monika040
20.09.09,16:08
Dobrý deň, takže v našej dedine nemáme ani jeden prechod pre chodcov (už asi 5 rokov) a ako sa urobila nová cesta (viac ako mesiac) nemáme už ani stredovú čiaru. A keďže sa cez našu dedinu ide na hraničný priechod cez deň tadiaľ prejde dosť veľa áut, keďže už niesu ani tie čiary autá sa často krát nevedia zaradiť a mi chodci sa asi máme naučiť lietať. Neviete mi poradiť kde sa môžem sťažovať, ako to riešiť? Starosta bol informovaný a nič
wegamizi
20.09.09,19:06
Skus odbor dopravy na prislusnom Obvodnom urade. Inac, ked je to v obci, mal by to riesit starosta (starosta-vyvodene od slova starat sa ):);)
arizona
20.09.09,19:10
Ak nerieši nič starosta, obráť sa písomne na okresný dopravný inšpektorát.A žiadaj písomné vyjadrenie.

Ja som to vybavovala pred dvomi rokmi, nebolo nám vyhovené s oddôvodnením, že nemáme chodník z oboch strán. Keď bude chodník, "dodajú zebru":rolleyes:;):---
misomiso
20.09.09,19:28
Este by bolo jedno riesenie - zlozit sa na 5 kg bielej farby a stetku a prechod namalovat.
dad111
21.09.09,17:37
Ak nerieši nič starosta, obráť sa písomne na okresný dopravný inšpektorát.A žiadaj písomné vyjadrenie.

Ja som to vybavovala pred dvomi rokmi, nebolo nám vyhovené s oddôvodnením, že nemáme chodník z oboch strán. Keď bude chodník, "dodajú zebru":rolleyes:;):---
Celkom rozumné. Cesty sú a boli budované pre dopravu. Sú to štátne cesty, nie obecné, aj keď idú cez územie obce. Dnes sa mnohé regióny domáhajú aby práve k nim budovali diaľnice. Keď sa nakoniec vybudujú potom sa hlásia cyklisti, turisti, jazdci na koňoch, záhradkári s malotraktormi a čo ja viem kto ešte všetko, že by po nich chceli jazdiť. Keď sa ale buduje neprispieva nikto. Dopadne to nakoniec tak, že sa všade dajú štyridsiatky a výstražné značky?
Áno nech sa samospráva stará kadiaľ budú chodiť ich občania. Nech budujú chodníky, nadchody, podchody, cesty pre cyklistov. Len nie po cestách, ktoré mali podporiť rozvoj regiónu. Páčilo by sa ľuďom keby hlavné cesty obchádzali ich obce? Tak ako sa nepáči vodičom, ktorí prechádzajú na ceste po vlasti jednu dedinu za druhou a musia stále dávať pozor aby im niekto nevbehol pod kolesá. Tie cesty cez obce by mali byť ohradené a nevpustiť na ne nič iné len autá. Alebo obchádzať obce a nech si sami budujú príjazdové komunikácie. Na nich môžu potom mať prechodov koľko hrdlo ráči, môžu tam jazdiť kone, bicykle, hrať sa deti.
arizona
21.09.09,18:11
Chápem Tvoje rozhorčenie, lebo som tiež nielen chodec, ale aj vodič...


... musia stále dávať pozor aby im niekto nevbehol pod kolesá.
...Na nich môžu potom mať prechodov koľko hrdlo ráči, môžu tam jazdiť kone, bicykle, hrať sa deti.
...práve preto sme žiadali prechod pre chodcov, aby ľudia chodili cez jedno miesto a nie na každých pár metrov niekto.
Je to dosť frekventovaná hlavná cesta cez obec, kde sa vedľa cesty nachádzajú obchody, zastávky autobusov, domy a škola. Takže vodiči naozaj kľučkujú pomedzi prebehujúcich ľudí...
Deti to zväčša rýchlejšie prebehnú, ale starí ľudia majú majú problém.

Keby si na takom "nešťastnom úseku " obce bývala, a mala deti, či starých ťažšie chodiacich rodičov , asi by si zmenila názor...
dad111
21.09.09,18:47
práve preto sme žiadali prechod pre chodcov, aby ľudia chodili cez jedno miesto a nie na každých pár metrov niekto.
Prax ale ukazuje, že ľudia sú nepoučiteľní, chodci prebiehajú kdekoľvek, nielen cez prechod. Jeden by teda nič neriešil. Jedine oplotenie cesty a nadchod.