benno
21.09.09,12:56
Dobrý deň,
mám problém s neustálymi vyhrážkami susedy,ktorá je moja babka.
Ale začnem od začiatku.
S priateľkou sme si kúpili byt na hypoteku, podielove vlastnictvo pol na pol.
Po dvoch rokoch nam moja babka stále ponukala kus záhrady na stavbu RD,že je veľká a nakolko je vdovou,nebude tu sama. Ze mi ho daruje a da ako svadobny dar. Tak sme sa rozhodli prijat tuto ponuku. Jej pozemok bol rozdelený na tri parcely a z nich tu poslednu mi dala.Je to 690m2.
Hypoteku sme mali napisanu na byt a ten sme museli ocistit.
Nasi velmi dobri kamarati nam zalozili ich byt,aby sme nas mohli predat a za peniaze zacat stavat.
Medzi tým sme boli za pravnikom,nech nam poradi s darom od babky a zaroven vypracuje zmluvu.
Pravnik vypracoval zmluvu.Kupno predajnu,nie darovaciu nakolko je lahsie napadnutelna. Babka s kupno predajnou zmluvou suhlasila v zmulve bola symbolicka cena za meter stvorcový. Zaroven sme u notara zmluvy podpisali zavkladovali na KU. Potreboval som co najrychlejsie LV kvôli projektu, tak sme si to za poplatok urychlili. Ked bol uz na mna prepisaný pozemok a mal LV isli sme projektantovi vybrat projekt.
Medzi tým sme boli na OU kvoli stavebnemu povoleniu.
Potrebovali sme projekt domu, vyjadrenie od plynarni, elektrarni, vodarov a. t.d. Samozrejme sme museli este žiadať o vynatie pozemku z ornej pody na stavebnú.
Za tento cas sme sa odstahovali k babke,aby stavba bola po ruke. Samozrejme s jej suhlasom. Taktiez sme si zmenili trvale bydlisko.
V uzemnom plane obce boli domy naprojektovane tak s povolenim nebol takmer problem az na pripojky k domu. Obec nemala este vybudovane pripojky k pozemkom kde som mal pozemok ja.
Tak sme sa zo starostom, babkou, elektrarnami, vodarmi, a plynarmi dohodli ze pripojky budu tahane cez babkine pozemky s pred jej domu.
Nasledne sme zasa isli pravnikovi a notarovi spisat zmluvu o vecnom bremene na jej pozemok, kvoli tahaniu inzinierských sieti.
Babke notar vysvetlil co to je a na co to je.
O dva mesiace sme dostali stavebne povolenie a stavba sa zacala.
1.decembra sme hrubu stavbu ukoncili. Dom mal okna,strechu.
A vtedy to zacalo.Babka sa ma opýtala na koho bude napisaný dom. Ja som povedal ze na polovicu. Pozemok bude moj cely. Zacala nadavat ze ona to davala len mne. Stale nevedela pochopit ze dala len pozemok a nie dom, ktory si platime s hypoteky.
Nakolko sme nevladali pocuvat nadavky a jej natlaky sme sa pred vianocami odstahovali do podnajmu,kde sme platili 14000SK mesacne. Teoreticky nas vyhodila na ulicu.
Dalej zacala obvinovat ze ona mi nic nepredala a ze som podplatil notara!
Po cca 2,5 mesiaca sme zacali kopat inzinierske siete samozrejme aj cez jej pozemok. V tom case bola kludna a dohodli sme sa ze jej zburam popraskane chodniky a urobim jej nove a zaroven zakopem siete. Suhlasila a mala nove chodniky a urobil som jej aj sokel domu.
Ked boli siete natiahnute a zapojene boli sme radi ze sa da existovat.
Zhruba za rok sme sa museli nastahovat este do nedokonceneho domu kvoli kradeziam,ktore sa rozrastali a platit podnajom velka strata penazi.
Problemy pokracuju.
Suseda moja baka ma zacala obvinovat ze som ju okradol, ona mohla dostat za pozemok pol miliona. Vulgarne nadava a vyhraza sa,ze odsekne siete a podpali dom. Tento tyzden boli zamerat pozemok kvoli oploteniu a na buduci tyzden ho zameraju. Uz nam dokonca na jeden den zatvorila privod vody v sachte. Co uz si myslim ze je trestne nakolko mam povolenie.
Preto mily poradaci potrebujem poradit.
Co mam robit a ako sa k tejto situacii postavit. Babka vlastným dceram vulgarne nadava a samozrejme aj mojej snubenici,s ktoru za tri mesiace cakame babo. Babka kombinuje lieky s alkoholom a nevie co rozprava.
Jej vyhrazky ma uz nebavia a susedia su s nej tiez v udive.

