s.r.o.
20.09.09,15:58
Chcem sa spitat ktory softwer na stahovanie roznych dat ako su filmy ci hudba alebo rozne programy je najlepsi a zaroven najrichlejsi ? teraz pouzivam torrent ale chcem vediet ktory je fakt dobri proste aby mi cim skor stiahol veci ktore potrebujem
Charon
20.09.09,15:26
Vrelo odporúčam http://www.Freedownloadmanager.org Okrem sťahovanie, torrentov aj konvertuje. Pozri si úvodnú stránku. Samotný soft je aj v slovenskom jazyku...
Fero11
21.09.09,06:14
Chcem sa spitat ktory softwer na stahovanie roznych dat ako su filmy ci hudba alebo rozne programy je najlepsi a zaroven najrichlejsi ? teraz pouzivam torrent ale chcem vediet ktory je fakt dobri proste aby mi cim skor stiahol veci ktore potrebujem
Rychlost ked sa nieco z netu stahuje nezavisi od softweru, ale od rychlosti tvojho pripojenia a rychlosti serveru z ktoreho sa to stahuje (download/upload). Takze je jedno aky program pouzijes
s.r.o.
21.09.09,06:35
Suhlasim s tebou lebo vcera som instaloval aj ten druhy softwer co kolega vysie mi dal a zistil som ze nic moc to iste ako torent co pouzivam
kvalitar
21.09.09,06:38
mne sa osvedcil freerapid
marco2233
21.09.09,06:52
Fero11
21.09.09,09:01
Suhlasim s tebou lebo vcera som instaloval aj ten druhy softwer co kolega vysie mi dal a zistil som ze nic moc to iste ako torent co pouzivamtorrent je zas nieco ine, je to velka siet (nebudem pisat detaily) kde sa subor stahuje po castiach od x uzivatelov pripojenych k tejto sieti.
Napr. chces si stiahnut program a v sieti je 50 klientov, ktory tento program maju (respektive ho stahuju), tak (ak to povoluje) tahas od kazdeho nieco a zase ty, ktory ho tahaju tiez, tak nieco tahaju od teba, cize ty downloadujes ale zaroven aj uploadujes
marco2233
21.09.09,09:22
a doplnim Fera11 rychlost v takomto pripade je taka aky velky upload maju uzivatelia ktory to zdielaju a nie aky velky mas ty download.. preto to ide pomaly
bettylou
21.09.09,09:52
Chcela by som sa opýtať, ak som napojená na P2P sieť a niekto si odomňa uploaduje data, počíta sa mi to do prenesených dát, storé platím provajderovi svojho internetu?
Flinstone
21.09.09,10:22
Chcela by som sa opýtať, ak som napojená na P2P sieť a niekto si odomňa uploaduje data, počíta sa mi to do prenesených dát, storé platím provajderovi svojho internetu?
počítajú sa všetky dáta... ako stiahnuté, tak aj odoslané... sú to prenesené dáta.
Fero11
21.09.09,13:40
jj ak mas obmedzeny net datovo, radsej sa vyhni p2p sietam
s.r.o.
21.09.09,14:42
Fero to komu si pisal mne ja obmedzeny internet nemam takze smola nic v zlom
bettylou
22.09.09,14:08
Diki. Ja mam. Neva, aj tak stale vypinam upload xixi
Fero11
22.09.09,14:58
Fero to komu si pisal mne ja obmedzeny internet nemam takze smola nic v zlom
Nie to nebolo tebe, pokracoval som normalne v diskusii, moj prispevok nadvezoval na ten predomnou
s.r.o.
19.10.09,15:45
