deniseee
18.09.09,09:58
Pred 2,5 rokom sme s manzelom zakupili umyvacku ARDO. Do minuleho tyzdna sme s nou boli velmi spokojni. Tento tyzden nam vsak praskla umela hmota v dvierkach, a tie samozrejme padali. Zavolali sme teda do servisu, ktory uvadza na svojej stranke pre nas okres vyrobca. Manzel sa telefonicky spytal aj na cenu, a bol informovany, ze material, teda dve vymenne umelohmotne veci, ktore je potrebne vymenit budu stat 10 Eur, a samotna praca na oprave bude 22-28 Eur (predpokladam teda, ze cena sa pohybovala od narocnosti, pripadne casu, ktory je potrebny na opravu, a 22 Eur by to bolo, ak by to pan stihol skor, 28 ak by oprava trvala dlhsie). Celkovo som teda pocitala so sumou do 38 Eur.
O to sokovanejsia som bola, ked pan vypytal sumu 56,8 Eur, teda naozaj znacne vyssiu. Sumu som zaplatila, hoci som si vsimla, ze pan aj vo svojich vlastnych papieroch pri nasom mene mal poznacenu ciastku 40 Eur, napriek tomu pytal podstatne viac, ako som uz spominala (bola som ale taka vyburana, ze som sa ani neohradila, ani som proste nevydala hlaska). Manzel bol po mojom telefonate takisto sokovany, ze sa s firmou telefonicky dohodol na oprave umyvacky, ktora sa mala pohybovat v cene od 32-38 Eur v celkovej sume materialu plus prace. O ziadnom navyseni nebola rec, a I ked tento rozhovor bol len telefonicky, povazujeme ho za uzavretu zmluvu, ktoru ale servis porusil, uctovanim podstatne vyssej ciastky.
Kedze uz bolo dost neskoro, ked som hovorila s manzelom, okamzite dnes rano som kontaktovala dany servis. Pani mi povedala, ze vidi v zosite napisane, ze sme mali platit 22-28 Eur za pracu (o tom, kolko a ako dlho bude pracovnikovi praca trvat nepadlo ani slovo, tato smu bola urcena ako suma za pracu) a 10 Eur za material, avsak po mojom oznameni, kolko vlastne pracovnik pytal, nastala odmlka, a pani ma poprosila, aby som zavolala o 10 min., ze sa na dovody vyssej sumy musia opytat daneho pracovnika. O chvilku mi volal nadriadeny daneho cloveka, ze pan pytal viac, preto ze oprava u nas bola nestandardna, pretoze umyvacku bolo treba vyberat von, a musel odpajat a opat zapajat hadice… a teda, ze oprava trvala aj dlhsie, ako povodne pocitali. AVSAK, presny typ umyvacky mali v servise nadiktovany a teda vedeli, ze je vstavana, a myslim, ze je uplne jasne, ze vstavana umyvacka nestoji volne v kuchyni v priestore, a tak ju samozrejme, bolo treba vybrat. Ak by servis oznamil, ze ju mame vybrat sami, urobili by sme to, avsak na nicom takom sme sa nedohodli. A myslim, ze vybrat umyvacku je ich povinnost a standard, nie nieco nestandardne, ako sa mi snazil nahovorit pan do telefonu. Taktiez odpojenie privodu vody, ci odtoku. Ja skor za nestandardne povazujem, ze pan odomna pytal korkovu zatku, ktorou potom odtok ucpal, taktiez pytal spagaty, na ktore uviazal hadice, aby ich potom vedel pritiahnut, ze som mu musela pridrziavat pri oprave a teda vymene spagatikov bocnu stranu umyvacky a pod. Takze nakoniec som vybavena musela byt ja, a este mi pan nauctoval podstatne vyssiu sumu, bez odovodnenia preco, co povazujem za krajne neseriozne, obzvlast, ked sa este pozriete na dohovorenu sumu, za co bola dohovorena, ze ze zaplatena cena bola skoro o polovicu vyssia, nez povodne dohodnuta.
Podotykam, ze pre pana som mala pripravenu dohodnutu sumu, a po jeho vyroku som mala aj financny problem, pretoze som s podobnou sumou nepocitala, a ani som nemala dovod preco s nou pocitat.
Ako by ste postupovali dalej vy, a mal na taketo jednanie podla vas servis narok, a je to podla vas seriozny pristup?
elpka
18.09.09,08:17
podľa zákona sa suma smie navýšiť do 10% z vopred dohodnutej sumy. Mechanik už pri zistení závady a ešte pred začatím svojej práce Vás mal upozorniť, že suma bude vyššia ako bola vopred dohodnutá a začať opravu len s Vašim súhlasom...nie mechanik nekonal správne. Čo robiť? Ak chcete vrátiť navýšenú sumu, tak ísť priamo do toho servisu a skúsiť sa s nimi dohodnúť, alebo to riešiť prostredníctvom SOI. Bola chyba, že ste pracovný list podpísali, nakoľko svojim podpisom ste súhlasili s prevedenou opravou aj s cenou za opravu.