Martin_Timko
18.09.09,21:09
Pretože mám záujem založiť s.r.o., kdesi v diskusiách som sa dozvedel o takej skutočnosti, že ak sa podá takéto podanie elektronicky, poplatky na súd sú v polovičnej výške. Vie niekto o tom viacej? Vopred ďakujem.
Martin Mocko
18.09.09,19:14
Pretože mám záujem založiť s.r.o., kdesi v diskusiách som sa dozvedel o takej skutočnosti, že ak sa podá takéto podanie elektronicky, poplatky na súd sú v polovičnej výške. Vie niekto o tom viacej? Vopred ďakujem.

Musíš vybaviť elektronický podpis a keď nechceš zakladať SRO pre iných, neoplatí sa ti to vybavovať kôli sebe. Do SS ti pošlem link na jednu firmu, čo to robí cez el.podpis a bude ťa to stát toľko, ako keby si sám robil všetky úkony ohľadom zakladania SRO.
Economic
18.09.09,19:33
Ahoj ! Mňa by zaujímalo, či si vieš všetky doklady a hlavne správne aj pripraviť k tej eseročke sám, alebo potrebuješ pomôcť aj s tým. No k Tvojej otázke : Je to pravda, pri elektronickom podaní do OR sa naozaj ušetrí 50 % súdneho poplatku a pri tom nemusíš priamo Ty mať elektronický podpis. Viac info v mojom profile, alebo v súkromnej správe.
Martin_Timko
19.09.09,05:28
Ďakujem Martin za odkaz, pozrel som si to. Určite sa nemienim venovať zakladaniu spoločností a vybavovať si elektronický podpis, zdá sa mi to dosť zložité.... Pozorne som si preštudoval Poradu, urobil som si predstavu, čo všetko by som mal mať, ak chcem zakladať s.r.o.... Prosím dodatočnú odpoveď Economic, to znamená, ak by som si dokázal vyhotoviť všetky listiny, to podanie môže urobiť niekto za mňa? Dobre tomu chápem?
Economic
19.09.09,05:59
Ďakujem Martin za odkaz, pozrel som si to. Určite sa nemienim venovať zakladaniu spoločností a vybavovať si elektronický podpis, zdá sa mi to dosť zložité.... Pozorne som si preštudoval Poradu, urobil som si predstavu, čo všetko by som mal mať, ak chcem zakladať s.r.o.... Prosím dodatočnú odpoveď Economic, to znamená, ak by som si dokázal vyhotoviť všetky listiny, to podanie môže urobiť niekto za mňa? Dobre tomu chápem?

Ahoj ! Samozrejme, stačí keď si sám vyhotovíš všetky potrebné dokumenty a splnomocníš podaním návrhu na zápis spoločnosti do OR osobu, ktorá takýto ZEP už má registrovaný. Aj takto môžeš ušetriť polovicu súdneho poplatku. V prípade záujmu viac info v mojom profile.
Martin_Timko
22.09.09,17:23
Ďakujem Economic. Pracujem na tom a ohlásim sa ohľadne podania. Stojí za to ušetriť polovičku súdneho poplatku.
mi_ke
22.09.09,22:07
ja cez ZEP posielam aj navrhy ludom, ktori chcu usetrit aspon polovicu z polovice sudneho poplatku...Ak k tomu priratame usetrene peniaze, kedze vsetky listiny su v jednom vyhotoveni (od notarskych poplatkov)...uz sa tam usetri pekna suma.
Economic
23.09.09,04:24
Ďakujem Economic. Pracujem na tom a ohlásim sa ohľadne podania. Stojí za to ušetriť polovičku súdneho poplatku.

No nie je to len polovica súdneho poplatku, je to dosť peňazí aj na osvedčení podpisov a samozrejme aj listín /mám na mysli živnostenské oprávnenia, ktoré sa dokladajú do OR a aj do Zbierky listín/ tých podpisov je o mnoho menej pri elektronickom podaní ako pri klasickom podaní s papierovými prílohami. A v konečnom dôsledku je to úspora papiera a aj toneru.
zalobaba
23.09.09,05:42
Akurát to dlhšie trvá, ako pri klasickom podaní a tom nikto nahlas nehovorí. takisto je problém, ak sa "podarí" podať nekompletné podanie a určité prílohy chýbajú.....:o
Economic
23.09.09,05:50
Akurát to dlhšie trvá, ako pri klasickom podaní a tom nikto nahlas nehovorí. takisto je problém, ak sa "podarí" podať nekompletné podanie a určité prílohy chýbajú.....:o