S pozdravom.
kaco11
21.09.09,11:26
Resp.jemnejsie ale zdlhavejsie zbavenie svojpravnosti. Zalezi vsak co za lieky berie atd.ale toto ok urcite nie je.
Gabi03
21.09.09,11:27
Nezávidím vám, lebo to môžete mať ťažké.
Ja len taký malý postreh... nie je ona už postihnutá stareckou demenciou (samozrejme aj v súvislosti s liekmi a alkoholom)? Nemyslím, že to robí schválne. Skúste sa zamerať na tento problém a možno pochodíte lepšie. :rolleyes:
Watson
21.09.09,11:32
A nie je toho príčinou to, že žijete s družkou ako pohania? V čom je problém, že s družkou, s ktorou čakáš dieťa, staviate dom, máte spoločný úver, ale nie ste manželmi, dať túto záležitosť do súladu s faktickým stavom, teda že sa stanete manželmi? Som presvedčený, že babka vyzdravie.
benno
21.09.09,11:34
Dakujem za pripomienky.
Dostat niekoho k psychiatrovi normalnou cestou je nemozne.
Ani ja ani rodina a ani samotna lekarka nedokaze donutit cloveka k vysetreniu.
Kto to dokaze je sud ktory to prikaze. Neviem co mam robit, staci len spravit prvy krok a uz to ide. Starosta obce mi odporucil podat oznamenie.
benno
21.09.09,11:38
Druzka a manzelstvo nie je pricinou. Aj keby som zil s cinankou ci cernoskou nema ju to trapit. Stale by hovorila ze som parchant a ona ku... . Chodi na porady s inymi babkami a ohovaraju co sa len da. Oni ani nevedia ani co je hypoteka.
Je to proste jezibaba.
Gabi03
21.09.09,11:42
Druzka a manzelstvo nie je pricinou. Aj keby som zil s cinankou ci cernoskou nema ju to trapit. Stale by hovorila ze som parchant a ona ku... . Chodi na porady s inymi babkami a ohovaraju co sa len da. Oni ani nevedia ani co je hypoteka.
Je to proste jezibaba.

mimotemy Prosím zdržuj sa podobných komentárov. :mad: Si si úplne istý, že vieš, čo je príčinou jej správania? Alebo tebe stačí, že je ježibaba a hotovo?!
.... V podstate si rovnaký ako ona, keď sa takto správaš a vyjadruješ. :(

PS: Snáď aj ty raz budeš starý a možno aj osamotený. :eek:
kaco11
21.09.09,11:44
V tvojom pripade je hlavny problem siete. Ak to doriesis mas pokoj lebo s babkou nebudes mat nic spolocne. Skus sa poradit s rodinou,spytat sa lekarky /jej/ ze co by to mohlo byt. Policia nic so starou babkou nespravi. Rozhodne nie hned. Ak by tam bolo vznesene nejake obvinenie tak bude riesena na slobode atd. Akurat ju to viac nastve. Skuste aj farara ak ste na malej dedine. Mozno na neho da.
Watson
21.09.09,11:44
Druzka a manzelstvo nie je pricinou. Aj keby som zil s cinankou ci cernoskou nema ju to trapit. Stale by hovorila ze som parchant a ona ku... . Chodi na porady s inymi babkami a ohovaraju co sa len da. Oni ani nevedia ani co je hypoteka.
Je to proste jezibaba.

