Inuska17
20.09.09,13:24
Ak zamestnankyňa nastúpila na materskú dovolenku a zároveň mala pracovnú zmluvu na dobu určitú, treba po ukončení pracovného pomeru ju odhlásiť zo ZP,SP a aj s Daňového úradu do koľkých dní?
veronikasad
20.09.09,11:48
Ak zamestnankyňa nastúpila na materskú dovolenku a zároveň mala pracovnú zmluvu na dobu určitú, treba po ukončení pracovného pomeru ju odhlásiť zo ZP,SP a aj s Daňového úradu do koľkých dní?
SP - najneskôr deň po skončení prac.pomeru
ZP - do 8 dní
DU - zamestnanca neodhlasujete

Ak to bol Váš jediný zamestnanec, ako zamestnávatelovi vám vyplývajú ešte iné povinnosti
Inuska17
20.09.09,12:10
a aké povinnosti ešte, prosím napíš? Prečo z daňového úradu za neodhlasuje?
veronikasad
20.09.09,12:16
a aké povinnosti ešte, prosím napíš? Prečo z daňového úradu za neodhlasuje?
pretože zamestnanca si na DU nikdy neprihlasovala. Prihlasoval sa zamestnávatel. Zostávajú ešte nejakí zamestnanci ?
Inuska17
20.09.09,12:24
to bola jediná zamestnankyňa
veronikasad
20.09.09,12:26
to bola jediná zamestnankyňa
Potom je potrebné odhlásiť aj zamestnávatela v zdravotnej poisťovni aj sociálnej poisťovni.
Na DU nahlasuješ ukončenie registrácie dane zo závislej činnosti. Nezabudni na posledný štvrťročný prehľad na DU a do konca apríla 2010 Hlásenie za rok 2009
Inuska17
20.09.09,12:29
Ďakujem krásne, príjemný deň
Lianka
20.09.09,12:58
Potom je potrebné odhlásiť aj zamestnávatela v zdravotnej poisťovni aj sociálnej poisťovni.


Mam taku skusenost (Spolocna zdravotna poistovna), ze nechceli, aby som odhlasila firmu ako zamestnavatela, aj ked ukoncil PP s poslednym zamestnancom - ich poistencom. Udajne firmu ako zamestnavatela mam odhlasit az pri likvidacii firmy, resp. jej zaniku. Neviem, ci to ma oporu v zakone. Mam s tym problem, lebo musim mysliet na to, ze firma ako zamestnavatel nie je odhlasena... :confused:
veronikasad
20.09.09,13:02
Mam taku skusenost (Spolocna zdravotna poistovna), ze nechceli, aby som odhlasila firmu ako zamestnavatela, aj ked ukoncil PP s poslednym zamestnancom - ich poistencom. Udajne firmu ako zamestnavatela mam odhlasit az pri likvidacii firmy, resp. jej zaniku. Neviem, ci to ma oporu v zakone. Mam s tym problem, lebo musim mysliet na to, ze firma ako zamestnavatel nie je odhlasena... :confused:
Lianka, prever si to znovu. Asi pred 2 týždňami som zisťovala na infolinke VšZP a Dôvery a dostala som odpoveď - buď odhlásenie zamestnávateľa, alebo nulové výkazy. Dopisovala si s nimi aj Muška
mzdarka renca
20.09.09,13:04
Mam taku skusenost (Spolocna zdravotna poistovna), ze nechceli, aby som odhlasila firmu ako zamestnavatela, aj ked ukoncil PP s poslednym zamestnancom - ich poistencom. Udajne firmu ako zamestnavatela mam odhlasit az pri likvidacii firmy, resp. jej zaniku. Neviem, ci to ma oporu v zakone. Mam s tym problem, lebo musim mysliet na to, ze firma ako zamestnavatel nie je odhlasena... :confused:

Nemusíš odhlásiť zamestnávateľa, ani ja to nerobím, len posielam nulové výkazy, ale to všade, aj keď napr. na DÚ netreba, ale robím to.
Lianka
20.09.09,13:08
Nemusíš odhlásiť zamestnávateľa, ani ja to nerobím, len posielam nulové výkazy, ale to všade, aj keď napr. na DÚ netreba, ale robím to.

Renatka, ja ani ziadne vykazy neposielam :confused:. Ta firma neplanuje mat v tomto storoci ziadnych zamestnancov. Nevedela som tu pani zo SZP presvedcit, ze MUSIM predsa odhlasit firmu - volala som tam kvoli tomu, na akom tlacive, nakolko som tlacivo odhlasky nevedela na ich webe najst - a dozvedela som sa toto (to bolo v lete 2008, odvtedy mam tu firmu neodhlasenu a bez zamestnacov). Skusim tam este zavolat (ci nezmenili nazor), alebo nemozete ma usmernit, ktore tlacivo je "odhlaska zamestnavatela"? Najradsej by som im to spätne vyplnila, nech mam s nimi pokoj. :mee:
veronikasad
20.09.09,13:13
Renatka, ja ani ziadne vykazy neposielam :confused:. Ta firma neplanuje mat v tomto storoci ziadnych zamestnancov. Nevedela som tu pani zo SZP presvedcit, ze MUSIM predsa odhlasit firmu - volala som tam kvoli tomu, na akom tlacive, nakolko som tlacivo odhlasky nevedela na ich webe najst - a dozvedela som sa toto (to bolo v lete 2008, odvtedy mam tu firmu neodhlasenu a bez zamestnacov). Skusim tam este zavolat (ci nezmenili nazor), alebo nemozete ma usmernit, ktore tlacivo je "odhlaska zamestnavatela"? Najradsej by som im to spätne vyplnila, nech mam s nimi pokoj. :mee:
Zrejme toto - je tam kolonka "odhlásenie z registra platitelov"


http://www.szp.sk/data/files/481.pdf
dalilada
20.09.09,13:22
Nemusíš odhlásiť zamestnávateľa, ani ja to nerobím, len posielam nulové výkazy, ale to všade, aj keď napr. na DÚ netreba, ale robím to.