Pre súd platí i tu 5-dňová lehota, tá sa počíta od vypárovania platby, no ja mám skúsenosti také, že to odsýpa tak isto ako pri klasickom podaní. Ani s prílohami som nemala žiadny problém. Tie ktoré som odoslala tie im všetky a v poriadku došli. Ak sa to nepodarí niečo na strane odosielajúceho .... Chyba zdržania nie je v registri...
Martin_Timko
23.09.09,15:29
Fíha.... zaujímavé infošky ohladne takéhoto podania. Ďakujem všetkým za rady a hlavne Economic za rýchlu a spoľahlivú prácu v tomto.
NEILOS
25.01.10,07:47
zdravim poradaci

mozte mi niekto poradit co vsetko a ako a v akom slede mam spravit aby som si elektronicky zalozil s.r.o.??

Mam ZEP, mam napisanu zakladanelsku listinu, spravcu vkladu, podpis konatela, suhlas so zriadenim sidla, mam dokonca uz aj vydane zivnostenske opravnenie - ako mam pokracovat? Teda v akom formate skenovat, co vsetko, a ako odoslat veci na sud, kedy zaplatit poplatky.


Dakujem, dakujem
Economic
25.01.10,08:01
zdravim poradaci

mozte mi niekto poradit co vsetko a ako a v akom slede mam spravit aby som si elektronicky zalozil s.r.o.??

Mam ZEP, mam napisanu zakladanelsku listinu, spravcu vkladu, podpis konatela, suhlas so zriadenim sidla, mam dokonca uz aj vydane zivnostenske opravnenie - ako mam pokracovat? Teda v akom formate skenovat, co vsetko, a ako odoslat veci na sud, kedy zaplatit poplatky.


Dakujem, dakujem

Všetky ostatné info získaš na www.portalgov.sk
Skenuje sa do formátu TIFF.
Cez portal gov odoslať dokumenty v jednom exemplári.
Po podaní Ti príde potvrdenka o prijatí podania, následne druhá o overení Tvojho podpisu a do tretice Ti príde výzva na zaplatenie súdneho poplatku. To sa platí prevodom na účet štátnej pokladnice uvedený vo výzve.
Economic
25.01.10,08:02
Fíha.... zaujímavé infošky ohladne takéhoto podania. Ďakujem všetkým za rady a hlavne Economic za rýchlu a spoľahlivú prácu v tomto.

Pokiaľ moje rady pomôžu, tak ma to určite len teší.
NEILOS
25.01.10,08:15
A este ako pomozu. Si tu na nezaplatenie :).
NEILOS
25.01.10,08:19
Všetky ostatné info získaš na www.portalgov.sk
Skenuje sa do formátu TIFF.
Cez portal gov odoslať dokumenty v jednom exemplári.
Po podaní Ti príde potvrdenka o prijatí podania, následne druhá o overení Tvojho podpisu a do tretice Ti príde výzva na zaplatenie súdneho poplatku. To sa platí prevodom na účet štátnej pokladnice uvedený vo výzve.
Este otazocka - neviem to najst na tom portali - ked podavam s.r.o. aj za kamosa (vzhladom nato ze mam ZEP) - musim naskenovat aj jeho splnomocnenie na tuto cinnost alebo sa to nepriklada?

Vdaka
Economic
25.01.10,09:14
Este otazocka - neviem to najst na tom portali - ked podavam s.r.o. aj za kamosa (vzhladom nato ze mam ZEP) - musim naskenovat aj jeho splnomocnenie na tuto cinnost alebo sa to nepriklada?

Vdaka

Áno, ak budeš posielať za kamaráta, musíš mať overené plnomocenstvo. Aj to sa dokladá.
Šelinka
27.01.10,22:49
ja cez ZEP posielam aj navrhy ludom, ktori chcu usetrit aspon polovicu z polovice sudneho poplatku...Ak k tomu priratame usetrene peniaze, kedze vsetky listiny su v jednom vyhotoveni (od notarskych poplatkov)...uz sa tam usetri pekna suma.

