pehapetra
20.09.09,10:39
Dobrý deň, prosim o radu.
Jedná sa o reklamácu fotoaparátu,zakúpeného pred mesiacom. Hned po par dnoch sa na nom vyskytla dost zavazna vada (pri odpájani od PC fotak uplne zamrzal a nedal sa vobec vypnut). Dala som ho teda reklamovat a po uplynuti mesacnej lehoty, presne na 30ty den,mi vyrobok vratili, s tym, ze na nom nebola zistena ziadna vada. Predavacka sa pri jeho odovzdavani este aj zasmiala, ze to sa im stava casto..vraj oni tie vyrobky obcas ani netestuju, takze ak sa vada objavi znovu, mam ho hned priniest. bohuzial, vada sa objavila. Zaujimalo by ma teda , dokedy moze tento proces "podavania si vyrobku" trvat, resp. ci aj ked mi nezistia pri prvej reklamacii vadu, plati, ze po druhej vratenej reklamacii mam pravo na vymenu vyrobku alebo vratenia penazi...mate s tym niekto prosim skusenost??? za radu vopred dakujem!!!!
Watson
20.09.09,08:49
V predajni vám reklamovaný výrobok predviedli pri prevzatí, že sa u výrobku daná vada nevyskytuje? Ak nie, tak ste vybavenie reklamácie prijali, s výsledkom, že reklamovaná vada sa u výrobku nepreukázala a neostáva vám iné iba podať novú reklamáciu, pričom prvá reklamácia sa v súvislosti so zodpovednosťou za vady predávaného výrobku, nebude brať do úvahy, keďže výsledok pôvodnej reklamácie bol negatívny a tento výsledok ste akceptovali pri prevzatí reklamovaného výrobku.
pehapetra
25.09.09,16:28
Nie, vyrobok mi nepredviedli. Predavacka mi len povedala, ze ho mam doma vyskusat, a ak sa vada vyskytne opat, mam vyrobok priniest a oni ho poslu do ineho servisu. UZ som ho vlastne bola reklamovat znovu. Takze ked si pon opat pojdem, mam poziadat, aby mi ho vyskusali v predajni??
misoft
25.09.09,17:51
ÁNO!
Povinnosťou predávajúceho je pri zložitejších výrobkoch tento predviesť a vyskúšať. Tak isto je pri vybavovaní reklamácie a odovzdávaní výrobku zákazníkovi v rámci reklamácie tento predviesť a vyskúšať, aby sa vylúčili prípadne chyby. Treba neústupne TRVAŤ na tom, aby po "oprave" bol foťák vyskúšaný a predvedený. Nejaké ich výhovorky, že to "nemajú" ako, neber, fotku môže urobiť i v predajni, počítače a káble tam zaručene majú, takže to majú kde vyskúšať. A pokiaľ to "poserú" (pardón) rovno tam, tak je to len a len ICH CHYBA!
pehapetra
27.09.09,15:02
Ďakujem za radu. Tak teda budem trvať na odskúšaní priamo v predajni a nedám sa odbiť. Ale dúfam, že vadu tentokrát už odstránia. Ešte raz díííííííík!