A keď si od nej získaval majetok, tak nebola ježibaba? Nie je to farizejské? A čo je príčinou, že nie ste manželmi? Vari nie americké seriály? :D
kukučka
21.09.09,12:19
sám píšeš, že to mal byť svadovný dar ;) :)
len sa ty pekne "šmajchluj" okolo babky, aj ten štamperlík jej ulej, nezabudni babke zavše pomôcť okolo domu, tá tvoja môže tiež. Možno sa to na dobré obráti, držím ti palce. :)
danushka
21.09.09,12:40
No to je síce pekné, že naši staručkí si zaslúžia úctu a starostlivosť, milé slovko, pomoc, ale... ak by som sa mala pre dar nechať zísť zo zdravého rozumu a nechať si skákať po hlave, no...
Možno by v tomto prípade pomohlo, keby niekto tretí z rodiny, čo má dosť silný vplyv na babičku robil akéhosi sprostredkovateľa a umiernil vnuka a babičku.
V takýchto situáciách si zvyknú obe strany stáť za svojim. So starými ľuďmi je to niekedy horšie ako s malými deťmi. Treba len hľadať kompromis.
Na druhej strane však mám za to, že babka nemá čo zasahovať do života mladých, nijako ich obmedzovať .
Mňa by možno zaujímalo, čo všetko toto spustilo, keď do jednej chvíle bolo všetko OK a potom už nie. Tam treba asi začať.
alla66
21.09.09,12:44
Myslím, že watson má pravdu. Nemáš peniaze na vyhadzovanie, ale...čo tak urobiť malú svadbu?... babka musí byť poradca okolo svadby, mysli si čo chceš, mlč. Pred babkou buď milý. So staršími ľuďmi musíš niekedy ako s malým dieťaťom. Hádanie, urážky, trestné oznámenia skomplikujú situáciu. Babka
bude tvojou susedou ešte pár rokov a možno v budúcnosti príde vhod pomoc s pravnúčikom.
toť môj názor, zlo sa nedá zničiť zlom.
benno
21.09.09,12:46
mimotemy Prosím zdržuj sa podobných komentárov. :mad: Si si úplne istý, že vieš, čo je príčinou jej správania? Alebo tebe stačí, že je ježibaba a hotovo?!
.... V podstate si rovnaký ako ona, keď sa takto správaš a vyjadruješ. :(

PS: Snáď aj ty raz budeš starý a možno aj osamotený. :eek:

Mila Gabi,
to ze ju nazvem jezibabou je omrvinka v porovnani s tym co vravi ona a to 5min. co pride s kostola. Ja ju poznam desiatky rokov. Rozkazovala mojej mame jej sestre proste vsetkym na okoli, dokonca aj susedom. Riadi zivot vsetkym a snazi sa aj mne. Vlastnej dcere nejde ani na svadbu lebo sa jej nepacil zat. Moj nebohy dedo isiel a bol to ten naj clovek hoci doma mal potom peklo. A ty hned urcis ze je to uplne normalna zena a ja poskodzovany som to co ona? Ta jezibaba bolo len vyjadrenie k osobe ( prirovnanie povahy ).
Porad co mam robit alebo porad co by si robila ty.
Gabi03
21.09.09,12:48
No to je síce pekné, že naši staručkí si zaslúžia úctu a starostlivosť, milé slovko, pomoc, ale... ak by som sa mala pre dar nechať zísť zo zdravého rozumu a nechať si skákať po hlave, no...
Možno by v tomto prípade pomohlo, keby niekto tretí z rodiny, čo má dosť silný vplyv na babičku robil akéhosi sprostredkovateľa a umiernil vnuka a babičku.
V takýchto situáciách si zvyknú obe strany stáť za svojim. So starými ľuďmi je to niekedy horšie ako s malými deťmi. Treba len hľadať kompromis.
Na druhej strane však mám za to, že babka nemá čo zasahovať do života mladých, nijako ich obmedzovať .
Mňa by možno zaujímalo, čo všetko toto spustilo, keď do jednej chvíle bolo všetko OK a potom už nie. Tam treba asi začať.

