nathallie
18.09.09,17:02
Dobry den, najprv sa chcem podakovat stranke porada.sk, ale hlavne jej clenom za to, ze mi stale poradia tak ,ako sa patri :cool: ;). Mam este jednu taku otazocku. Realitna kancelaria si za sprostredkovanie uctuje cca 3 % z ceny nehnutelnosti. Kolko percentna provizia z tych 3 % prislucha konkretnemu realitnemu maklerovi, ktory obchod vykonal, ak ho zastresuje nejaka realitna kancelaria? Za odpovede dakujem pekne. Pekny vikend.
mona091
18.09.09,15:06
Dobry den, najprv sa chcem podakovat stranke porada.sk, ale hlavne jej clenom za to, ze mi stale poradia tak ,ako sa patri :cool: ;). Mam este jednu taku otazocku. Realitna kancelaria si za sprostredkovanie uctuje cca 3 % z ceny nehnutelnosti. Kolko percentna provizia z tych 3 % prislucha konkretnemu realitnemu maklerovi, ktory obchod vykonal, ak ho zastresuje nejaka realitna kancelaria? Za odpovede dakujem pekne. Pekny vikend.


Pytas sa na zmluvne dojednania dvoch podnikatelov (prevazne RK nemaju zamestnancov), co je vysostne interna zalezitost zazmluvnenych stran,
myslim, ze to ta nemusi zaujimat, pokial sa nechystas ist pracovat do konkretnej RK
nathallie
18.09.09,17:24
chystam sa pracovat v konkretnej realitnej kancelarii na zivnost, cize vysku provizie mam v mandatnej zmluve ... ale sa mi to zda prilis malo, preto sa pytam, ak niekto ma skusenost, nech mi napise %.
ň
mona091
19.09.09,04:44
obehaj si viacej RK, vsade Ta s radostou prijmu
misomiso
19.09.09,06:18
obehaj si viacej RK, vsade Ta s radostou prijmu

:):)
nathallie
21.09.09,06:25
posmesky? som na rodicovskej dovolenke, a preto hladam takyto typ prace, pri ktorej si sama zorganizujem cas, pricom chcem pracovat, ale aj sa starat o babatko ... takze vazenym tym, ktory su tu pre srandu napisem len tolko, ze smiat sa treba z vasho primitivneho myslenia :D pekny den
misomiso
22.09.09,19:41
posmesky? som na rodicovskej dovolenke, a preto hladam takyto typ prace, pri ktorej si sama zorganizujem cas, pricom chcem pracovat, ale aj sa starat o babatko ... takze vazenym tym, ktory su tu pre srandu napisem len tolko, ze smiat sa treba z vasho primitivneho myslenia :D pekny den

Ale ved ja som sa nesmial z teba.

Proviziu budes mat taku, aku si dohodnes a asi si ju nedohodnes tu na Porade. Napr. ja som predaval byt, realitky strielali cez telefon take poziadavky, ze chcu 3%, niektore aj viac a nakoniec som sa s nimi dohodol na 1%. Vsetko je vec dohody.
mona091
23.09.09,03:47
posmesky? som na rodicovskej dovolenke, a preto hladam takyto typ prace, pri ktorej si sama zorganizujem cas, pricom chcem pracovat, ale aj sa starat o babatko ... takze vazenym tym, ktory su tu pre srandu napisem len tolko, ze smiat sa treba z vasho primitivneho myslenia :D pekny den

naozaj som sa Ta nechcela dotknut, a nie len ja,

tak ako napisal misomiso, provizka je vec dohody,

a tvoja odmena najpravdepodobnejsie bude vyjadrena v %. z provizie,

dolezite je, co bude predstavovat 100%, niekde je to celkova vyska provizie, inde tuto proviziu ocistia od nakladov, ktore najcastejsie zahrnaju
naklady za kolky, notara, zabezpecenie vyhotovenia roznej potrebnej dokumentacie potrebnej k prevodu, zamerania, podiel na prenajom priestorov, podiel nakladov za reklamu, podiel nakladov na inzerciu, telefony a ine,

vidi sa mi najlepsi variant taky, kde je vyska provizie ocistena od vsetkych katastralnych nakladov a z toho by sa vypocitala vyska tvojej odmeny,


ale konkretnu vysku tvojej odmeny si musis ocenit Ty sama, niekto robi aj zadarmo, niekto ma velke oci, niekto si vie presne ocenit svoju odvedenu pracu,

