andy333
18.09.09,15:23
Ahojte ale neviem pracovať s fotkamy napríklad chcem vložiť obrázok do obrázka tak to nejde lebo jeden z tých dvoch má okolo seba biele myslím tým že keď to s tím bielim vložím do nejakeho obrazka tak tam ostane to biele čo mamrobyt a chcem aj nejaký dobrý editor lepší ako zoner photo studio 11 to mam doma a toto som myslel
http://nd02.blog.cz/623/882/eebe4a6979_53961431_o2.jpg
do predu dakujem pomoc
veronikasad
18.09.09,13:30
andy, s prácou s fotkami ti nepomôžem, ale doučovanie slovenského pravopisu by som ešte zvládla.
Prečo si príspevok pred odoslaním po sebe neprečítaš ?
domenico.office
18.09.09,15:52
Asi by ho bolo treba obstrihať, čo myslíš? Nainštaluj si Gimp a tu máš návod (http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=79), ako na to.
andy333
18.09.09,16:20
No najprv a dá sa to použiť aj v prípade ako ja?mimotemy A už ma štve že keď si vo firefoxi prepnem z jednej karty na druhu sa z tej karty urobí nové okno?
Fero11
18.09.09,17:25
Nerozumiem ani prvej vete, ani druhej
Pises asi tak ako ja do anglickych diskusii :D
domenico.office
18.09.09,17:50
No najprv a dá sa to použiť aj v prípade ako ja?


...a dá sa to použiť v prípade, ako ty. Ak by to tak nebolo, určite nereagujem na tvoj príspevok.
sondaw
18.09.09,21:48
A už ma štve že keď si vo firefoxi prepnem z jednej karty na druhu sa z tej karty urobí nové okno?

Nevím, jestli ti dobře rozumím, ale otevři Nástroje>Možnosti>Panely>a označ Nové stránky otevírat v novém panelu
marco2233
19.09.09,17:10
ak chces prekladat obrazky potrebujes nieco lepsie ako Zoner Studio.. napriklad photoshop.. ten obrazok co chces vlozit do druheho obrazku musi byt transparentny .. teda na transparentnom pozadi.. tj bude mat priesvitne pozadie a nebudes mat tam ten biele pozadie ako teraz....
amoo
19.09.09,17:58
urcite photoshop je idealny, suhlasim z marco2233 transparentny, je tam nastroj tzv. kuzelna palicka a ine, kde si nechcene miesta pekne vymazes cau
Fero11
19.09.09,18:03
ak chces prekladat obrazky potrebujes nieco lepsie ako Zoner Studio.. napriklad photoshop.. ten obrazok co chces vlozit do druheho obrazku musi byt transparentny .. teda na transparentnom pozadi.. tj bude mat priesvitne pozadie a nebudes mat tam ten biele pozadie ako teraz....
Ano lenze to transparentne pozadie si tam musi vytvorit. Ide to pekne aj v gimpe
Martin_Timko
22.09.09,18:00
Aj ja robím nejaké takéto úpravy v gimp-e, obrázky načítam do dvoch vrstiev, na tom s bielymi okrajmi vygumujem biele okraje a je to, netreba žiadne transparentné pozadie.

PROSÍM RADU: Vie mi niekto poradiť, ako urobiť tlačítko so skleneným efektom.
Fero11
22.09.09,18:29
Duchanito
23.09.09,10:47
ak chces prekladat obrazky potrebujes nieco lepsie ako Zoner Studio.. napriklad photoshop.. ten obrazok co chces vlozit do druheho obrazku musi byt transparentny .. teda na transparentnom pozadi.. tj bude mat priesvitne pozadie a nebudes mat tam ten biele pozadie ako teraz....

v tomto pripade je photoshop ako kanon na vrabce... aj narocnejsi pouzivatel nevyuziva jeho potencial a bohato si vystaci s lacnejsou (resp bezplatnou) alternativou. Napr. Gimp je zadarmo a toto zvladne v nom za par sekund.

Navod v skratke: kedze tam mas tu slecnu s bielym pozadim. vloz si ten obr. no novej vrstvy. zapnit nastroj Magic Wand (taka palicka "kuzelnicka") klik na bielu farbu, vymazat oznacene (treba ale magic wand nastavit aby bral len jednu farbu resp. +- daky otien okolo).