matur
18.09.09,15:13
Prosim Vas, je mozne, aby mi DU vyrubil pokutu "teraz" za rok 2004 a dovod je ten, ze som podala Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch za II.stvrtrok namiesto 30.7.2004 (inac bol to piatok) az 2.8.2004 (v pondelok) vo vyske 66,38eur (podla §35 ods. 6 zakona č. 511/1992 Zb.) ????? :mad: Jedna sa o obdobie viac ako 5 rokov!!! Viete mi poradit kde by som nasla sadzobnik, podla ktoreho mi to vyrubili? Mam moznost sa odvolat do 15 dni, ale potrebujem poradit, ci je vobec moznost v tejto veci podniknut nejake kroky v moj prospech...
Paula
18.09.09,13:16
Pozri tu od prísp. č. 427:

http://www.porada.sk/t63638-p43-stvrtrocny-vykaz-preddavkov-dane-zo-zavislej-cinnosti.html#post1140539

Držím palce s odvolaním, ale som pesimista.
Luna
18.09.09,13:18
Pozri si aj tento zákon-hlavne lehoty.

Zákon o správe daní a poplatkov

ZÁKON 511/1992 Zb.Slovenskej národnej rady z 30.septembra 1992 o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov.
JarkaL
18.09.09,13:19
Ešte to stihli:

Zákon o správe daní a poplatkov

ZÁKON 511/1992 Zb.Slovenskej národnej rady z 30.septembra 1992 o správe daní a poplatkov a o zmenách v sústave územných finančných orgánov.

(19) Pokutu podľa odsekov 1 a 3 nemožno uložiť, ak uplynulo päť rokov od konca roka, v ktorom rozhodnutie správcu dane o vyrubení dane alebo vyrubení rozdielu dane nadobudlo právoplatnosť, alebo ak uplynulo päť rokov od konca roka, v ktorom daňový subjekt podal dodatočné daňové priznanie. Pokutu podľa odsekov 4 až 12 4 až 11 a 13 nemožno uložiť, ak uplynulo päť rokov od konca roka, v ktorom došlo k porušeniu tohto zákona alebo osobitného zákona.11ab) Ak neuplynula päťročná lehota na uloženie pokuty podľa prvej vety a v tejto lehote bolo vydané nové rozhodnutie správcu dane o vyrubení dane alebo o vyrubení rozdielu dane, plynie päťročná lehota na uloženie pokuty znovu od konca roka, v ktorom toto rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť; to platí aj v prípade, ak v päťročnej lehote na uloženie pokuty podľa prvej vety súd zrušil rozhodnutie správcu dane o vyrubení dane alebo vyrubení rozdielu dane a vrátil vec na ďalšie konanie.
veronikasad
18.09.09,13:19
Prosim Vas, je mozne, aby mi DU vyrubil pokutu "teraz" za rok 2004 a dovod je ten, ze som podala Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch za II.stvrtrok namiesto 30.7.2004 (inac bol to piatok) az 2.8.2004 (v pondelok) vo vyske 66,38eur (podla §35 ods. 6 zakona č. 511/1992 Zb.) ????? :mad: Jedna sa o obdobie viac ako 5 rokov!!! Viete mi poradit kde by som nasla sadzobnik, podla ktoreho mi to vyrubili? Mam moznost sa odvolat do 15 dni, ale potrebujem poradit, ci je vobec moznost v tejto veci podniknut nejake kroky v moj prospech...

(6) Ak daňový subjekt nepredloží v ustanovenej lehote hlásenie alebo prehľad podľa osobitného zákona, 6ec) správca dane mu uloží pokutu 2 000 Sk; ak hlásenie alebo prehľad daňový subjekt nepredloží ani v lehote určenej správcom dane vo výzve, správca dane mu uloží pokutu 4 000 Sk. Ak daňový subjekt v ustanovenej lehote nepredloží súhrnný výkaz podľa osobitného zákona, 11ae) správca dane mu uloží pokutu 10 000 Sk; ak súhrnný výkaz daňový subjekt nepredloží ani v lehote určenej správcom dane vo výzve, správca dane mu uloží pokutu 20 000 Sk. Správca dane podľa prvej vety alebo druhej vety je oprávnený daňovému subjektu uložiť len jednu pokutu.

