mr-alien
19.09.09,14:45
Ahoj poradaci, neviem ci som temu spravne zaradil ale nevedel som kam to presne patri. Moja otazka znie, ci ma predajuci pravo neobsluzit zakaznika. Pripadne za akych podmienok. Vsade sa hovori o povinostiach predavajucich ale o povinostiach kupujucich som nenasiel nic :(

Zaujima ma to preto lebo niektory kupujuci su nanajvys arogantny a aj pripade ze ziadny problem nie je vytvoria si ho a mne tym pekne zneprijemnuju zivot. Mam pravo odmietnut takeho zakaznika?
buchač
19.09.09,13:13
Ahoj poradaci, neviem ci som temu spravne zaradil ale nevedel som kam to presne patri. Moja otazka znie, ci ma predajuci pravo neobsluzit zakaznika. Pripadne za akych podmienok. Vsade sa hovori o povinostiach predavajucich ale o povinostiach kupujucich som nenasiel nic :(

Zaujima ma to preto lebo niektory kupujuci su nanajvys arogantny a aj pripade ze ziadny problem nie je vytvoria si ho a mne tym pekne zneprijemnuju zivot. Mam pravo odmietnut takeho zakaznika?

Áno , máš ...
Ale za akých podmienok ....!!!!!!!!

Ak si sám sebe pánom , tak riskuješ iba jedného - dvoch zákazníkov , ktorí sa ku Tebe už nevrátia , nakoľko sú nafrnení ....
No riskuješ aj následnú / možnú / kontrolu z príslušných miest ako sú SOI , Hygiena a čo ja viem , kde sa ten dotyčný môže sťažovať ....

Ak si zamestnancom , tak riskuješ v tom lepšom prípade nejaké to kárne , prípadne odmeny mínus , ale môže dôjsť aj k vyhadzovu a to je už iná káva ...

Čiže záverom :

- povinnosti predávajúcich sú jasné - držať hubu a krok
- povinnosti zákazníka sú tiež dané - predsa buzerovať predávajúcich a je jedno či sa jedná o majiteľa , alebo o predavača ...;)

To nespomínam aj tú nejakú diskrimináciu , s týmto sme sa tiež už stretli hlavne v oblasti gastronómie , kde určité etnikum malo zákaz vstupu ...a to by už len bolo tóčo ...
A keď už som spomenul tú gastronómiu , tak tam je výnimka , kde predávajúci môže odmietnuť obslúžiť zákazníka , ak je viditeľne pod vplyvom alkoholu ...
mr-alien
19.09.09,13:43
Dik za odpoved. bohuzial nejsom sam sebe panom, keby som bol tak takych ani do predajne nepustim. Skoda ze to nie je ukotvene v ziadnom zakone. Nevadi budem sa chovat podla najlepsieho presvedcenia, uz ma nebavi drzat hubu a krok, tak ako si pisal, kvoli nejakemu blbeckovi si nebudem nicit dusevne zdravie to nech radsej nepracujem a som slobodny :)