ganek
19.09.09,14:21
Dobrý deň.
Mám Škodu OCTAVIU 1.6 r.v.2006 a chcel by som si do nej dať namontovať LPG. Aký je postup ? Zaujíma ma hlavne postup ohľadom vykonania STK a EK. Podľa starého zákona muselo mať vozidlo pred montážou LPG platnú STK nie staršiu ako 1 rok. Od 1.9.2009 je to vraj zrušené a prehliadky EK a STK je potrebné vykonať bezprostredne po montáži LPG do vozidla ešte pre návštevou Obvodného úradu pre dopravu. Za informáciu vopred ďakujem.
Taserda
24.09.09,18:01
willma
04.11.13,09:25
čo keby si si skutočne zadal inzerát a nie tu propagoval svoje "nezištné" služby
Indeed
15.11.13,09:51
prestavba LPG je členená administratívne na 3 sposoby :

1., hromadná prestavba

zoznam schválených typov si treba vygoogliť
najjednoduchšia administratívna procedura
všetky potrebné doklady vydajú v montažnej dielni , je však potrebne absolvovať ešte zapísanie do TP na urade dopravy a na polícii /DI/

2., hromadna prestavba retrofitne podľa predpisu EHK 115

podobne ako hromadna prestavba,len trochu viac dokladov
tiež treba zapisať do TP
kolok 50€ +6€+6€

3. individualna prestavba /spadaju tu tie auta, ktoré nie su uvedené vo vyššie spomínanych zoznamoch/
zložitá a zdlhava administratívna procedura sumar poplatkov cca 250 €
najprv treba požiadať OU odbor dopravy o suhlas s prestavbou, po získaní suhlasu dať namontovať LPG zriadenie ,
absolvovať skušku v Štátnej skušobni v ŽILINE /144 €/
+ zapis do TP na OU-odbor dopravy obdobne ako vo vyššie uvedenych pripadoch.

Treba sa o týchto náležitostiach informovať v montažnej dielni,

je taká vec že na ten istý typ auta je možná aj individualna prestavba, ale aj prestavba podľa retrofitu EHK 115, jedno zariadenie je schválene pre tuto prestavbu, druhe nie je
ani nie je v možnostiach montažnej dielne ponukať a montovať všetky dostupné systemy zariadení LPG
Ale Octavia je bežné vozidlo pre ktoré je schvalená hromadna prestavba na LPG určitej značky zariadenia LPG
Čo sa týka absolvovania STK o tom neviem podať informáciu, nakoľko ja som si dával prerábať na LPG uplne nové auto kde STK a EK je predpísaná po 4 rokoch prevádzky
Čo však viem, auto ktoré sa ide prerábať na LPG musí byť po motorickej stránke v perfektnom stave,
nakoľko prevadzka na LPG kladie na motor vozidla vyššie nároky a je tam aj vyššie namáhanie niektorých súčiastok ako pri prevádzke na benzín.