anja72
20.09.09,21:59
Pekný deň všetci,
prosím o pomoc. Rekonštruujeme RD a máme v ňom otvorený krb. Nevieme sa rozhodnúť medzi teplovodným a teplovzdušným krbom, resp. či sa vôbec do toho púšťať.. Máte s týmto nejaké skúsenosti? Bohužiaľ nemáme tú presnú predstavu o investíciách. :eek: V dome máme 2 ročný kondenzačný kotol a už po prvom roku sme mali celkom peknú úsporu. Rada by som vedela aké máte skúsenosti s návratnosťou, ale reálnou. :confused: Nie tí čo majú lacné, resp. odpadové drevo... Tiež by ma zaujímalo, ako často tieto krby používate, či je to skôr víkendovka, resp. či to niekto využíva trvalo. Ďakujem!!!!;)
arizona
20.09.09,20:10
Máme teplovzdušný s rozvodmi po dome, inak kúrime plynom. Využíva sa takmer pol roka. Výhodný je hlavne na jeseň a na jar, keď nie je treba kúriť celý deň, ale stačí prikúriť na hodinku na večer. Počas hlavnej sezóny kúrime plynom, ale krb prihrieva na väčšie teploty miestnosti v ktorých sa zdržiavame.
Síce stále frflem na prašnosť, aj tak sa stále používa. :---
Je to iné teplo ako to plynové:);)
anja72
21.09.09,17:41
Ďakujem! Áno, viem, je to iné teplo a aj iná atmoška.
Ja sa dosť bojím tých prvotných nákladov... teraz kotol za 60 tis. a znovu cca 7O tis. to teplovodnej vložky... :mee:
preto tie otázky či sa do toho vôbec púšťať.