icefiresr
21.09.09,10:53
Zdravim,
potreboval by som mensiu pomoc a spravnu radu pri vybavovani reklamacii. Za akekolvek podnety budem naozaj vdacny.

Reklamoval som monitor Samsung (zobrazovacia vada) v zarucnej lehote 24 mesiacov v obchode Shark, kde bol aj kupeny.

Problem nastal, ked mi v Sharku povedali, ze seriove cislo monitoru vyrazene na zadnej strane monitoru sa nezhoduje s cislom uvedenym na fakture. Proti tomuto som sa vyrazne ohradil, nakolko viem, ze monitor, ktory som kupoval v obchode, je aj tym, ktory som priniesol na reklamaciu (a zaroven bol aj prvy a posledny LCD monitor, ktory som doteraz v zivote vlastnil). Tento fakt sa aj nasledne zapisal do reklamacneho protokolu, napriek mojim vyhradam a monitor bol prevzaty na reklamaciu. Podotykam, ze zarucnu reklamaciu podla protokolu.

Zakonna lehota 30 dni na reklamacne konanie uz ubehla a v predajni ani na 32 den moj monitor nemali fyzicky pritomny. Peniaze mi vratit Shark odmieta, nakolko stale tvrdia, ze monitor, ktory som reklamoval, nie je ten, co som kupoval.


Kedze mi kamarat predajcu v Sharku pred rokom robil, potvrdil mi, ze ich databazovy system si vedie aj seriove cisla pri predaji v systeme, preto nie je pri troske ochoty problem dohladat seriove cislo reklamovaneho monitoru v ich systeme a najst fakturu, ku ktorej je priradene. Na moju prosbu, dohladat seriove cislo mnou reklamovaneho monitoru v systeme reagovali negativne, s tym, ze to nie je ich povinnost.

Monitor som kupoval na rezervaciu, pocas kupy ich bol nedostatok a v case, ked som ho preberal na predajni mali posledne dva kusy, takze som si pomerne isty, ze moj rezervovany kus zamenili s druhym na predajni. Zial ochota overit tento fakt nie je v zaujme Sharku.

Ako by ste postupovali v takejto situacii? Za rady vopred dakujem.
kaco11
21.09.09,11:38
Slovenska obchodna inspekcia. Rozhodne su ustretovejsi. A veci ktore ziadas posli resp.doruc sharku pisomne. Vyzvy ich ze vzhladom na 32 dni,chybu so ser.cislom nezapricinenu tebou,neochotu atd ich ziadas o vratenie penazi alebo odpoved do 5 prac.dni. Ked dostanes odpoved zastav sa na soi.
icefiresr
21.09.09,19:03
kaco11 dakujem za navod, ako dalej postupovat - mam este jednu otazku: co mam spravit, ak tu odpoved ani do 5 pracovnych dni (plus rezervne dve vzhladom na zaslanie postou) neobdrzim? ist na SOI aj bez ich odpovede? dakujem este raz
kaco11
22.09.09,16:26
Jasne. Máš doklad, že si ich vyzval. Dostali lehotu. Tá lehota nebola z ich strany dodržaná. Takže na SOI prídeš, že proste majú na háku. Ja som cez soi voľakedy riešila bytové družstvo a boli mi veľmi nápomocní.