prajem vela uspechov


dufam, ze tato odpoved neznie az tak primitivne ;)
silviaz
23.09.09,06:11
Ako tu už písali výška provízie je otázkou zmluvy ktorú dohodnete.
Ak si to ešte nerobila, alebo sa s takou zmluvou nestretla je jasné, že bude pre teba ťažké si určiť cenu ktorá by bola výhodná pre obe zmluvné strany.
Odporúčam Ti kontaktovať viacero realitiek, aby si mala aspoň prehľad o tom aké provízie sa na trhu dohadujú.
Ja som vždy počula o 3 percent. iba v jednom prípade nie. To bola moja kamoška ktorá robila pre realitku v BA ale na starosti mala len reality v madarsku a v rakúsku. Ona mala províziu dohodnutú na šesť percent.
Ale myslím že to bolo práve vďaka jazykovým kvalitám a tomu že všetko potrebné vybavovala cez dve krajiny, tak sa pri nej plesli po vrecku :D
Borský
26.09.09,11:17
To je u každej RK individuálne..ale nepretrhnú sa. Naozaj si vyskúšaj kontaktovať viac RK a môžeš porovnať
buchač
26.09.09,11:34
posmesky? som na rodicovskej dovolenke, a preto hladam takyto typ prace, pri ktorej si sama zorganizujem cas, pricom chcem pracovat, ale aj sa starat o babatko ... takze vazenym tym, ktory su tu pre srandu napisem len tolko, ze smiat sa treba z vasho primitivneho myslenia :D pekny den

Dúfam len , že za nasledujúce neprídem k úrazu ...:rolleyes:

Jedná sa mi o to , že bábo je dosť obmedzujúci faktor pri tejto činnosti .

Proste si vezmime príklad :

Predávajúci Ti dá na predaj nehnutenosť , ste dohodnutí na všetkých podmienkach predaja ....a na základe inzerátu / povedzme / sa Ti ozve potencionálny kupec .
Lenže , ajhľa , chce vidieť , urobiť si prehliadku objektu / pochopiteľne / a zhodou okolností sa neviete , nedá sa dohodnúť na termíne - dôvodov je požehnane ...
Povedzme zároveň , že v podmienkach si predávajúci následne po obhliadke želá previesť celú transakciu bez jeho prítomnosti , okrem podpisu zmluvy o predaji ...čo potom ?
Raz , dvakrát za Teba zaskočí niekto z rodiny , známych ....no je to len na krátku chvíľu ...
Ako realitný agent môžeš lietať hore - dole , provízia v nedohľadne , bábo na starosti , na pleciach iných .....
Niekedy si bábo zoberieš so sebou , aj to sa dá , už keď je staršie ....ale aj tak , no neviem ..
mona091
26.09.09,13:54
Dúfam len , že za nasledujúce neprídem k úrazu ...:rolleyes:

Jedná sa mi o to , že bábo je dosť obmedzujúci faktor pri tejto činnosti .

Proste si vezmime príklad :

Predávajúci Ti dá na predaj nehnutenosť , ste dohodnutí na všetkých podmienkach predaja ....a na základe inzerátu / povedzme / sa Ti ozve potencionálny kupec .
Lenže , ajhľa , chce vidieť , urobiť si prehliadku objektu / pochopiteľne / a zhodou okolností sa neviete , nedá sa dohodnúť na termíne - dôvodov je požehnane ...
Povedzme zároveň , že v podmienkach si predávajúci následne po obhliadke želá previesť celú transakciu bez jeho prítomnosti , okrem podpisu zmluvy o predaji ...čo potom ?
Raz , dvakrát za Teba zaskočí niekto z rodiny , známych ....no je to len na krátku chvíľu ...
Ako realitný agent môžeš lietať hore - dole , provízia v nedohľadne , bábo na starosti , na pleciach iných .....
Niekedy si bábo zoberieš so sebou , aj to sa dá , už keď je staršie ....ale aj tak , no neviem ..

Neber iluzie, vsetko, ci nezabije = posilni
buchač
26.09.09,16:05
Neber iluzie, vsetko, ci nezabije = posilni

Poznám , o mňa sa už kosa obtrela , niečo ma už aj lízlo .....
nathallie
01.10.09,05:31
Ja som sa na to nakoniec vykaslala, kedze schvalili rodicovsky prispevok 256 €, uz je to trosku ine ... a tiez s manzelom otvarame kaviarnicku, tak si vezmem na starost jej prevadzku ja a to my myslim zabere casu az az ... ale vdaka za rady ... a ospravedlnujem sa, ze som na zaciatku trosku agresivnejsie reagovala :D :D :D A inac Buchac, s tym babtkom mas pravdu ... bolo by to komplikovane ... Pekny den
nathallie
01.10.09,05:33
Juuuj, aka gramaticka chyba, ze "MY zabere casu" ... fuj, ze sa nehanbim - slovencinarka by sa v hrobe obracala ... takze opravujem to na MI :D