Mirunka
20.09.09,11:12
Dobry den, viete mi niekto poradit? Otec ma problemy so zrazanlivostou krvi, preto uziva injekcie na jej riedenie (Clexane). Prekonal uz plucnu (r. 2006) a brusnu emboliu (r.2009). Je po operacii tenkeho creva a nasledne nato po operacii v dosledku hernie a zrastov na tenkom creve (obe operacie uskutocnene tohto roku). V sucasnosti ma zvysene CRP a stazuje sa na bolesti brucha, najma v oblasti criev. Je mozne, ze pri zvysenom CRP mohlo dojst k vzniku dalsich tromboz v oblasti criev? Po roznych lekarskych vysetreniach (USG, RTG etc.) sme nedostali ani pozitivnu ani negativnu odpoved. Jednoducho nam ziadny lekar ani nepotvrdil ani nevyvratil, ci sa tam nejaky tromboz nachadza alebo nie... Vopred vam dakujem za informacie, resp. za vasu radu.
Xanti
20.09.09,19:52
Dobry den, viete mi niekto poradit? Otec ma problemy so zrazanlivostou krvi, preto uziva injekcie na jej riedenie (Clexane). Prekonal uz plucnu (r. 2006) a brusnu emboliu (r.2009). Je po operacii tenkeho creva a nasledne nato po operacii v dosledku hernie a zrastov na tenkom creve (obe operacie uskutocnene tohto roku). V sucasnosti ma zvysene CRP a stazuje sa na bolesti brucha, najma v oblasti criev. Je mozne, ze pri zvysenom CRP mohlo dojst k vzniku dalsich tromboz v oblasti criev? Po roznych lekarskych vysetreniach (USG, RTG etc.) sme nedostali ani pozitivnu ani negativnu odpoved. Jednoducho nam ziadny lekar ani nepotvrdil ani nevyvratil, ci sa tam nejaky tromboz nachadza alebo nie... Vopred vam dakujem za informacie, resp. za vasu radu.
Zvýšné CRP je znakom zápalovej aktivity v organizme. Je možné, že otec má nejaký zápal v brušnej dutine, po tých operáciach čo prekonal tento rok sa ani nedivím. Ináč aj chronicky chorí pacienti majú zvýšené CRP.

http://www.choredieta.sk/index.php/laboratorne-vysetrenia/crp#Ocom

O čom svedčia zvýšené hodnoty CRP



Zvýšené hodoty CRP u detí svedčia o zápalovom procese v organizme.
Zo všetkých mikróbov najviac zvyšujú CRP baktérie, menej mykobaktérie a plesne.
Pri vírusových ochoreniach môže byť CRP zvýšené len mierne.
V začiatku zápalu odráža zápal CRP lepšie ako počet bielych krviniek a sedimentácia krvi, ktoré pri zápale stúpajú až neskôr.
Pretrvávajúce zvýšené hodnoty CRP môžu svedčiť pre autoimúnne ochorenie, napr. vaskulitída -zápal ciev, systémový lupus, zápal kĺbov, Crohnovu chorobu. Vysoké CRP je pri srdcovom infarkte.


Nemyslím, že by CRP bolo podnetom na vznik tromboz v cievach brušnej dutiny. Ale je to len môj názor.