has
18.08.05,10:39
Začínam s Pú, prosím Vás môže mi niekto poradiť ako mám účtovať DF v CZK, aký kurz mám použiť, či dátum vystavenia, alebo dodania.Čo všetko mám robiť keď budem mať aj cudziu menu.Dik.
mlyn16
18.08.05,08:47
Faktúru po príchode do firmy zaevidujeme v knihe došlej pošty (v súlade s registratúrnym poriadkom) a vyznačíme dátum a číslo na faktúre. Tento dátum použijem aj pri evidencii faktúry v programe FIN. To znamená, že kurzom zo dňa, kedy som sa dozvedela o záväzku, mi vstupuje faktúra do účtovníctva (v súlade s vnútropodnikovou smernicou). Pozor však na DPH a samozdanenie. Tu používam kurz vystavenia faktúry zahraničným dodávateľom.
stab
20.08.05,16:50
a ako mam zauctovat potom fakturu v CZk, ked som tovar zaplatil v Sk (dobierka) prepravnej sluzbe?
KEJKA
20.08.05,18:03
DF podľa návodu mlyn16, úhradu aj v CZK podľa F aj v SK podľa úhrady, rozdiel su KR. Samozrejme treba dať pozor, či prepravnej službe ste neplatili aj za prepravu, k tomu treba osobitne doklad,
jananov
20.08.05,21:03
Faktúru po príchode do firmy zaevidujeme v knihe došlej pošty (v súlade s registratúrnym poriadkom) a vyznačíme dátum a číslo na faktúre. Tento dátum použijem aj pri evidencii faktúry v programe FIN. To znamená, že kurzom zo dňa, kedy som sa dozvedela o záväzku, mi vstupuje faktúra do účtovníctva (v súlade s vnútropodnikovou smernicou). Pozor však na DPH a samozdanenie. Tu používam kurz vystavenia faktúry zahraničným dodávateľom.Dovolím si opraviť - faktúry sa podľa registratúrneho poriadku nemajú evidovať v knihe došlej pošty, ani v registratúrnom denníku.
mlyn16
22.08.05,07:08
Neviem prečo by som nemala došlú poštu registrovať, práve podľa nášho už schváleného RP každú došlú poštu, hoci teda aj faktúru musím evidovať.
Zdena
22.08.05,08:21
Podla mojich informacii zo statneho archivu sa namiesto knihy doslej a odoslanej posty zapisuje do registraturneho dennika - tzn. ze kniha doslej a odoslanej posty sa nepouziva.
zuki
22.08.05,09:16
Zamenili sme SK na CZK a konateľ v hotovosti v ČR uhradil dodávateľoví fa za tovar. Doklad o kúpe CZK stratil. Aký kurz mám použiť pri nákupe CZK ,keď nemám doklad? Môžem použiť kurz NBS? Ďakujem za rady.
liba2
22.08.05,09:33
Zamenili sme SK na CZK a konateľ v hotovosti v ČR uhradil dodávateľoví fa za tovar. Doklad o kúpe CZK stratil. Aký kurz mám použiť pri nákupe CZK ,keď nemám doklad? Môžem použiť kurz NBS? Ďakujem za rady.Treba použiť kurz NBS keďže kurz nákupu sa nedá preukázať dokladom.
has
17.10.05,10:14
Ďakujem. Ste zlatí.