muronator
20.09.09,23:02
Dobry den, potrebujem poradit s makrom v exceli.
Mám stlpec s 500 hodnotami (cislami) a potrebujem aby makro vyhladalo zvolenu hodnotu x-krat sa opakujucu v dannom stlpci a zároven priradilo do vedlajsieho stlpca moju zvolenu hodnotu.
napr.
1 mobil
2 pocitac
3 auto
1 mobil
3 auto t.j. vyhladat vsetky napr. dvojky a do vedlajsieho stlpca priradit hodnotu. napr. pocitac.

Za pomoc vopred dakujem
Chobot
20.09.09,23:51
Dobry den, potrebujem poradit s makrom v exceli.
Mám stlpec s 500 hodnotami (cislami) a potrebujem aby makro vyhladalo zvolenu hodnotu x-krat sa opakujucu v dannom stlpci a zároven priradilo do vedlajsieho stlpca moju zvolenu hodnotu.
napr.
1 mobil
2 pocitac
3 auto
1 mobil
3 auto t.j. vyhladat vsetky napr. dvojky a do vedlajsieho stlpca priradit hodnotu. napr. pocitac.

Za pomoc vopred dakujem

To sa dá pekne urobiť aj pomocou kontingenčnej tabuľky. Netreba na to makro. V prílohe máš príklad.
PaloPa
21.09.09,05:05
Dá sa i cez COUNTIF.

Palo
zlatica76
21.09.09,05:27
Myslím, že zadávateľovi nešlo o počet, ale o priradenie názvu k určitej číselnej hodnote.

Uplne najjednoduchšie - použiť funkciu IF (Když).

Predpokladám, že pôvodný súbor je:
1
2
3
2
3
1

A chce z toho urobiť:
1 počítač
2 televízor
3 mobil
2 televízor
3 mobil
1 počítač

V tomto prípade je vhodné použiť funkciu IF (dá sa aj vnoriť sama do seba, takže sa tam dá dať viac podmienok).
Prípadne sa dá použiť aj funkcia VLOOKUP, ak je tých kategórií príliš veľa.

Alebo sa mýlim? :)
PaloPa
21.09.09,05:56
Myslím, že zadávateľovi nešlo o počet, ale o priradenie názvu k určitej číselnej hodnote.

Uplne najjednoduchšie - použiť funkciu IF (Když).

Predpokladám, že pôvodný súbor je:
1
2
3
2
3
1

A chce z toho urobiť:
1 počítač
2 televízor
3 mobil
2 televízor
3 mobil
1 počítač

V tomto prípade je vhodné použiť funkciu IF (dá sa aj vnoriť sama do seba, takže sa tam dá dať viac podmienok).
Prípadne sa dá použiť aj funkcia VLOOKUP, ak je tých kategórií príliš veľa.

Alebo sa mýlim? :)

Asi nie, nemýliš, to má logiku.
Potom takto (cez VLOOKUP):
Chobot
21.09.09,06:36
Myslím, že zadávateľovi nešlo o počet, ale o priradenie názvu k určitej číselnej hodnote.

Uplne najjednoduchšie - použiť funkciu IF (Když).

Predpokladám, že pôvodný súbor je:
1
2
3
2
3
1

A chce z toho urobiť:
1 počítač
2 televízor
3 mobil
2 televízor
3 mobil
1 počítač

V tomto prípade je vhodné použiť funkciu IF (dá sa aj vnoriť sama do seba, takže sa tam dá dať viac podmienok).
Prípadne sa dá použiť aj funkcia VLOOKUP, ak je tých kategórií príliš veľa.

Alebo sa mýlim? :)

Keď som si to ešte raz prečítal, tak tvoje vysvetlenie je logickejšie. Včera v noci som už pomalšie chápal... :D
muronator
21.09.09,10:01
Všetkým Veľmi pekne ďakujem za radu!!!! :)