tanicka124
18.09.09,13:11
ahojte, chcela by som sa opýtať, ako je to s marodkou počas vypovednej lehoty.
K 31.8 som podala vypoveď, ktorá bola schválená, a ako každá normálna bytosť chcem potiadnut prvý mesiac vypovede, čiže September, v Októbri by som chcela vybrať dovolenku. lenže dovolenka mi na 99% nebude schválena.
preto sa chcem opýtať, keby som šla na marodku celý október, ako je to potom s výpovednou lehotou? predĺží sa mi, alebo skončim pracovný pomer k 31.10?
ďakujem tatiana
veronikasad
18.09.09,11:15
ahojte, chcela by som sa opýtať, ako je to s marodkou počas vypovednej lehoty.
K 31.8 som podala vypoveď, ktorá bola schválená, a ako každá normálna bytosť chcem potiadnut prvý mesiac vypovede, čiže September, v Októbri by som chcela vybrať dovolenku. lenže dovolenka mi na 99% nebude schválena.
preto sa chcem opýtať, keby som šla na marodku celý október, ako je to potom s výpovednou lehotou? predĺží sa mi, alebo skončim pracovný pomer k 31.10?
ďakujem tatiana
Výpovedná doba sa nepredlžuje o dni PN-ky. Pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby.
Ak si dovolenku nevyčerpáš, zamestnávateľ je povinný ti ju pri skončení prac.pomeru preplatiť.
Tweety
18.09.09,11:39
Výpovedná doba sa nepredlžuje o dni PN-ky. Pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby.
Ak si dovolenku nevyčerpáš, zamestnávateľ je povinný ti ju pri skončení prac.pomeru preplatiť.
Ak by si bola vo VD pre výpoveď zo strany zamestnáv.,vtedy by sa PP skončil až po uplynutí VD ak by si netrvala na skončení PP aj počas PN) viď § 64 ZP.

(2) Ak je zamestnancovi daná výpoveď pred začiatkom ochrannej doby tak, že by výpovedná doba mala uplynúť v ochrannej dobe, pracovný pomer sa skončí uplynutím posledného dňa ochrannej doby okrem prípadov, keď zamestnanec oznámi, že na predĺžení pracovného pomeru netrvá.