V roku 2004 bola lehota na podanie do 30 dní po skončení štvrťroka - 30.7. bolo v piatok - prehľad si podala po termíne.
mzdarka renca
18.09.09,13:32
Prosim Vas, je mozne, aby mi DU vyrubil pokutu "teraz" za rok 2004 a dovod je ten, ze som podala Prehlad o zrazenych a odvedenych preddavkoch za II.stvrtrok namiesto 30.7.2004 (inac bol to piatok) az 2.8.2004 (v pondelok) vo vyske 66,38eur (podla §35 ods. 6 zakona č. 511/1992 Zb.) ????? :mad: Jedna sa o obdobie viac ako 5 rokov!!! Viete mi poradit kde by som nasla sadzobnik, podla ktoreho mi to vyrubili? Mam moznost sa odvolat do 15 dni, ale potrebujem poradit, ci je vobec moznost v tejto veci podniknut nejake kroky v moj prospech...
Odvolať sa nemá cenu, mne sa stalo teraz presne to isté a dievčatá majú svätú pravdu, to znamená, že tá 5 ročná lehota prejde v zmysle zákona č. 511/1992 až 31.12.2009.
PS: už sme to aj zaplatili
JarkaL
18.09.09,13:34
Ale si dávajú načas s tými pokutami. To sa teraz hrabú v roku 2004?
matur
18.09.09,13:34
Dakujem Vam vsetkym, vidim, ze odvolanie je asi zbytocne. Nech sa p. premier s celou vladou s mojou pokutou zadusia... Za jeden den sa mi to zda dobre zdieracstvo!!!!
betka
18.09.09,13:38
Ale si dávajú načas s tými pokutami. To sa teraz hrabú v roku 2004?

Vieš aká je diera v ŠR? A takto keď sa dá do kopy jedna pokuta s druhou. Bude na Vianočný príspevok. :D
mzdarka renca
18.09.09,13:38
Ale si dávajú načas s tými pokutami. To sa teraz hrabú v roku 2004?

oni sa hrabú ešte v poslednom štvrťroku 2003, za ktorý je povinnosť predkladať výkazy v roku 2004, mám to overené priamo zo zdroja:mee:
betka
18.09.09,13:49
1.1.2010, pokuty za rok 2004 premlčané. Uplatniť námietku premlčania ... okrem pokút, kt. uvádza Renča

1.1.2011, pokuty za rok 2005 premlčané.... okrem polút typu, kt. uvádza Renča.

Pokuty za rok 2009, budú premlčané až 1.1.2015, okrem nepodaní DP PO, FO.... včas, kt. sa premlčia 1.1.2016 (detto DPH za 12/2009, kt. sa majú podať do 25.1.2010, opať sa premlčia až 1.1.2016
Martasch
18.09.09,13:52
Dakujem Vam vsetkym, vidim, ze odvolanie je asi zbytocne. Nech sa p. premier s celou vladou s mojou pokutou zadusia... Za jeden den sa mi to zda dobre zdieracstvo!!!!

V roku 2004 p. premiér nebol p. premiérom, ja som v tom roku platila rovnako pokutu aj za prechádzajúceho premiéra. Za chyby sa platí!
atka4
18.09.09,14:20
S odvolaním nepochodíš :mee:, pretože v tom čase ešte platil termín na odovzdanie do 30 dní po skončení štvrťroka:
cit. :namiesto 30.7.2004 (inac bol to piatok) az 2.8.2004 (v pondelok)
Bohužiaľ, bol to pracovný deň, takže malo byť podané 30.07.04
Zákon o dani z príjmov
§ 49
Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia


(1) Daňové priznanie (§ 32 a 41), prehľad [§ 39 ods. 9 písm. a)] alebo hlásenie [§ 39 ods. 9 písm. b)] podáva daňovník miestne príslušnému správcovi dane.

(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do 30 dní po uplynutí kalendárneho štvrťroka. V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný daň aj zaplatiť.

Zmena platí od 01.01.2007:
§ 49
Lehoty na podávanie daňového priznania, prehľadu a hlásenia
(1) Daňové priznanie (§ 32 a41), prehľad [§ 39 ods. 9 písm. a)] alebo hlásenie [§ 39 ods. 9 písm. b)] podáva daňovník miestne príslušnému správcovi dane.
(2) Daňové priznanie alebo hlásenie sa podáva do troch kalendárnych mesiacov po uplynutí zdaňovacieho obdobia, ak tento zákon neustanovuje inak; prehľad sa podáva do 30 dní do konca kalendárneho mesiaca nasledujúceho po uplynutí kalendárneho štvrťroka. V lehote na podanie daňového priznania je daňovník povinný daň aj zaplatiť.

