svecova
21.09.09,08:40
Som zamestnana na TPP a popritom vykonavam zivnost v poistovacej oblasti. Mozem pocas PN uzatvarat poistky?
svecova
22.09.09,05:21
neporadite mi ?
Xanti
22.09.09,06:29
Som zamestnana na TPP a popritom vykonavam zivnost v poistovacej oblasti. Mozem pocas PN uzatvarat poistky?Hm.. a nebojíš sa kontroly? Ked budeš u klienta uzatvárať poistku? Že ťa SP doma nenájde.
svecova
22.09.09,06:53
mam 2hodiny vychadzku za den
mzdarka renca
22.09.09,07:29
Som zamestnana na TPP a popritom vykonavam zivnost v poistovacej oblasti. Mozem pocas PN uzatvarat poistky?

Ak to už robíš, tak tam uveď iný dátum, nakoľko počas PN nemôžeš predsa pracovať, nakoľko si uznaná za dočasne práce neschopnú.
ANNAP
22.09.09,07:32
dávky PN odkiaľ čerpáš zo zamestnania alebo ako SZČO?
mzdarka renca
22.09.09,07:34
dávky PN odkiaľ čerpáš zo zamestnania alebo ako SZČO?

a nie je to jedno? je PN predsa.
svecova
22.09.09,07:36
PN zo zamestnania ..na poistkach nemozem uviest iny datum..a nieje mozne zdovodnit to tym, ze to bolo v case vychadzok alebo ze klienti prisli domov?
Xanti
22.09.09,07:38
PN zo zamestnania ..na poistkach nemozem uviest iny datum..a nieje mozne zdovodnit to tym, ze to bolo v case vychadzok alebo ze klienti prisli domov?Ale vychádzky neslúžia na prácu. Si vezmi, že by ti šéf povedal no máš vychádzky prídi do roboty urobiť si svoju prácu, lebo kolegine nestíhajú. Šla by si? Ja si myslím, že nie.
veronikasad
22.09.09,07:44
PN zo zamestnania ..na poistkach nemozem uviest iny datum..a nieje mozne zdovodnit to tym, ze to bolo v case vychadzok alebo ze klienti prisli domov?

Podmienky nároku na nemocenské

§ 33
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16136-zakon-o-socialnom-poisteni-od-01-01-2009-a.html#hore)

(1) Zamestnanec a povinne nemocensky poistená samostatne zárobkovo činná osoba majú nárok na nemocenské, ak boli pre chorobu alebo úraz uznaní za dočasne práceneschopných na výkon zárobkovej činnosti alebo im bolo nariadené karanténne opatrenie podľa osobitného predpisu50) (ďalej len "dočasná pracovná neschopnosť").

Ak ide o nové zmluvy - nie je čo riešiť.
"Dobiehajúce" provízie by sa dalo zdôvodniť ...
ANNAP
22.09.09,08:02
podľa môjho názoru keď nie je pn ako SZČO, tak ti kontrola zo sociálky nehrozí ako SZČO ( len ako zamc ), lebo ti nemajú čo zobrať, keď dávky dostávaš ako zamc a pri daňovej kontrole ako SZČO ich nebudú zaujímať dátumy tvojich faktúr počas PN ,a keby aj tak si mala vychádzky alebo klient bol doma pri tebe a poradiť v takej oblasti ako robíš sa dá aj počas PN, známy kuchár SZČO takto robil počas PN a nič a mal aj kontrolu.....
toto je môj názor