Danushka, ale práve o tom hovorím. Že čo sa jej stalo....
Zrejme mladí by si dvakrát premysleli, či prijať ten pozemok alebo nie, hoci som presvedčená, že aj keby vedeli, ako to dopadne, aj tak by ho zobrali... veď zadarmo?!
Ale mám nepriamo skúsenosti s mojimi babkami. Jedna má 92 rokov a z toho mentálneho hľadiska je to v podstate nie najlepšie, hoci stále sa drží. Ona (alebo my :rolleyes:) máme tú výhodu, že žije sama. Takže jej "zlú náladu" trpíme, iba tých pár hodín, čo sme na návšteve.
Druhá starká má 82 rokov. A s ňou sestra a jej rodina bývala 8 rokov, práve pred dvoma týždňami sa sťahovali do nového domu. A to sestra bola jej najobľúbenejšia vnučka zo všetkých. Asi pár mesiacov to bolo fajn. Potom začala starká "ukazovať" rožky a teraz po ich odsťahovaní je zas úplne iná. A to nehovorím, že kľudná.

Takže to zhrniem: starých ľudí sa nedá preonačiť. Buď sa bude s nimi vychádzať, alebo úplne ignorovať (čo neuznávam). Takže benno buď sa odtiaľ odsťahuje, alebo sa viac-menej zmiery s danou situáciou.
benno
21.09.09,12:56
sám píšeš, že to mal byť svadovný dar ;) :)
len sa ty pekne "šmajchluj" okolo babky, aj ten štamperlík jej ulej, nezabudni babke zavše pomôcť okolo domu, tá tvoja môže tiež. Možno sa to na dobré obráti, držím ti palce. :)

Ahoj, co si pisala som robil, pracoval okolo domu, vozili sme ju doktorovi. Niekedy sme jej aj naliali stamplik. A teraz na vsetko vravi ze to nie je pravda. Ona mi nic nedavala a basta.
Obral som jablka o ktore sa staram na mojom pozemku a ona mi v ten den zacne nadavat ze co som jej ich ukradol ze to su jej stromy jablka proste vsetko. Ja toto trpim od januara tohto roku. Musim platit hypoteku, dorabat dom a okolo domu, starat sa o rodinu, chodit do prace. A tie vyhrazky a krive obvinenia ma naozaj deptaju.
Gabi03
21.09.09,13:02
Ahoj, co si pisala som robil, pracoval okolo domu, vozili sme ju doktorovi. Niekedy sme jej aj naliali stamplik. A teraz na vsetko vravi ze to nie je pravda. Ona mi nic nedavala a basta.
Obral som jablka o ktore sa staram na mojom pozemku a ona mi v ten den zacne nadavat ze co som jej ich ukradol ze to su jej stromy jablka proste vsetko. Ja toto trpim od januara tohto roku. Musim platit hypoteku, dorabat dom a okolo domu, starat sa o rodinu, chodit do prace. A tie vyhrazky a krive obvinenia ma naozaj deptaju.

1. Absolútne nehodnotím ani teba, ani tvoju babku. Hovorila som iba na základe faktov, ktoré si uviedol.
2. Napísala som, čo by som robila vyššie.
3. Ja ti verím, že slovné urážky nie sú príjemne ani pre teba, ani pre nikoho iného. Ale máš na výber? Asi nie.
4. Zomreli by ste od hladu, keby tie jablká pozbieraš a zanesieš jej? Z objektívneho hľadiska ich zrejme sadila ona a aj sa o ne starala. Ty iba od januára. Mal si ich jej hneď zobrať, že si jej ich obral a možno by hneď povedala, že veď si ich hneď zober späť, mne tu nechaj pár....
5. Ako sám opisuješ, tvoja rodina je na tvojej strane. Myslím si, že aj jej susedia a kamarátky ju berú už s rezervou.

