lba1
18.09.09,20:14
kúpil som nový RD a presakuje žumpa,/ je to trestný čin alebo prietupok a ako mám postupovať voči stavebníkovi/ v okolí sú RD ktoré majú navrtané studne (vodovod ani kanalizácia nie je)
stavebník odmieta uznať chybu - čo mám robiť?
ciners
18.09.09,19:04
Trosku to rozvin. Dali ste si spravit zumpu a presakuje a chcete, aby ju dali do poriadku? Uz vam zumpu kolaudovali a tam na tuto chybu prisli? Od zhotovitela zumpy pytajte skusku o nepresiakavosti, to musi zumpa mat,ak to nie je kupena hotova nadoba, nadoba ma certifikat.
lba1
19.09.09,18:06
Zdravím, dom je skolaudovaný, žumpa je na stavebnom úrade riadne zaevidovaná, projekt je tam aj tlaková skúška.
Odfotil som ju z vnútra a išiel som za projektantom ktorý vypracoval projekt /Euroline/ žumpa 20.
Hneď som zažil šok, lebo v projekte je to ako železobetónová nádoba a ja mám žumpu murovanú z debniacich tvárnic a tá nemá nič spoločné s projektom.
Teraz cca po 3 – 4 mesiacoch nastalo to isté/značil som si to na stene farbou/ naplnila sa do určitej výšky a na druhý deň keď som išiel pozrieť už bola cca o 30 cm niššie, a tam zostala hladina, ktorá je vidieť, odfotil som to a pozrel s fotkami pred opravou a je to presne tak ako predtým.
Stavebnej firme som poslal doporučene list/reklamáciu / ale bez odozvy.
Neviem ako ďalej, každá rada dobrá, sused má narazenú studňu od mojej žumpy cca 5m ja mám 10 m.
dad111
19.09.09,20:49
Z Neviem ako ďalej, každá rada dobrá, sused má narazenú studňu od mojej žumpy cca 5m ja mám 10 m.
To je čudné. Mne dali podmienku, prefabrikovanú atestovanú ŽB žumpu umiestniť minimálne 15 m od mojej studne.
ono79
27.10.09,04:51
a ako to dopadlo všetko? V našej obci máme veľmi zlú vodu v studniach a nebiť filtrov, čo sme si kúpili asi by sme si museli vodu kupovať vo fľašiach. Ale ako to dopadlo s tou žumpou? K žumpe by sa mal vyjadrovať OU pri povolení výstavby. Ale čo s presakom?
mkys
27.10.09,09:17
kúpil som nový RD a presakuje žumpa,/ je to trestný čin alebo prietupok ?

Občan sa dopustí priestupku :

§ 77 ods. 1 písm. j) zákona č. 364/2004 o vodách

Priestupku na úseku ochrany vôd, vodných tokov a vodných stavieb sa dopustí ten, kto znečistí alebo ohrozí povrchové vody alebo podzemné vody (§ 36 ods. 12 a § 39 ods. 2).