Caute nepoznate nahodou webstranky kde sa daju stahovat filmy s dabingom popripade titulkami slovenskými alebo českými bud aj za priplatok alebo zadarmo torent ten uz poznam ale urcite su aj ine kde je slovensky dabing alebo cesky?
Stevo5
19.10.09,16:20
s.r.o. - skús pohľadať napr. tu:
www.cucaj.sk
www.best4you.sk
warez-svet.net
s.r.o.
20.10.09,09:51
poznas aj ine ako len tie lebo vcera som to skusal ale stahuje mi to vo winrari a neviem to upravit?
Flinstone
20.10.09,11:41
poznas aj ine ako len tie lebo vcera som to skusal ale stahuje mi to vo winrari a neviem to upravit?
keď budeš mať stiahnuté všetky časti ktoré sú zabalené winrarom, budú sa dať rozbaliť pakovacím programom winrar (http://www.liutilities.com/products/campaigns/vendors/rarlab/featured1/)
s.r.o.
20.10.09,12:16
mam winrar len neviem ako to presne rozbalit skusal som to no zatial nic
Fero11
20.10.09,12:44
Ono ked stiahnes nejaky subor, ktory je rozdeleny na 10 rar/zip archivov, tak musis stiahnut fakt vsetky a bez chyby, inak to nerozbalis. Zbaleny subor vidis len v jednom archyve, ostatne vyzeraju ako keby boli prazdne. Takze bud to rozbal cez winrar, alebo v total commandery to niekam nakopiruj (v podstate to tiez rozbaluje winrar, ale vyzera to jednoduchsie)
s.r.o.
07.11.09,09:52
nechcem zakladat novu temu pisem teda tu ako sa nastavuje router D-link 2641R aby mi po restartovani pocitaca sa vzdy restartoval aj router lebo potrebujem pri stahovni cez rapidshare,storage a ine spolocnosti stahovat filmy pretoze cez free sa da stahovat len jeden film ale ja chcem ich viac stiahnut za den alebo je aj ina moznost lebo platit nechcem vyskusal som to raz zaplatil som no stiahnut som mohol len 7GB?
Fero11
07.11.09,10:11
Ak nezaplatis, tak tahat mozes ovela pomalsou rychlostou ako keby si to mal zaplatene. A ak stahnes jeden subor, tak druhy mozes az po urcitom case, mozno o 30-60min, cize je to dost blbe.
Dalsia moznost je ako pises .... ak sa ti zmeni IP, tak mozes tahat aj bez cakania (ak mas adsl, staci vytiahnut kabel RJ11 z modemu a o par sek. znova zasunut)
Ak si rapid zaplatis, tak
1. tahas plnou rychlostou, ktoru ti poskituje (garantuje) provider
2. ziadne cakania a odpisovanie overovacieho kodu
3. Na kazdy den dostanes 5GB a kazdy dalsi den dostanes dalsie 5GB, ak ich nevycerpes, tak o 5 dni mas na konte 25GB viac nebudes mat.
4. sluzba happy hours. Rapid ponuka sluzbu happy hours do odvolania. Funguje to tak, ze v case od 02:00 do 10:00 sa ti pocita len 10% z downloadu. To znamena ak stiahnes 10GB, tak sa ti z konta odrata len 1GB, takze ak si nasetris 25GB, tak cez noc mozes stahnut az 250GB co sa v pohode da (samozrejme zavisi to od tvojej rychlosti downloadu )
5. vynikajuci downloader je fleshget, nakopirujes tam linkov kolko chces a vsetko ti stahne, max. pocet stahovanych suborov je 3 (mozno sa to da prestavit, ale je to uplne jedno ci taha 3, alebo 10 suborov, stiahne to za rovnaky cas)