S lehotami na možnosť vyrubenia sankcií súhlas, ako je uvedené v predch. príspevkoch, t.j. do 31.12.09
Jana_clenka
22.09.09,12:11
Ahojte, stalo sa mi pred časom niečo podobné - neskoro podaný prehľad a pokuta tesne pred vypršaním potrebnej lehoty. Bola som sa otvorene spýtať na DÚ, či mám možnosť ako sa pokute vyhnúť. Odpoveď - odvolaním nie, lebo odvolať sa môžem keby som vedela dokázať opak. Druhá možnosť je žiadosť o odpustenie, ale k tomu je potrebný kolok (vtedy 500,- Sk), následne si DÚ vyžiada účtovné výkazy, robí sa fin.analýza a pokiaľ im nevýjde, že by nás tá pokuta priviedla do krachu, neodpustia ju. Doporučenie pracovníčky bolo, že "škoda tých 500 Sk za kolok". Ocenila som, že bola úprimná ...
matur
22.09.09,12:19
Ahojte, stalo sa mi pred časom niečo podobné - neskoro podaný prehľad a pokuta tesne pred vypršaním potrebnej lehoty. Bola som sa otvorene spýtať na DÚ, či mám možnosť ako sa pokute vyhnúť. Odpoveď - odvolaním nie, lebo odvolať sa môžem keby som vedela dokázať opak. Druhá možnosť je žiadosť o odpustenie, ale k tomu je potrebný kolok (vtedy 500,- Sk), následne si DÚ vyžiada účtovné výkazy, robí sa fin.analýza a pokiaľ im nevýjde, že by nás tá pokuta priviedla do krachu, neodpustia ju. Doporučenie pracovníčky bolo, že "škoda tých 500 Sk za kolok". Ocenila som, že bola úprimná ...
Dakujem za tvoj prispevok, lebo som zvazovala aj podanie ziadosti o odpustenie, kedze sme to podali namiesto piatku v pondelok, ale vidim, ze by to bolo zbytocne. No, budem to musiet zaplatit. Ufff!!! :mee: :mee: :mee:
AdaG
22.09.09,12:27
Aj môj muž obdržal podobný "pozdrav" za omeškané priznanie za cestnú daň (teraz DMV) za r. 2004.
Ale aj tak tú dieru v ŠR nezaplátajú, to nechajú na nás. Z pokút budú rozdávať, aby ich babky demokratky volili aj ďalej, veď čo by mali dôchodcov zaujímať ich deti a vnúčatá, ktoré na to doplatia. No néééé?!!!!
ofis
29.09.09,12:31
Stojím aj pred týmto problémom, došlo mi 11 výmerov na pokuty za oneskorené odovzdanie štvrtročného a ročného prehľadu za 1-3 dňové oneskorenie obsahujúce údaje o jednom zamestnancovi. Išlo o jedenásť poštových doporučených zásielok doručených naraz. Teda 11 krát porto a dalo sa to doručiť v jednej zásielke za jedno porto.
Tomu sa hovorí podpora podnikania - hlavná vec že naši poslanci na takéto maličkosti načisto kašlú tak ako kašlú na voličov. Tak nám treba.
ofis
29.09.09,12:42
Chyba nie je v premieroch ale v parlamente ktorý schváli zákon ktorý takéto zverstvo umožňuje. Stačí si pozrieť ktoré strany boli v čase jeho schválenia pri moci a spočítať im to pri nasledujúcich voľbách. Len škoda že im to nemôžeme spočítať ináč a skôr.
evina
29.09.09,12:48
Chyba nie je v premieroch ale v parlamente ktorý schváli zákon ktorý takéto zverstvo umožňuje. Stačí si pozrieť ktoré strany boli v čase jeho schválenia pri moci a spočítať im to pri nasledujúcich voľbách. Len škoda že im to nemôžeme spočítať ináč a skôr.
Ak by sme chceli byť objektívne spravodliví- tak ďalšie vládne garnitúry nič s tým nespravili - takže to spočítanie nie je také jednoduché.... :)
bepo
30.09.09,06:45
Tém s pokutou za oneskorené podanie je tu ako maku tak sa opýtam tu- prečo to podávate až v posledný deň a to si ešte ani neviete spočítať ktorý je ten posledný? Ja radšej podám skôr a po dobu 5 rokov som podal asi 3 opravné výkazy čo je lepšie ako dostať Xkrát pokutu za neskoré podanie.
slimak
30.09.09,07:04
Dakujem za tvoj prispevok, lebo som zvazovala aj podanie ziadosti o odpustenie, kedze sme to podali namiesto piatku v pondelok, ale vidim, ze by to bolo zbytocne. No, budem to musiet zaplatit. Ufff!!!

