marian152
21.09.09,00:04
Ahojte

Potrebujem objasniť pár nejasností o prílohách k žiadosti o príspevok na podnikanie. Takže:

Mám predložiť okrem iného aj fotokópiu zmluvy podnikateľského účtu. Musí byť podnikateľský, nestačí obyčajný? Aký je medzi nimi rozdiel a ktorý sa mi oplatí viac?

Ďaľej mám predložiť žiadosť o zabezpečenie prípravy pred podnikaním....to je čo?

A nakoniec chcú list vlastníctva v prípade, že miesto podnikania je zhodné s miestom tvalého bydliska
1. ak som spoluvlastníkom, chcú čestné prehlásenie vlastníka (overené), že súhlasí s využívaním priestorov na podnikanie.
2. ak niesom spoluvlastníkom ani vlastníkom, okrem listu vlastníctva treba doložiť overenú nájomnú zmluvu so všetkými vlastníkmi.

No a otázok je trocha viac, lebo v tomto som sa utopil. Ak je nehnuteľnosť vlastníctvom môjho otca, máme tu trvalý pobyt, čo som ja? Spoluvlastník? Keď áno, ako má byť sformulované to čestné prehlásenie a kde ho mám nechať overiť? A ak niesom spoluvlastníkom, tak by mi sem niekto mohol hodiť vzor tej nájomnej zmluvy.
brato
21.09.09,03:37
Ahojte

Potrebujem objasniť pár nejasností o prílohách k žiadosti o príspevok na podnikanie. Takže:

Mám predložiť okrem iného aj fotokópiu zmluvy podnikateľského účtu. Musí byť podnikateľský, nestačí obyčajný? Aký je medzi nimi rozdiel a ktorý sa mi oplatí viac?

Ďaľej mám predložiť žiadosť o zabezpečenie prípravy pred podnikaním....to je čo?

A nakoniec chcú list vlastníctva v prípade, že miesto podnikania je zhodné s miestom tvalého bydliska
1. ak som spoluvlastníkom, chcú čestné prehlásenie vlastníka (overené), že súhlasí s využívaním priestorov na podnikanie.
2. ak niesom spoluvlastníkom ani vlastníkom, okrem listu vlastníctva treba doložiť overenú nájomnú zmluvu so všetkými vlastníkmi.

No a otázok je trocha viac, lebo v tomto som sa utopil. Ak je nehnuteľnosť vlastníctvom môjho otca, máme tu trvalý pobyt, čo som ja? Spoluvlastník? Keď áno, ako má byť sformulované to čestné prehlásenie a kde ho mám nechať overiť? A ak niesom spoluvlastníkom, tak by mi sem niekto mohol hodiť vzor tej nájomnej zmluvy.

Takže čo sa tyka toho učtu:nemusi byť podnikatelsky može byť aj tvoj osobny,jedna sa však o to že ak si otvoriš podnitatelsky učet budeš v tom mať lepši prehlad nebudu sa ti miešat sukromne peniaze z peniazmi z prispevku.

Ďaľej mám predložiť žiadosť o zabezpečenie prípravy pred podnikaním....to je čo?-Ak si absolvoval prípravu tak túto žiadosť spolu z potvrdenim ti mal dať UP.




No a otázok je trocha viac, lebo v tomto som sa utopil. Ak je nehnuteľnosť vlastníctvom môjho otca, máme tu trvalý pobyt, čo som ja? Spoluvlastník? Keď áno, ako má byť sformulované to čestné prehlásenie a kde ho mám nechať overiť? A ak niesom spoluvlastníkom, tak by mi sem niekto mohol hodiť vzor tej nájomnej zmluvy. Zaleži na tom kto ma nehnutelnosť na mene.Ak ju ma len tvoj otec tak ty niesi spoluvlastnik.Urob z otcom najomnu zmluvu over si podpisi na matrike alebo ked si z dediny tak na obecnom urade.Čo sa týka najomnej zmluvy možeš si ju dať urobiť u pravnika alebo hod si to do googla na nete je vela firiem čo zmluvy ponukaju.
marian152
21.09.09,06:59
1. no ja ešte nemám žiadny účet, takže toto bude môj prvý. A nevieš náhodou ktorá banka má najlepšiu ponuku takýchto účtov? A nieje ten podnikateľský náhodou drahší?

2. Tú ešte len budem absolvovať. ďakujem za vysvetlenie.

3. A podľa tej nájomnej zmluvy potom budem musieť platiť nájomné?
brato
21.09.09,07:26
1. no ja ešte nemám žiadny účet, takže toto bude môj prvý. A nevieš náhodou ktorá banka má najlepšiu ponuku takýchto účtov? A nieje ten podnikateľský náhodou drahší?

2. Tú ešte len budem absolvovať. ďakujem za vysvetlenie.

3. A podľa tej nájomnej zmluvy potom budem musieť platiť nájomné?

Ja som si otvoril v TB v podstate je jedno či maš podnikatelsky alebo obyčajny.Rozdiel v poplatkoch je min.Jedna sa o to že pri podnikatelskom maš napr.viac prevodov zadarmo atd.Je to ako paušal na telefon.

