Zvalik
18.09.09,12:02
Ahoj poraďáci,
potrebujem poradiť, keď som evidovaná na ÚP ako nezamestnaná a beriem aj podporu či môžem aj brigádovať, ak áno, tak koľko hodín môžem mesačne robiť a koľko môžem najviac zarobiť. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!
Tweety
18.09.09,10:03
Ahoj poraďáci,
potrebujem poradiť, keď som evidovaná na ÚP ako nezamestnaná a beriem aj podporu či môžem aj brigádovať, ak áno, tak koľko hodín môžem mesačne robiť a koľko môžem najviac zarobiť. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!



Môžeš brigádovať, tvoj mesačný príjem( bez toho,aby Ťa vyradili) nemôže byť vyšší ak 136,38€ Počet hodín nie je obmedzený.
Xanti
18.09.09,10:04
Ahoj poraďáci,
potrebujem poradiť, keď som evidovaná na ÚP ako nezamestnaná a beriem aj podporu či môžem aj brigádovať, ak áno, tak koľko hodín môžem mesačne robiť a koľko môžem najviac zarobiť. Ďakujem veľmi pekne za odpoveď!



Čo takto skúsiť pohladať?
http://www.porada.sk/t119475-p2-nezamestnany-up-a-dohoda.html
tu nájdeš odpoved na svoju otázku. Hodiny nie sú obmedzené a môžeš počas poberania podpory v nezamestnanosti brigádovať.
Zvalik
18.09.09,10:07
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Ešte by ma zaujímalo, keď budem brigádovať kde sa to všade nahlasuje a či sa odvádzajú aj odvody za mňa. Ďakujem!
Xanti
18.09.09,10:10
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Ešte by ma zaujímalo, keď budem brigádovať kde sa to všade nahlasuje a či sa odvádzajú aj odvody za mňa. Ďakujem!
Otázka poberáš podporu v nezamestnanosti alebo poberáš dávky v hmotnej núdzi.

Pokiaľ sú to dávky v hmotnej núdzi, tak sa Ti budú krátiť o to čo zarobíš, vtedy sa moc neoplatí robiť.

Na UP nahlásiš brigádu a dáš im fotokopiu pracovnej zmluvy.
Tweety
18.09.09,10:23
Veľmi pekne ďakujem za odpoveď. Ešte by ma zaujímalo, keď budem brigádovať kde sa to všade nahlasuje a či sa odvádzajú aj odvody za mňa. Ďakujem!
Firma Ťa prihlási cez RLFO na SP ako dohodára, odvody za Teba neodvádzajú žiadne.