Mate dobru pamat. No ja by som si uz nepamatal ci som v roku 2004 bol na DU v piatok ci pondelok. Vtedy neboli potvrdenia. Nemate o tom dokaz, my sme si to davali potvrdzovat na osobitny harok za klientov.

Ale co ked sa pomylili na DU? Uradnicka vrazila tam peciatku s pondelnajsim datumom? Vlastne oni tie datumy pisu rukou, co ked si len svoju robotu z piatka robila v pondelok?
Paula
30.09.09,07:13
Mate dobru pamat. No ja by som si uz nepamatal ci som v roku 2004 bol na DU v piatok ci pondelok. Vtedy neboli potvrdenia. Nemate o tom dokaz, my sme si to davali potvrdzovat na osobitny harok za klientov.

Ale co ked sa pomylili na DU? Uradnicka vrazila tam peciatku s pondelnajsim datumom? Vlastne oni tie datumy pisu rukou, co ked si len svoju robotu z piatka robila v pondelok?


Čo keď? Ak je poslané doporučene, dátum na lístku je jasný (treba si hneď na pošte skontrolovať, či aj čitateľný) . Keď podám osobne, dátum potvrdenia vidím na vlastné oči a môžem okamžite reklamovať . Ak pošlem bez doporučenky, mám smolu (možno).
P.S. Potvrdenie bolo možné aj v r. 2004 aj pred ním, našiel sa spôsob.
evina
30.09.09,13:14
Tém s pokutou za oneskorené podanie je tu ako maku tak sa opýtam tu- prečo to podávate až v posledný deň a to si ešte ani neviete spočítať ktorý je ten posledný? Ja radšej podám skôr a po dobu 5 rokov som podal asi 3 opravné výkazy čo je lepšie ako dostať Xkrát pokutu za neskoré podanie.
Ak robíš sám za seba jasné..... ale sú klienti, ktorí robia výplatu napr. v posledný deň v mesiaci....resp. čakáš na výpis, kedy naozaj uhradili daň a už je problém....

Nuž cesty klientov sú nevyspytateľné ...
atka4
30.09.09,13:28
Ak robíš sám za seba jasné..... ale sú klienti, ktorí robia výplatu napr. v posledný deň v mesiaci....resp. čakáš na výpis, kedy naozaj uhradili daň a už je problém....

Nuž cesty klientov sú nevyspytateľné ...

Hej, je to problém u takýchto zamestnávateľov. Ja som to napr. vyriešila tak, že teda čakám do posledného dňa a podľa informácie, či uhradili, to zapíšem.
Ak je neistá platba - či prejde - nie je prítomný šéf, nevie sa, či stihne poslať, nie je dostatok peňazí v niekt. firmách a pod., tak posielam výkaz s tým, že nezapíšem úhradu - dátum a sumu, a ak sa následne dozviem, že platba predsa len prešla, tak posielam opravný. (radšej poslať nesprávny - lebo neviem údaje a neviem to ovplyvniť), ako poslať po termíne....
JM1968
01.10.09,14:16
Zdravím, skončila nám kontrola dane z príjmu za roky 2003 a 2004, bude aj daň na úhradu, aj penále....Asi nie som správne zaradená, prosím viem, že účtujem 595 a 545, ale ovplyvní mi to aj 428? Ďakujem, som z nich taká vyšťavená, že som si to nikde nevedela nájsť....
JM1968
04.10.09,15:01
Zdravím, skončila nám kontrola dane z príjmu za roky 2003 a 2004, bude aj daň na úhradu, aj penále....Asi nie som správne zaradená, prosím viem, že účtujem 595 a 545, ale ovplyvní mi to aj 428? Ďakujem, som z nich taká vyšťavená, že som si to nikde nevedela nájsť....
Dohľadala som si, že nevýznamá suma dorubenej dane na 595/341, významná 428/341....prosím skúsenejších, do akej čiastky sa jedná o nevýznamnú sumu? Ďakujem.