3.Ano podla najomnej zmluvy budeš platiť najom.Ja by som to urobil tak že by som s otcom urobil najomnu zmluvu za určitu sumu:povedzme 100euro na mesiac.
Uviedol by som to aj do kalkulacie v Pod.plane.
A potom možeš na to použiť peniažky z prispevku na tento učel.
Vystaviš prijmovy a vydavkovy doklad otec ich podpiše, a ak si dobry syn nevyplatiš mu nič.:)Čiže v skratke : ostanu tie peniaze pre teba.A ked pride konkrola UP budeš mať všetko tak ako ma byť:)
marian152
21.09.09,07:47
a nebude sa to zdaňovať? Keď nebudem platca DPH tak si to potom môžem dať do nákladov?
brato
21.09.09,07:49
a nebude sa to zdaňovať? Keď nebudem platca DPH tak si to potom môžem dať do nákladov?

Tak na toto sa spytaj nejakeho učtovnika ale podla mna si to možeš dat do nakladov
grammatika
21.09.09,07:57
2. ak niesom spoluvlastníkom ani vlastníkom, okrem listu vlastníctva treba doložiť overenú nájomnú zmluvu so všetkými vlastníkmi.


Ak nie si vlastník ani spoluvlastník, nemusíš mať nájomnú zmluvu s rodičmi, stačí, keď doložíš prehlásenie od vlastníka nehnuteľnosti (rodiča), že súhlasí, že budeš vykonávať samostatne zár.činnosť v mieste svojho trvalého bydliska a doložíš kópiu jeho listu vlastníctva.
marian152
21.09.09,22:13
A tá kópia listu vlastníctva musí byť overená? Kde zoberiem to čestné prehlásenie, chcem to mať presne sformulované, lebo ma tlačia termíny, všetko to vychádza len tak-tak, aby som to nemusel potom doplňovať. ďakujem
grammatika
22.09.09,05:58
Nie, nemusí byť overená kópia listu vlastníctva.
Napr:Prehlásenie.
Dolupodpísaní mená...vlastníci bytu č., parcela..., miesto..., prehlasujeme, že súhlasíme, aby náš syn..., nar.... vykonával samostatne zárobkovú činnosť v mieste svojho trvalého bydliska.

Príloha:kópia listu vlastníctva
mirpo
22.09.09,06:49
Ahojte

Potrebujem objasniť pár nejasností o prílohách k žiadosti o príspevok na podnikanie. Takže:

Mám predložiť okrem iného aj fotokópiu zmluvy podnikateľského účtu. Musí byť podnikateľský, nestačí obyčajný? Aký je medzi nimi rozdiel a ktorý sa mi oplatí viac?

Ďaľej mám predložiť žiadosť o zabezpečenie prípravy pred podnikaním....to je čo?

A nakoniec chcú list vlastníctva v prípade, že miesto podnikania je zhodné s miestom tvalého bydliska
1. ak som spoluvlastníkom, chcú čestné prehlásenie vlastníka (overené), že súhlasí s využívaním priestorov na podnikanie.
2. ak niesom spoluvlastníkom ani vlastníkom, okrem listu vlastníctva treba doložiť overenú nájomnú zmluvu so všetkými vlastníkmi.

No a otázok je trocha viac, lebo v tomto som sa utopil. Ak je nehnuteľnosť vlastníctvom môjho otca, máme tu trvalý pobyt, čo som ja? Spoluvlastník? Keď áno, ako má byť sformulované to čestné prehlásenie a kde ho mám nechať overiť? A ak niesom spoluvlastníkom, tak by mi sem niekto mohol hodiť vzor tej nájomnej zmluvy.
Ak si absolvoval praktickú prípravu /t. j. aj vypracovanie zámeru/, tak na kurze Vám museli dať Osvedčenie o absolvovaní praktickej prípravy, alebo ak ju ÚPSVaR riešil internou formou, tak potvrdenie/osvedčenie vystaví úrad. Po praktickej príprave nasleduje žiadosť o príspevok.
V žiadosti o poskytnutie príspevku na SZČ podľa § 49 je na str. 2 bod 7: "7. Žiadosť o zabezpečenie prípravy na začatie prevádzkovania alebo vykonávania SZČ" - stačí vypísať; na základe nej úrad zabezpečí prípravu /test a obhajoba podnik. zámeru/ ;)
Žiadosť na http://www.upsvar.sk/rs/phoenix.nsf/docs/DOC-00000B16 nie je aktuálna. :eek:
bianka117
05.08.10,06:35
Prosim, mozno použiť príspevok na SZČ na platenie odvodov na 2 roky?
mirpo
05.08.10,08:49
Prosim, mozno použiť príspevok na SZČ na platenie odvodov na 2 roky?
Áno :)
marian152
05.08.10,10:51
...nie...závisí od toho, kde...v PN určite nie...treba sa spýtať ľudí z BA...