AHT
18.08.05,08:57
Prosím Vás poraďte mi ako mám zaúčtovať nadstavbu a rekonštrukcie budovy, ktorá je vo vlastníctve podnikateľa. Budova sa odpisuje, ale účtovníčka predo mnou zaúčtovala stavebné povolenie priamo do nákladov a nie ako navýšenie HIM. Keď mám k prestavbe menšie nákupy ako napr. štrk ten má navýšiť HIM alebo ho dať priamo do prevádzkovej réžie. Účtujem to JÚ. Ďakujem veľmi pekne!
adam
18.08.05,07:02
Ja som všetko, čo sa týkalo prestavby dávala do navýšenia HIM, ( aj štrk, tehla, piesok, klince....)
alušik
18.08.05,07:36
Nie je to celkom tak... Totiz, ak tu budovu zhodnocujes, tak je to naozaj navysenie IM, ale ak je to rekonštrucia, tak predsa nieco aj opravujes a mohlo by to ist do nakladov. Nam stavebny dozor urcil, ktore polozky z faktury mozem zauctovat na 511 a ktore na 042. Napr. ak opravis schodiste, ktore tam uz raz bolo a nebudujes nove, tak je blbost, aby bola navysena hodnota budovy, ked to moze ist priamo do nakladov.
alušik
18.08.05,07:39
Jooj, prepac, ze som pisala, ako v PU. V jednoduchom samozrejme uvazujes o rezii-ked myslim 511 a polozkach neovplyvnujucich dan - navysenie IM - ked myslim polozky, ktorymi realne budovu zhodnocujes.;)
AHT
19.08.05,07:04
Ďakujem, veľmi ste mi pomohli. http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif