sparkys
20.09.09,08:44
Dobry den prajem.
Prosim o radu ohladom stavebneho materialu, ktory mame na pozemku.

Nachadza sa tam mnozstvo betonovych kvadrov, dosiek a zeleza ktore sme v minulosti nadobudli legalne ale je to uz asi 5 -10 rokov , nieco z toho mame aj ako sa hovori bez "faktury", pretoze sa to kupovalo bez DPH. Firmy a ti ludia uz neexistuju pretoze je to uz dlhsia doba a nieco bolo kupovane aj cez inzerat a tych ludi v podstate nie je mozne zohnat.

Dakujem moc mi pomozete...
220870
20.09.09,06:51
Ne rozumiem.
babi2
20.09.09,07:01
Dobry den prajem.
Prosim o radu ohladom stavebneho materialu, ktory mame na pozemku.

Nachadza sa tam mnozstvo betonovych kvadrov, dosiek a zeleza ktore sme v minulosti nadobudli legalne ale je to uz asi 5 -10 rokov , nieco z toho mame aj ako sa hovori bez "faktury", pretoze sa to kupovalo bez DPH. Firmy a ti ludia uz neexistuju pretoze je to uz dlhsia doba a nieco bolo kupovane aj cez inzerat a tych ludi v podstate nie je mozne zohnat.

Dakujem moc mi pomozete...
A ako Ti pomôžeme? keď to odvezieme či? ...
sparkys
20.09.09,08:01
__________________________________________________ _____Ten material je proste na dvore a je urceny na stavbu domu, len ide o to aby si niekto nezmyslel ze je kradnuty a nerobil problemy, proste ako sa to da legalizovat
andreaS
20.09.09,08:09
naco riesit v dvoch temach tu istu otazku?

http://www.porada.sk/t120127-stavebny-material-bez-faktury.html
sparkys
20.09.09,08:13
niekto teme nerozumel, a pytal sa ako znie otazka , co s tym sa pytam znalych?
220870
20.09.09,08:41
Ak je kradnutý tak by to musel najskôr dokázať.Poznám x pozemkov kde sa nachádza voľne uložený stavebný materiál.
sparkys
20.09.09,09:01
praveze kradnuty nie je a v tom je ta trgedia . Vsetko je kupovane ale bez dokladov. A v tom je problem ak sa niekto do toho obuje problemy narobi , ked bude chciet, je to neprijemne a tazke riesit taketo veci ked viem ze je to moje . Preto som sa pytal ako to zlegalizovat?
220870
20.09.09,09:13
Predajte to bratovi a potom to od neho kúpte.
sparkys
20.09.09,10:26
no to by bolo celkom dobre riesenie , nad cim so rozmyslal, ale co ked aj napriek tomu sa niekto do toho obuje a budu potom jeho preverovat.
Paula
20.09.09,10:35
Predajte to bratovi a potom to od neho kúpte.


Akože sa v starom daňovom podvode / úniku povezie okrem prvotného predajcu (možno ani nebol prvotný)teraz ešte aj rodina kupujúceho?;) Naozaj sa "oplatí" konať tak, aby sme mali naveky nekľudný spánok.
atka4
20.09.09,10:44
Re: material bez faktury
praveze kradnuty nie je a v tom je ta trgedia . Tragédia by snáď bola, keby bol kradnutý ;)Vsetko je kupovane ale bez dokladov. A v tom je problem ak sa niekto do toho obuje problemy narobi , ked bude chciet, je to neprijemne a tazke riesit taketo veci ked viem ze je to moje . Preto som sa pytal ako to zlegalizovat?


no to by bolo celkom dobre riesenie , nad cim so rozmyslal, ale co ked aj napriek tomu sa niekto do toho obuje a budu potom jeho preverovat.
Ak nejde o materiál nadobudnutý nelegálnym spôsobom, prečo máš strach?
Ak ťa niekto udá, má dôkazy, aby preukázal, že materiál pochádza z krádeže? Má "neznámy" dôvody si to myslieť a robiť problémy....?
sparkys
20.09.09,11:11
material nie je kradnuty ale nema doklady je ulozeny na dvore uz viac ako 5 az 10 rokov (nemozem tie doklady najst) a strach mam preventivne az nie su problemy je tam toho dost az to do oci bije. Niekto to moze nahlasit a ja nemam uctenky. Preto co je mozne este urobit?
220870
20.09.09,11:18
Nie som si teraz presne istý.Ale účtenky ako nepodnikatel ste povinný držať a preukazovať sa nimi tuším 3 roky.