Rybka30
21.09.09,08:27
Dobry den,
vlastnim byt spolu s priatelom, kazdy 1/2 (mladost-pochabost). Pred casom sme sa rozisli, odisla som byvat k rodicom. Po par mesiacoch sme sa dohodli, resp. suhlasil, ze byt mi preda a bez problemov sa odstahuje. Tak som zacala kompletizovat doklady k vypracovaniu Kupnej zmluvy a pod. Prisla som "domov" pre podklady a pristihla som ho s inou zenou. Evidentne sa v nasom byte zdrziava uz dlhsie (v kupelni boli 2 pouzite uteraky). Poriadne ma to vytocilo, lebo vsetky naklady: SIPO, SPP, El. energiu, dane, poistky platim stale ja.
Mam nejake moznosti ako slusne a legalne dosiahnut, aby ex-priatel "neubytovaval" v nasom byte cudzich ludi??? Ked tu pani slusne poziadam, aby "vypadla" a ona tak neurobi, mozem zavolat na 158 a poziadat o pomoc? Asi ani jemu by sa nepacilo, kedy som u nas ubytovala nejakeho "bezdomovca"......
Prosim o pomoc, radu....napad.....ako a co mozem urobit.
Dakujem
Aňa
21.09.09,06:36
Ja by som to asi riešila najprv rozhovorom s bývalým priateľom, poprípade dala vypnúť el.energiu a keď by som neuspela, požiadala by som o pomoc políciu.
Mária27
21.09.09,08:57
Keďže je priateľ spoluvlastníkom bytu, má právo si tam vodiť návštevy, aj tam s niekym bývať. Každý spoluvlastník má právo užívať spoločnú vec. To sú tie nevýhody spoluvlastníctva.
Náklady na vec v spoluvlastníctve máte znášať spolu, spotrebu energií ten, kto ich spotrebuje. Neviem, prečo ich platíš, keď tam nebývaš.
Rybka30
21.09.09,11:25
OK, takze mu tam mozem nastahovat toho bezdomovca.....
A preco to vsetko platim ja??? To je velmi dlha story..o tom raz napisem roman....dufam len, ze ten predaj prebehne co najskor.....
Xanti
21.09.09,11:27
V podstate áno, ale potom Ti nebude expriateľ súhlasiť s predajom a si na začiatku. Také prieky. Viem, že je to nepríjemné.

Žiadaj ho polovicu nákladov na byt, resp. o túto čiastku ho vyplať menej, kedže on ten byt užíval a neplatil.
kaco11
21.09.09,11:31
Policia je bezmocna. A s bezdomovcom? Aby si aj toho odtial dostala bez problemov. Chce to pevne nervy, ale ten byt je aj moj tak ho nenecham len tak napospas byvalemu. Moze sa stat ze ho vybieli a ty budes mat len hole steny. Ja bych sa tam vratila a bola k novej pani "mila". Ona by tam potom mozno aj sama prestala chodit.
Rybka30
21.09.09,12:06
Policia je bezmocna. A s bezdomovcom? Aby si aj toho odtial dostala bez problemov. Chce to pevne nervy, ale ten byt je aj moj tak ho nenecham len tak napospas byvalemu. Moze sa stat ze ho vybieli a ty budes mat len hole steny. Ja bych sa tam vratila a bola k novej pani "mila". Ona by tam potom mozno aj sama prestala chodit.
keby som sa tam nebala byvat, tak "neuteciem".....laska je nebezpecna vec.......nastastie mam znamych, rodinu a ti ho "uzemnia" keby bolo treba....asi skor na to pojdem inak: vystahujem zakladne veci ako chladnicku...atd. vybielim byt skor ako on....
kaco11
21.09.09,12:12
Pokiaľ ho dokážu uzemniť v rámci zákona tak je to všetko fajn. Alebo si tam ubytuj kamaráta, prípadne vymyslím si, otca, brata. Alebo nech tam chodí občas len na noc. Tak ako ona je tam s jeho súhlasom tak on tam bude s tvojím súhlasom. Hlavne by som sa teraz sústredila na rýchly prepis a potom tá pani tam nebude mať čo hľadať to po prvé a on bude tiež nútený odísť. Hlavne nech ti to podpíše. Lebo ak tam s ňou ostane a odmietne ti predať svoju časť tak máš problém
Rybka30
21.09.09,13:03
Pokiaľ ho dokážu uzemniť v rámci zákona tak je to všetko fajn. Alebo si tam ubytuj kamaráta, prípadne vymyslím si, otca, brata. Alebo nech tam chodí občas len na noc. Tak ako ona je tam s jeho súhlasom tak on tam bude s tvojím súhlasom. Hlavne by som sa teraz sústredila na rýchly prepis a potom tá pani tam nebude mať čo hľadať to po prvé a on bude tiež nútený odísť. Hlavne nech ti to podpíše. Lebo ak tam s ňou ostane a odmietne ti predať svoju časť tak máš problém
v pripade, ze by mi to nechcel predat, musi suhlasit s predajom tretej osobe....a k tomu ho mozem prinutit sudnou cestou...nie som povinna s nim ten byt vlastnit....on ma jednu velku smolu - neprepisal si trvale bydlisko na ten novy byt a to by pre neho znamenalo zaplatit dan 19%.......nastastie nie je IQ hupaci konik a len preto suhlasil s tym, ze mi to preda.....
kaco11
21.09.09,14:05
Tak držím palce