zdravim, ja by som rada usetrila polovicu z polovice sudneho poplatku :-)
Mam 2-ososbovu s.r.o., v ktorej sme obaja spolocnici zaroven konatelia a surne potrebujem previest svoj podiel na inu osobu...
Pomozte mi prosim.
vmsux
30.01.10,17:52
Ahojte.
A keby som chcel, aby nasa firma zakladala firmy pre inych ludi pomocou nasho elektronickeho podpisu, da sa aj to? aky je postup? Elektornicky podpis este nemame, lebo sme nevedeli, ze ci mozme zakladat aj inym, alebo len sebe.
Dik
Lekon
06.06.11,07:52
Ahojte.
A keby som chcel, aby nasa firma zakladala firmy pre inych ludi pomocou nasho elektronickeho podpisu, da sa aj to? aky je postup? Elektornicky podpis este nemame, lebo sme nevedeli, ze ci mozme zakladat aj inym, alebo len sebe.
Dik

Ano, mozte aj inym. Ja tiez mam na firmu ZEP a zakladam sro-cky cez splnomocnenie. V Kosiciach za nich vybavujem aj osobne zivnostensky list, cize nemusia nikam chodit, idu len na miestny urad overit podpis na zakladatelskej listine/spolocenskej zmluvy ( 0,50 eur / podpis), a tam prevezmem od nich vsetky ostatne dokumenty uz bez overenia, takze prakticky je to lacno a bez zatazovania klienta. Nasledne idem aj pre hotovy ZL a uz len vsetko scanujem, zaplatim poplatok atd. Vyjde ich to este menej, ako keby si to zakladali sami.
nicky636
10.09.11,06:44
Ahojte potrebovala by som pomôcť, všetky podklady na založenie s.r.o. mám pripravené a hľadám niekoho kto má ZEP aby mi to urobil. Ďakujem
sroservis
10.09.11,10:32
Dobrý deň,

naša firma realizuje založenie s.r.o. a registráciu zmien v obchodnom registri s využitím zaručeného elektronického podpisu pre celé územie SR.

Živnostenské a ich zmeny však vybavujeme len pre Bratislavu.

Osobne si myslím, že pre klientov je lepšie, časovo aj finančne menej náročnejšie, keď si vyberú minimálne program založenia s.r.o. s poskytnutím našich vzorov (ktoré po vyplnení klientom ešte následne skontroluje náš právnik).

Klienti môžu použiť aj listiny stiahnuté z internetu od známych a pod., ale tie sú často neaktuálne alebo zastaralé, príp. ešte dosť zle vyzerajú :-) a následne je ich potrebné jednak skontrolovať (podľa platnej právnej úpravy - Obch. zákonníka) a opraviť (a zvyčajne aj znova prepodpísať).

Keď tak nad tým rozmýšľam, nepamätám si klienta, ktorý by doniesol hotové listiny, ktoré by boli buď úplne správne alebo kompletné. Ale možno sme len my mali šťastie na takého prípady, zjavne keby to platilo všeobecne, nebolo by toľko podnikateľov, ktorí si obchodné spoločností založili aj zaregistrovali sami. Ale zase je fakt, že doriešujeme aj dosť námietok za zakladateľov, ktorí to skúšali sami a súd im návrh odmietol.

Pekný deň.
Economic
10.09.11,12:35
Je veľa klientov, ktorí využili už službu elektronického podania u nás a dodali si svoje dokumenty. Nie je problém túto službu ponúknuť v rámci celej SR.
KEJKA
20.12.11,09:35
No nie je to len polovica súdneho poplatku, je to dosť peňazí aj na osvedčení podpisov a samozrejme aj listín /mám na mysli živnostenské oprávnenia, ktoré sa dokladajú do OR a aj do Zbierky listín/ tých podpisov je o mnoho menej pri elektronickom podaní ako pri klasickom podaní s papierovými prílohami. A v konečnom dôsledku je to úspora papiera a aj toneru.
ked robím návrh na zápis zmien ako splnomocnená osoba cez svoj ZEP
tak prílohy k nemu - dokumenty konateľom podpísané nemusia byť overené?
sro ide do likvidácie, takže do OR predkladám
1. rozhodnutie jediného spoločníka
2. úplne znenie ZL sro
3. splnomocnenie /overený podpis konateľa môj podpis o prijatí PM
vdaka za /dúfam/ uistenie.
KEJKA
20.12.11,11:32
posúvam
Economic
20.12.11,11:34
ked robím návrh na zápis zmien ako splnomocnená osoba cez svoj ZEP
tak prílohy k nemu - dokumenty konateľom podpísané nemusia byť overené?
sro ide do likvidácie, takže do OR predkladám
1. rozhodnutie jediného spoločníka áno - podpis spoločníka overiť
2. úplne znenie ZL sro - neoveruje sa
3. splnomocnenie /overený podpis konateľa môj podpis o prijatí PM áno, ja dávam PM overiť /aj keď nie je treba/
vdaka za /dúfam/ uistenie.

