gocka
18.08.05,09:10
Prosim o radu! Doteraz mi nikto neodpovedal na moj problem, napriek tomu, ze si moj prispevok pozrelo 50 ludi!
Neviete mi aspon poradit, na koho sa mam s tymto problemom obratit?
Pisala som aj do Poradne VSZP, co maju na stranke, uz dvakrat. Napriek tomu, ze maju napisane, ze odpovedia do 7 dni ani raz neodpovedali. Na stranke nemaju ziadne tel. cislo. Prosim poradte!!!!
Tu je moja otazka este raz:
Mam trvaly pobyt na Slovensku. Rovnako na Slovenku mam uzavrety pracovny pomer (zavisla cinnost).
Z tohto prijmu za mna zamestavatel odvadza vsetky odvody.
Sucasne som zamestnana na ciastocny uvazok (rovnako zavisla cinnost) v Rakusku. Rakusky prijem nie je v
Rakusku zdaneny (vynimka pre daneho zamestavatela (medzinarodny institut)). Tento prijem (nakolko sa vacinu
roka zdrzujem na Slovensku) zdanim na Slovensku. Sucasne z tohto prijmu neplatim v Rakusku ziadne odvody.
Otazka: Mam povinnost z tohto rakuskeho prijmu platit na Slovensku odvody do zdravotne poistovne? Ako sa zmeni
moja situacia po 1.9.2005? Je tento moj prijem castou mojho vymeriavacieho zakladu pre platenie poisteho? Ak ano, treba z tohto prijmu odviest 4% alebo 14%, to inak povedane znamena, ci by bezal podla par 13 odst 1 alebo par 13 odst 7. Ak ano, ako tento prijem prihlasit do zdravotnej poistovne?
Budem musiet podla noveho zakona urobit rocne zuctovanie, ak v sucte prijmy z tychto mojich dvoch zamestnani
prekrocia sumu 43095 Sk?
Velmi pekne Vam dakujem za odpoved.