Takze odporucam, radsej si to zaplat, mozno aj na polovicu z niekym
s.r.o.
07.11.09,15:22
chcem sa ta spitat ty si na kolko mesiacov zaplatil?
Fero11
07.11.09,15:44
ja to mam na 1 mesiac (zatial !!!) testujem to a ak sa to osvadci, tak dam na 6, alebo 12 mesiacov, mame to ale traja
camozzi
07.11.09,18:28
Ja som to mal na mesiac a v kombinacii s fibernetom to slo ako blaznive. DVD za par minut... Oplati sa predplatit ak stahujes vela a chces to stiahnut rychlo. Uz to sice nemam, lebo by som to nevyuzil, ale na buduce dam asi na pol roka.
Fero11
07.11.09,18:52
jj ak mas fibernet ten 30/3 (t.j. taky priemer) tak 700MB CD mas stiahnute nieco cez 3 min.
mecky
07.11.09,19:58
s fibernetom je jediny problem limit 5GB na den, jedina moznost je vyuzivat happy hours :)
inak to ide plnou rychlostou linky
MilanH
17.11.09,17:24
Ja tiez pouzivam Free rapid downloader. Ma velku podporu serverov. Tak isto zalezi aj od toho odkial tahas. Niektore servery maju obmedzeny download pre free uzivatelov. A ak chces mas istotu ze vsetko stiahnes a nechces sa stresovat predplat si Premium Accont na Rapidshare. Stahujes bez cakania, plnou rychlostou a ked nahodou stahovanie prerusis mozes neskor pokracovat.
beryl
18.11.09,16:48
na sťahovanie z Rapidshare je aj český program Rapget.RS na adrese rapidsharing.eu.
Buď máš aktivovaný účet Premium u rapidshare, vtedy môžeš použiť free verziu rapget.rs.
Keď si ho predplatíš, tak funguje aj na sťahovanie bez prémiového účtu rapidshare (s čakaním, ale nemusíš ho už manuálne obsluhovať po vypršaní času medzi dvoma súbormi).
jojom
18.11.09,18:34
Ja mám predpatený už dlhšiu dobu rapid účet. Nemá chybu, na ťahanie používam FlashGet, a na kontrolu prekročenia limitu mám nakopnutý NetLimiter 2. Pretože pri prekročení limitu Ťa rapid obmedzí, je to momentálne 5 Gb deň, pri prekročení päť dní po sebe, tak Ťa obmedzí na neviem ako dlho. Ale aj tak to bohate stačí. Veď to čo sa dá z netu stiahnuť sa nedá pozrieť čo budeš pri tom sedieť 24 hod denne.
kvalitar
19.11.09,05:51
cawes ja som si tiez kupil konto na pol roka a testujem download managery ale tomu flashget som nemohol prist na chut prosim ta aku mas verziu? pri freerapide som bol zvyknuty ked som dal copy linky tak automaticky mi to hodilo do stahovania. V rapgete a ani v flasgete som to nerozbehal. Dik za radu.
Jake
19.11.09,07:00
Ja mam flashget. Neviete niekto poradit ale iny program? Flashget z premium rapid, casto odpocita z uctu viac dat ako v skutocnosti stiahnete. Nikto nema obdobny problem?
jojom
23.11.09,19:43
cawes ja som si tiez kupil konto na pol roka a testujem download managery ale tomu flashget som nemohol prist na chut prosim ta aku mas verziu? pri freerapide som bol zvyknuty ked som dal copy linky tak automaticky mi to hodilo do stahovania. V rapgete a ani v flasgete som to nerozbehal. Dik za radu.