podpisový vzor likvidátora - netreba overovať


Všetko je vyznačené....
KEJKA
20.12.11,13:44
likvidátorom bude konateľ=spoločník, takže predpokladám, že ten už podpisový vzor uložil pri založení sro.
Aha - takže rozhodnutie treba overiť podpis, hm, myslela som, že práve ten netreba. Škoda.
ale samozrejme, ďakujem, pomohlo.
Hľadala som včera do noci presnú odpoveď, nenašla som.
Economic
20.12.11,14:06
likvidátorom bude konateľ=spoločník, takže predpokladám, že ten už podpisový vzor uložil pri založení sro.
Aha - takže rozhodnutie treba overiť podpis, hm, myslela som, že práve ten netreba. Škoda.
ale samozrejme, ďakujem, pomohlo.
Hľadala som včera do noci presnú odpoveď, nenašla som.

Podpisovať bude ako likvidátor nie ako konateľ. Preto som napísala aj podpisový vzor.
JankaO
22.12.11,08:28
Prosím o odsúhlasenie, akú listinu a čo treba overiť notárom. Idem robiť prvozápis novej s.r.o. do OR elektronicky cez ZEP.
Písomné plnomocenstvo: Podpis overiť, oskenovať v tif a priložiť k návrhu.
Zápisový formulár: Podpisy sa neoveruju, ani neskenujem, pošlem v rtf formáte -elektronická podoba.
Spoločenská zmluva: Podpisy sa neoveruju, ani neskenujem, pošlem v rtf formáte - elektronická podoba. Ako s podpismi?
Živnostenský list. Oskenujem v tif a priložím - tlačená podoba, neoverujem.
Písomné vyhlásenie správcu vkladu, preukázanie sídla spoločnosti (nájomná zmluva), Vyhlásenie jediného zaklateľa. Pošlem v rtf - elektronická podoba. čo s podpisom?
Economic
22.12.11,08:35
Prosím o odsúhlasenie, akú listinu a čo treba overiť notárom. Idem robiť prvozápis novej s.r.o. do OR elektronicky cez ZEP.
Písomné plnomocenstvo: Podpis overiť, oskenovať v tif a priložiť k návrhu.
Zápisový formulár: Podpisy sa neoveruju, ani neskenujem, pošlem v rtf formáte -elektronická podoba.
Spoločenská zmluva: Podpisy sa neoveruju, ani neskenujem, pošlem v rtf formáte - elektronická podoba. Ako s podpismi? Ak sú spoločníci iné osoby ako splnomocnená osoba, podpisy na nej musia byť úradne osvedčené /môžu byť aj na matrike overené/
Živnostenský list. Oskenujem v tif a priložím - tlačená podoba, neoverujem.
Písomné vyhlásenie správcu vkladu, preukázanie sídla spoločnosti (nájomná zmluva), Vyhlásenie jediného zaklateľa. Pošlem v rtf - elektronická podoba. čo s podpisom?
Vyhlásenie správcu vkladu - overiť podpis
Prečo dávaš vyhlásenie jediného spoločníka, keď je spoločenská zmluva ? SZ dávam, keď sú minimálne dvaja spoločníci. Ak je jedne, dávam zakladateľskú listinu.. Na Nájomnej zmluve nemusí byť overený žiadny podpis.

V tom sprievodnom formulári na portál.gove tie prílohy vyznač ako elektronické /to pres istotu upozorňujem :) aby si sa nepomýlila /
Ostatné je O.K.
JankaO
22.12.11,08:41
Ďakujem moc za odpoveď.
V tomto príklade som chcela vyriešiť niekoľko situácií pri zakladaní spoločností (jednoosobových + viac spoločníkov), preto aj SZ a aj vyhlásenie jediného spoločníka. Mohlo to takto v kope vyznieť zmätočne.
Ešte raz moc ďakujem.
Economic
22.12.11,08:43
Aha.... Už teraz rozumiem. Daj pozor ešte na to, aby podpisy na SZ alebo ZL boli overené v jeden deň na oboch výtlačkoch /aj v tom čo ostane na živnostenskom aj v tom čo budeš skenovať do OR/ Lebo jedni moji klienti na tomto už raz pohoreli.