#lasttopics
alebo si tu na porade daj do vyhľadávača "GPS navigácia" , tu tu zopár tém a názorov.
Ak ešte stále nebudeš mať jasno, chod napr. do predajne a daj si predviesť jednotlivé modely.
Laco-monter
13.09.10,06:30
No ja by som len chcela vedieť nejakú dobrú doproručovanú značku, včera som strávila deň po elektro world , nay, datart atd... Vsade si chvalili nieco ine, ja som lajk, ale ked v nay blave chvali garmin a za dve hodiny zase v tom istom tom tom a navigon tak neviem ... Som laik , ktory chce normalnu klasicku navigaciu s jazd. pruhmi, hlas. navig , ulicami atd... len neviem ktora znacka je spolahliva:confused:
Ja by som v živote na Slovensku nekupoval tovar, čo stojí viac ako 100 euro kus.
Pojdem normálne do hocijakého obchodu v Maďarsku, či Poľsku alebo aj v Česku a mám ten istý výrobok za 1/2 cenu.:cool:
holubička1
13.09.10,06:32
Prosím, potrebujem súrne poradiť s kúpou navigácie nepotrebujem extra niečo drahé, ale takú čo ma dovedie na určenú ulicu a má navádzanie do jazdných pruhov, potrebujem to pre orientáciu v okolitých štátoch hlavne však cz, Brno, Praha, kde decká študujú ... Rozhodujem sa pre tomtom alebo navigon, nemá niekto skúsenosti s TomTom XL 2 IQ Routes CEE regional?:confused:Prosím poradí mi niekto aspon orientacne znacku????:mee:
makiki
13.09.10,06:33
ja mam Mio a som spokojny
arizona
13.09.10,06:37
Ja mám Tom Tom a som tiež spokojná :-)
Julian
13.09.10,07:02
ja mam Mio a som spokojny

Ja mám tiež Mio, počul som však, že títo už končia (ale aj tak Mio je iba krabička v ktorej je zabudovaný softvér nejakej inej firmy). Upozornil by som však na príspevok č.40 v ktorom je spomínaná možnosť aktualizácie a podľa mňa je to dôležitý moment.

Mne takto nainštaloval do toho iGO, ktorý má široké možnosti z ktorých však ja (menej zdatný) využívam tak 10% (dá sa tam odčítať veľa údajov dokonca aj nadmorská výška), ale na bežné používanie nie je problém.