Ver. 1.9.0.1012. A to isté mi robí ako píšeš. Dám copy link, v prípade že je to jeden súbor tak ďalej stlačím na lište flashgetu nový, a ups ten link je tam. V prípade viacerých linkov označím všetky čo cem a rovno sa ma opýta v takej tabuľke že: Výber URL, dám Ok, potom ešte raz vyhodí "Pridať nové sťahování" dám ok a fachčí to ako drak.
sybila3
05.12.09,15:20
vedel by mi niekto poradiť, mám stiahnutú pesničku, chcela by som ju ako melodiu do mobilu, lenže tam nechcem ten začiatok, dá sa nejako tá melodia skrátiť a ako? ďakujem
Fero11
05.12.09,16:13
Ano da sa ....
AK pouzivas nero, tak by tam mal byt jednoduchy wave editor, v ktorom to odstrihnes.
Su samozrejme aj ine audio editory, ale mna napadol prave tento, lebo niekedy davno som ho pouzival
jojom
06.12.09,19:56
vedel by mi niekto poradiť, mám stiahnutú pesničku, chcela by som ju ako melodiu do mobilu, lenže tam nechcem ten začiatok, dá sa nejako tá melodia skrátiť a ako? ďakujem

Audacity, a je free.
Chobot
06.12.09,21:51
vedel by mi niekto poradiť, mám stiahnutú pesničku, chcela by som ju ako melodiu do mobilu, lenže tam nechcem ten začiatok, dá sa nejako tá melodia skrátiť a ako? ďakujem

Tak čo, podarilo sa to?
sybila3
01.05.11,12:11
no podarilo, ale teraz sa mi nedarí, po upravení melodie v audacity a keď chcem uložiť mi to vypisuje, že melodia bez programu audacity sa nebude dať spustiť, ako prekonvertujem formát?
misoft
01.05.11,17:02
Na úpravu (skrátenie, vystrihnutie) je tiež software GoldWave. A pri ukladaní sa dá uložiť v tvare, aký bol pred úpravou.
sybila3
01.05.11,19:19
díky, moc, super program, už som aj stiahla a skrátila pesničku.
verads
18.05.11,21:35
Ja mám dobrú skusenost s Utorent a bitcomet...
Theo
26.08.11,16:14
Ja mám dobrú skusenost s Utorent a bitcomet...

Mňa nechce počúvať ten utorent.Aj som sms kou zaplatil nejako vyše 1€ ale som za 8 dni nestahol nič.asi 4x som sa doklikal na download,ale sťahovať sa nezačalo nič,max. par kilobaytové htmal súbory.Nič z toho čo som chcel.Utoerent sťahovač aj Bit torrent mam naištalované.
Chobot
26.08.11,19:07
Mňa nechce počúvať ten utorent.Aj som sms kou zaplatil nejako vyše 1€ ale som za 8 dni nestahol nič.asi 4x som sa doklikal na download,ale sťahovať sa nezačalo nič,max. par kilobaytové htmal súbory.Nič z toho čo som chcel.Utoerent sťahovač aj Bit torrent mam naištalované.


Neviem, komu, za čo a načo si platil, ale za torrent nie je treba platiť.

Prečítaj si, čo som písal o torrentoch v starších témach:

http://www.porada.sk/t76345-borat.html

http://www.porada.sk/t17331-lionel-richie.html
Fero11
26.08.11,19:30
neviem ci na nejakych weboch niesu nejake spec. premiove konta kde sa plati nejaky symbolicky pplatok a dostanes sa ku vsemoznym torrentom a je to aj o hodne rychlejsie, ale samozrejme tam su asi aj nejake podmienky, ze musis robit aj seedera, cize je to dobre pre tych co maju doma stale zapnuty pc (alebo nejake ine zariadenie) a seeduju a na oplatku za to ak im nieco treba, tak to ide fakt slusnou rychlostou
MilanH
27.08.11,09:56
Pri torentoch si treba vsimat "zdravie" hlavne pocet seederov. Ak ich mas nula alebo velmi malo nestiahnes nic a mozes mat hociaky client. Ja uprednostnujem skor share servery. Torenty pouzivam ked stahujem nieco velke. A inak ten utorrent je vcelku dobry. Hlavne verzia 3.0. popripade skus pozriet forum utorrent.cz
Theo
04.09.11,16:44
[QUOTE=Chobot;1835198]Neviem, komu, za čo a načo si platil, ale za torrent nie je treba platiť.

Pre istotu som skontroloval odoslane sms-na skratene tel.č.mi po zaslaní nejakeho kody stiahli 1,85 € za vstup? do VIP?nerozumiem,aky Vip?
KoxXxo
04.09.11,17:33
Daj link čo a odkiaľ si chcel stiahnuť. Nechal si sa namotať na nejaký oblb na tej stránke, Chobot mal pravdu.