Na DU jedneho nasho klienta sme dostali pokutu kedze sme neodhlasili zavislu cinnost a nedali sme nulove stvrtrocne vykazy. Zaklezi aj od spravcu.
mzdarka renca
20.09.09,14:05
Na DU jedneho nasho klienta sme dostali pokutu kedze sme neodhlasili zavislu cinnost a nedali sme nulove stvrtrocne vykazy. Zaklezi aj od spravcu.
kuk zákon č. 595/2003 o dani z príjmov, § 39 odst. 11.

(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
veronikasad
20.09.09,15:31
kuk zákon č. 595/2003 o dani z príjmov, § 39 odst. 11.

(11) Prehľad a hlásenie podľa odseku 9 nie je povinný podať len ten zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane122) alebo zahraničným platiteľom dane podľa § 48, ktorý v príslušnom období nevyplácal príjmy zo závislej činnosti.
Nechce sa mi hľadať, ale odst. 11 v tomto znení neplatil vždy ...
Lianka
20.09.09,16:32
Nechce sa mi hľadať, ale odst. 11 v tomto znení neplatil vždy ...

Trosku som pozerala - podla vsetkeho v sucasnosti platny odstavec plati od 1.1.2006:
http://www.porada.sk/t43456-zakon-o-dani-z-prijmov-od-1-1-2006-po-novele-534-2005-z-z.html#39
Lianka
21.09.09,08:01
Mam taku skusenost (Spolocna zdravotna poistovna), ze nechceli, aby som odhlasila firmu ako zamestnavatela, aj ked ukoncil PP s poslednym zamestnancom - ich poistencom. Udajne firmu ako zamestnavatela mam odhlasit az pri likvidacii firmy, resp. jej zaniku. Neviem, ci to ma oporu v zakone. Mam s tym problem, lebo musim mysliet na to, ze firma ako zamestnavatel nie je odhlasena... :confused:


Lianka, prever si to znovu. Asi pred 2 týždňami som zisťovala na infolinke VšZP a Dôvery a dostala som odpoveď - buď odhlásenie zamestnávateľa, alebo nulové výkazy. Dopisovala si s nimi aj Muška

Volala som dnes znova do SZP na infolinku. Potvrdila mi, co mi povedala jej kolegyna pred rokom - ze firmu nemam odhlasovat ani po prepusteni posledneho zamestnanca, ale az pri jej zaniku. Povedala som jej, ze s tym mam problem - firma neplanuje mat ziadnych zamestnancov, musim na to mysliet, ze firme nie je odhlasena, nie som si ista, ci neodhlasenie nie je porusenim zakona a pod.

Vraj ak velmi chcem, tak tak mozem urobit na hlavickovom papieri (nie na tlacive), kde napisem svoje dovody odhlasenia zamestnavatela z registra.

Nemusíš odhlásiť zamestnávateľa, ani ja to nerobím, len posielam nulové výkazy, ale to všade, aj keď napr. na DÚ netreba, ale robím to.

Vykazy som udajne nebola povinna posielat, aj ked som firmu neodhlasila a nemala ziadnych zamestncov - udajne oni to vidia, ze nie su uz ziadni zamestnanci a neocakavaju, ze by firma mala posielat nulove vykazy.
martae
31.03.12,13:18
Prosím poradiť, kedy odhlasujem zamestnanca, ktorý je PN pri ukončení PP zo SP? V deň ukončenia pracovného pomeru, alebo po 10 dňoch PN? Ďakujem za odpoveď.
veronikasad
31.03.12,13:19
Prosím poradiť, kedy odhlasujem zamestnanca, ktorý je PN pri ukončení PP zo SP? V deň ukončenia pracovného pomeru, alebo po 10 dňoch PN? Ďakujem za odpoveď.
dôvod skončenia prac.pomeru ?
martae
31.03.12,13:24
Dohodou. Predaj s.r.o. Majiteľ - lekár je aj zamestnanec.
veronikasad
31.03.12,13:26
Dohodou. Predaj s.r.o. Majiteľ - lekár je aj zamestnanec.
Pracovný pomer končí dohodnutým dňom. PN-ku odstúpiš do SP, od nasledujúceho dňa vypláca nemocenské SP (aj keď ešte neuplynulo prvých 10 dní PN, ktoré plati zamestnavatel ako náhradu príjmu pri DPN).
martae
31.03.12,13:29
To znamená aj odhlášku zasielam do sociálky v deň skončenia PP?
veronikasad
31.03.12,13:32
To znamená aj odhlášku zasielam do sociálky v deň skončenia PP?
Pracovný pomer končí dohodnutým dňom, bez ohľadu na to, že pracovník je PN a odhlásiš ho zo SP, aj zo ZP.
martae
31.03.12,13:49
Veľmi pekne ďakujem.