bebusyk
18.09.09,09:56
prosim, prosim vas poradte mi niekto ak viete. na nete som sa uz nahladala, ale nejak sa neviem dopracovat k odpovedi na otazku "je mozne pouzivat rastlinku pod nazvom vlkovec obycajny (Aristolochia clematitis) ako kupel???":confused::confused::confused:. za kazdu odpoved vopred dakujem
maca.tt
18.09.09,16:35
z knihy dužinaté plody bylinky-dobrý prostriedok na vonkajšie a vnútorné použitie,zápal žíl
zapálené rany predkolenia,vredy,hnisanie,podporuje celkovú obranyschopnosť.Aplikácia vlkovca patrí do rúk lekára!Predávkovanie vyvoláva degeneratívne zmeny.Aplikácia-vňať 1č.l.na nálev,na vonkajšie použitie možno zobrať 1p.l.koreň krátko povariť
arizona
18.09.09,16:42
Nie je to prudko jedovatá rastlina? http://sk.wikipedia.org/wiki/Vlkovec_eur%C3%B3psky
Elena Navrátilová
18.09.09,16:55
bebusyk
27.09.09,07:53
dakujem vam veeeeeeeeelmi pekne za kazdu odpoved, vsetko co pisete je mi zname. napriek tomu to pomohlo, tuto otazku som potrebovala zodpovedat pre svokru :-)). mne sa zda dost nebezpecne pouzivat tuto rastlinu len tak na zaklade "niekoho" odporucania. preto suhlasim, ze aplikacia vlkovca patri do ruk lekara. este raz dakujem