Babulica
18.09.09,07:59
Ahojte - prosím o pomoc pri dohode o pracovnej činnosti a dohode o vykonaní práce...nie je mi úplne jasné aký predmet práce majú tieto dve dohody vykonávať...máme zamestnanca:
- upratovačka - chodí na cca 2 hod./prac.deň (zmestí sa do 40 hod. mesačne)
- pedagogický dozor pre narušené deti - tiež sa zmestí do 40 hod.
- študent ktorý chodí (niekedy raz za mesiac, niekedy 5xdo mesiaca a niekedy vôbec) ako zdravotný dozor pri rôznych akciách, ukážky prvej pomoci v školách,..
Aké dohody im prislúchajú?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Peťa :)
veronikasad
18.09.09,06:01
Ahojte - prosím o pomoc pri dohode o pracovnej činnosti a dohode o vykonaní práce...nie je mi úplne jasné aký predmet práce majú tieto dve dohody vykonávať...máme zamestnanca:
- upratovačka - chodí na cca 2 hod./prac.deň (zmestí sa do 40 hod. mesačne)opakovaná činnosť - dohoda o pracovnej činnosti
- pedagogický dozor pre narušené deti - tiež sa zmestí do 40 hod.opakovaná činnosť - dohoda o pracovnej činnosti
- študent ktorý chodí (niekedy raz za mesiac, niekedy 5xdo mesiaca a niekedy vôbec) ako zdravotný dozor pri rôznych akciách, ukážky prvej pomoci v školách,..dohoda o brigádnickej práce študenta
Aké dohody im prislúchajú?

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

Peťa :)
odpoveď v texte
jankasm
18.09.09,06:04
Súhlasím, len doplním, pozor na to, aby neprekročil týždenne 10 hodín pri dohode o pracovnej činnosti. ;) Nesleduje sa počet hodín mesačne, ale týždenne.
Babulica
18.09.09,06:13
Ešte jedna otázočka ten študent by nemohol byť na dohodu o vykonaní práce??? Ak nie, tak prečo? A v prípade dôchodcu???

Ďakujem veľmi pekne.

Peťa
veronikasad
18.09.09,06:18
Ešte jedna otázočka ten študent by nemohol byť na dohodu o vykonaní práce??? Ak nie, tak prečo? A v prípade dôchodcu???

Ďakujem veľmi pekne.

Peťa
u študenta je výhodnejšia dohoda o brigáde študenta. Dohoda o vykonaní práce by mala byť uzatvorená na výkon konkrétnej práce - teda z odhláškami a prihláškami do SP na každú akciu samostatne.
Dôchodca - rovnako ako ostatní dohodári

DoPČ - opakovaná činnosť - výkon práce max.10 hod. týždenne
DVP - výkon práce max. 350 hod. ročne u jedného zamestnávateľa
Babulica
18.09.09,06:22
...takže v podstate robím chybu keď mám študentov aj dôchodcov zaradených na dohodu o vykonaní práce a prihlásených do 31.12.2009 na sociálke??
...v čom je to výhodnejšie pre študenta tá dohoda o brigádnickej práce?

Ďakujem.
Peťa
veronikasad
18.09.09,06:24
...takže v podstate robím chybu keď mám študentov aj dôchodcov zaradených na dohodu o vykonaní práce??
...v čom je to výhodnejšie pre študenta tá dohoda o brigádnickej práce?

Ďakujem.
Peťa
študent môže mať aj dohodu o vykonaní práce, neporušuješ tým žiadny zákon. Je tam len obmedzenie 350 hod. ročne. Na DoBPŠ môže odpracovať viac - v priemere polovičný týždenný úväzok.

Keď sa rozhoduješ o druhu dohody treba zvážiť o akú prácu ide - či jednorázovú alebo opakovanú činnosť.
veronikasad
18.09.09,06:27
Všetko o dohodách nájdeš v § 223-227 Zákonníka práce :

http://www.porada.sk/t56527-zakonnik-prace-od-1-1-2009-a.html#223
Babulica
18.09.09,06:30
veronikasad ďakujem ti veľmi pekne :)

Peťa