tomas67
18.09.09,13:19
Zdravím poraďákov, chcel by som sa opýtať, že ako často by sa mal preinštalovávať pc, lebo v pc mám dosť nepotrebných vecí, a keď nainštalujem nejaku hru, potom ju odinštalujem, tak to dosť spomaluje pc.
Dakujem za odpovede.
Flinstone
18.09.09,11:34
zrejme je najlepšie ak začne blbnúť... je to individuálne... u niekoho každý mesiac, u niekoho raz za 5 rokov... Veľa záleží, či sa používa na robotu, alebo na hranie...
tomas67
18.09.09,11:36
No.....ja ho používam hlavne na hranie, a robim to tak, že jeden týžden nainstalujem hru ktora ma cca 4 GB , a na druhy tyzden hu zasa odstranim, a tak to robim aj s programmi.

A väčšinou my zapína aj 2 minúty - keď mám počitač zapnuty a v klude, beží mi 62 procesorov, je to nad priemer? - a mám: ramka cca 750 mb, hard disk 80 GB pentium 4...
Flinstone
18.09.09,11:53
No.....ja ho používam hlavne na hranie, a robim to tak, že jeden týžden nainstalujem hru ktora ma cca 4 GB , a na druhy tyzden hu zasa odstranim, a tak to robim aj s programmi.

A väčšinou my zapína aj 2 minúty - keď mám počitač zapnuty a v klude, beží mi 62 procesorov, je to nad priemer? - a mám: ramka cca 750 mb, hard disk 80 GB pentium 4...
62 procesov je určite nadpriemer... Ak bežia bežné služby tak pc nezvykne mať tak veľa... zvyčajne 40-50 podľa toho čo všetko je na ňom pozapínané a funkčné... Normálne po čistej inštalácii bez aktívneho netu ich býva do 30. Problém je, že každá aplikácia zanechá po sebe nejaký bordel v registroch. Ak blbne preinštaluj a hotovo... Môžeš skúsiť aj prečistiť registre či to pomôže... napr. reg.cleaner
http://downloads.zoznam.sk/program/regcleaner_43
alebo nejakým iným
http://www.google.sk/#hl=sk&q=register+cleaner&meta=&fp=ca197d8bdbe20bad
tomas67
18.09.09,12:06
Registre som čistil v stredu /16.9/, a aj tak nepomohlo, asi ho preinštalujem, mam oficialne cd, aj licenciu.
mpca
18.09.09,12:21
ak ho pouzivas len na hranie a nemas tam take programy ktorych dlho tva konfiguracia tak vtvojom pripade je najjednoduchsie reinstall,,, osobne sa reinstalom vyhýbam :) ;)

ccleaner, registry defrag, UltimateDefrag Freeware Edition 1.72, page defrag, MBAM, (scandisc) a je odstránených 95% problémov ;)
sthruska
18.09.09,12:55
//a mám: ramka cca 750 mb,
To máš asi preklep. Pri hrách to je o ničom.
Odporúčam Ti nainštalovať virtuálny PC a tam robiť s hrami. Nemám s tým skúsenosť, tak neviem ako budú hry bežať/nebežať.
Poznámka: preinštalovať môžeš OS a iný software ale nie PC. Celkom ma tá predstava pobavila.
tomas67
18.09.09,14:36
To vôbec nie je preklep, presnejšie mám 768 Mb, a hry mi tam idú v pohode, procesor 2,8 Gh...

//Poznámka: preinštalovať môžeš OS a iný software ale nie PC. Celkom ma tá predstava pobavila.
ja som myslel os, ale som zle napísal.
marco2233
18.09.09,16:42
virtualnz stroj??? si robis srandu?? na 768MB a chces abz sa na tom aj zahral?? zabudni.. skor bz som ti poradil nainstaluj si nanovo windows a skor ako yacnes instalovat hry ako na beziacom pase :) UROB SI IMAGE DISU napriklad s norton ghost.. a uloz si ho na Decko alebo na dvd... ked budes mat potrebu priunstalovat pc z image to mas za 10 minut :)
jojom
20.09.09,07:25
Dnes ak hráš nové hry tak minimálne 2 giga. Na odinštalovanie používaj prg. čo písal mpca.
misoft
21.09.09,19:24
768 MB pamäte pre hry by som nazval "týranie" počítača a HDD. Veď to by musel pri náročnejších hrách swapovať do aleluja, nehovoriac o komforte. Pre kancelársku prácu a na jednoduché hry by to ako-tak stačilo (s odretými ušami ).
PotPalo
21.09.09,21:07
Tak pozor! Ja mám 256MB RAM na P4-2GHz a stačí to na všetko v pohode, a je to celkom rýchle. Swapovanie to takmer nepoužíva. (trik je v tom, že treba vypnúť rôzne efekty a iné blbinky windowsu)
Flinstone
22.09.09,05:55
Tak pozor! Ja mám 256MB RAM na P4-2GHz a stačí to na všetko v pohode, a je to celkom rýchle. Swapovanie to takmer nepoužíva. (trik je v tom, že treba vypnúť rôzne efekty a iné blbinky windowsu)
všetko v pohode... to je relatívne... ak by si vyskúšal dať 1GB ramky a potom sa vrátil nazad k 256-ke tak by bolo po pohode... tu nejde o blbinky windowsu ale o to čo sa deje so swapom keď spustíš niečo náročnejšie...
Ja mám 4 GB ram a aj tak uvažujem či nedať dvojnásobok:cool:
sthruska
22.09.09,06:38
//Ja mám 4 GB ram a aj tak uvažujem či nedať dvojnásobok
A vieš to použiť? Pri XP je s tým problém.
Flinstone
22.09.09,06:59
//Ja mám 4 GB ram a aj tak uvažujem či nedať dvojnásobok
A vieš to použiť? Pri XP je s tým problém.
pri winxp vie adresovať max 3gb... vista a novšie by už tento problém mať nemali... ja bežím na linuxe, kde tento problém nieje.
mecky
22.09.09,08:18
ale mali, nejde tu o novsi win ale o to ci je 32bit alebo 64bit
32bit system vie adresovat maximalne rovnych 4GB, kde sa vsak rata vsetka pamet v pc, teda vratane grafiky zvkovky atd, realne je vyuzitelne zvycajne tak 3,3gb
dalsia vec je ze vista 32b mala pri vydani pevne ombedzenu velkost pouzitelne j pamete na 3,12GB,a asi to tak aj ostalo kedze stale to maju na stranke supportu

linux je trosku ina vec, v drvivej vecsine distrbucii je pri 32b zapnute PAE (Physical Address Extension), teda dokaze vyuzit 64GBram stale tam ale myslim zostava obmedzenie 2GB na vlakno...
duves
22.09.09,12:53
Moja skusenost je, že 512 MB je tak na hranici pri XP, aby clovek nestratil nervy. Ale zasa nemožem povedat, že ak som urobil 2GB DDR2, že by to islo zazracne lepsie. Zaleži na doske a jej chipovej vybave. To robí dosť vela.
Flinstone
22.09.09,13:40
Moja skusenost je, že 512 MB je tak na hranici pri XP, aby clovek nestratil nervy. Ale zasa nemožem povedat, že ak som urobil 2GB DDR2, že by to islo zazracne lepsie. Zaleži na doske a jej chipovej vybave. To robí dosť vela.
mne výrazne zrýchlilo, keď som svapovací súbor presmeroval na iný disk. (fyzicky iný hdd ako je systém)