always1peter
20.09.09,09:52
dobrý deň,

predávam noviny v stánkoch (zatiaľ len východe SR, ale chcem ich rozšíriť).
Pre väčšiu predajnosť by som chcel dať do nich súťaž typu:

V každom čísle by bol kupón, a ak by človek nazbieral určitý počet, poslal ich mne do redakcie a bol by vyžrebovaný, tak môže vyhrať určitý finančný obnos alebo nejakú cenu (hodnota výhry by bola max do 100-150 €)

Lenže mám taký pocit že určite existujú nejaké striktné pravidlá ako to urobiť.

Hlavne má zaujíma kde by som si ich mohol naštudovať (ale v nejakej zrozumiteľnej forme), či musím konanie takejto súťaže niekde nahlásiť a tiež ako je to potom zo žrebovaním výhercu. v telke majú stále notára aby dozeral na správnosť žrebovania. To by som ho potreboval aj ja?

Hmm, a to ešte musím niekde nájsť nejaké všeobecné pravidlá pre takíto súťaž pre súťažiaceho..

V každom prípade ak má niekto nejaký postreh alebo link na stránku kde sa takomto niečom píše budem vďačný.

Ďakujem.
bolacka
23.09.09,04:40
Ahoj, raz som uz odpovedala na tuto otazku a riesilo sa to v teme: http://www.porada.sk/t111604-sutaz-o-vecne-ceny.html

..tam som pisala toto:
tejto problematiky sa tyka zakon 595/2003-zakon o dani z prijmov..(na zakon.sk si ho mozes pozriet) a hlavne sa zameraj na paragram 8 a 43...
..konkretnu sumu nad ktoru sa nepenazna vyhra zdanuje som nenasla..skusala som prezriet ine sutazne, napriklad banka vub, co ma momantelne sutaz ma formulku v statute sutaze ze nepenazna vyhra v hodnote prevysujucej 165,97eura je prijmom podliehajucim dani z prijmov podla ustanovenia zakona ktory som uviedla vyssie..
..snad to pomoze:)pekny den zelam
dorah34
19.10.09,20:37
nie su univerzalne pravidla sutaze, ty si stanovujes pravidla - a pokial viem, tak ak si sukromna firma, tak ani notara pre zrebovanie vyhercu nepotrebujes, ak je to spotrebitelska sutaz a nie loteria. firmy si davaju notara len preto, aby to bolo pre zakaznikov doveryhodne. v pravidlach by si mal mat hlavne kto sa moze sutaze zucastnit (ak mas vekove obmedzenie), kto bude platit dan (daj tam bud suhlas, ze odvedies dan z vyhry za nich - ak ide o peniaze, alebo ze sa vyherca zavazuje dan odviest - aby neboli zbytocne problemy). premysli si, ako by ludia mohli spekulovat a podvadzat )to robia pri kazdej spotrebke) a snaz sa tomu v podmienkach predist.
wajda
22.10.09,11:35
So sutazami v mediach mam skusenosti, preto to skusim jednoducho opisat. Vacsinou to funguje tak, ze firma/spolocnost si zaplati v novinach/casopise inzertny priestor a v ramci toho sa rozhodne, ci si tam da obycajnu reklamu, alebo urobi sutaz. Je na dohode s redakciou, ci sutaz pripravi ona (grafika, texty, zalomenie, zbieranie odpovedi, zrebovanie,...), alebo firma doda vsetky potrebne podklady a len sa to v novinach uverejni. Rovnako na dohode su aj ceny do sutaze, niektore media su ochotne bezplatne uverejnit sutaz, pokial firma poskytne hodnotne ceny. Je to viacmenej taky barter, funguje to hlavne pri online mediach. Najlepsie je vytipovat si konkretnu redakciu a dohodnut sa priamo s niekym od nich. Ono media ziju z inzercie, takze pokial im viete ponuknut nieco zaujimave, vzdy sa dohodnete. Do pravidiel je potom len potrebne dat zmienku o tom, ze vyherca je povinny odviest dan podla platnych zakonov SR (ked je teda hodnota ceny vyssia ako tych cca. 165 EUR).
wajda
22.10.09,11:37
...a este pokial viem, netreba nikam nic nahlasovat, pokial je to inzercia, mozete si v mediach uverejnit viacmenej co chcete.
dorah34
22.10.09,16:57
So sutazami v mediach mam skusenosti, preto to skusim jednoducho opisat. Vacsinou to funguje tak, ze firma/spolocnost si zaplati v novinach/casopise inzertny priestor a v ramci toho sa rozhodne, ci si tam da obycajnu reklamu, alebo urobi sutaz. Je na dohode s redakciou, ci sutaz pripravi ona (grafika, texty, zalomenie, zbieranie odpovedi, zrebovanie,...), alebo firma doda vsetky potrebne podklady a len sa to v novinach uverejni. Rovnako na dohode su aj ceny do sutaze, niektore media su ochotne bezplatne uverejnit sutaz, pokial firma poskytne hodnotne ceny. Je to viacmenej taky barter, funguje to hlavne pri online mediach. Najlepsie je vytipovat si konkretnu redakciu a dohodnut sa priamo s niekym od nich. Ono media ziju z inzercie, takze pokial im viete ponuknut nieco zaujimave, vzdy sa dohodnete. Do pravidiel je potom len potrebne dat zmienku o tom, ze vyherca je povinny odviest dan podla platnych zakonov SR (ked je teda hodnota ceny vyssia ako tych cca. 165 EUR).

si si isty, ze si si poriadne precital otazku?
mas sice pravdu v tom, co pises, ale always1peter planuje promo vo svojich novinach na svoje noviny nie pre nejaku firmu (objednavatela inzercie). aj ked je fakt, ze ak si Peter vymysli zaujimave ceny a oslovi dodavatelov, tak ho to vyjde lacnejsie:-)
wajda
27.10.09,09:32
si si isty, ze si si poriadne precital otazku?
mas sice pravdu v tom, co pises, ale always1peter planuje promo vo svojich novinach na svoje noviny nie pre nejaku firmu (objednavatela inzercie). aj ked je fakt, ze ak si Peter vymysli zaujimave ceny a oslovi dodavatelov, tak ho to vyjde lacnejsie:-)

Kurnik, pravdu mas, zle som si to precital a pochopil :) Nabuduce budem musiet davat vacsi pozor, nech tu nepisem zbytocnosti...
dorah34
30.10.09,17:57
Kurnik, pravdu mas, zle som si to precital a pochopil :) Nabuduce budem musiet davat vacsi pozor, nech tu nepisem zbytocnosti...

to je tym divokym tempom dnesnych dni, poznam to:):):)