Obávam sa, že negatívnym správaním voči nej naozaj nič nevyriešite, iba to zhoršíte. Držím ti palce, aby ste to vydržali. ;)
benno
21.09.09,13:12
1. Absolútne nehodnotím ani teba, ani tvoju babku. Hovorila som iba na základe faktov, ktoré si uviedol.
2. Napísala som, čo by som robila vyššie.
3. Ja ti verím, že slovné urážky nie sú príjemne ani pre teba, ani pre nikoho iného. Ale máš na výber? Asi nie.
4. Zomreli by ste od hladu, keby tie jablká pozbieraš a zanesieš jej? Z objektívneho hľadiska ich zrejme sadila ona a aj sa o ne starala. Ty iba od januára. Mal si ich jej hneď zobrať, že si jej ich obral a možno by hneď povedala, že veď si ich hneď zober späť, mne tu nechaj pár....
5. Ako sám opisuješ, tvoja rodina je na tvojej strane. Myslím si, že aj jej susedia a kamarátky ju berú už s rezervou.

Obávam sa, že negatívnym správaním voči nej naozaj nič nevyriešite, iba to zhoršíte. Držím ti palce, aby ste to vydržali. ;)

Rozumiem ti.
o tie jablka sa doteraz nestaral vobec nikto boli zarastene. Ale to je jedno nejde tu o jablka.
To ze ju ludia beru s rezervou je pravda poznaju ju a ked ju vidia radsej zajdu za branku.
Takze ked babka rozbije okna na dome mam to brat s rezervou?
Ked odstavi vodu zasa to mam brat s rezervou?
Ked nebudeme doma a podpali dom mam to brat tiez s rezervou?
Beriem ze je stara, ze moze mat starecku demenciu a preto je taka.
Ako donutit aby taka nebola? Aby sa dala liecit?
Ajuška
21.09.09,13:16
1. Absolútne nehodnotím ...
4. Zomreli by ste od hladu, keby tie jablká pozbieraš a zanesieš jej? ... ;)
mimotemy...tu sa majster tesár asi riadne "uťal" od pôvodne žiadanej rady...sa mi vidí...:rolleyes:...
Gabi03
21.09.09,13:17
Rozumiem ti.
o tie jablka sa doteraz nestaral vobec nikto boli zarastene. Ale to je jedno nejde tu o jablka.
To ze ju ludia beru s rezervou je pravda poznaju ju a ked ju vidia radsej zajdu za branku.
Takze ked babka rozbije okna na dome mam to brat s rezervou?
Ked odstavi vodu zasa to mam brat s rezervou?
Ked nebudeme doma a podpali dom mam to brat tiez s rezervou?
Beriem ze je stara, ze moze mat starecku demenciu a preto je taka.
Ako donutit aby taka nebola? Aby sa dala liecit?

Tak ak cítiš až takúto hrozbu z jej strany, tak ju dajte do starobinca, prípadne zaobstarať 24 hodinovú opateru.
Gabi03
21.09.09,13:18
mimotemy...tu sa majster tesár asi riadne "uťal" od pôvodne žiadanej rady...sa mi vidí...:rolleyes:...

To nebolo hodnotenie, ale návrh. :---
benno
21.09.09,13:28
Tak ak cítiš až takúto hrozbu z jej strany, tak ju dajte do starobinca, prípadne zaobstarať 24 hodinovú opateru.

To co som pisal, to povedala ona.
Do starobinca ju nedostane nikto a kto jej bude platit opateru?

Poprosim poradte pravne veci, nie ako babke lichotit a prizvukovat jej.
To som skutocne robil aj cez nadavky a vyhrazky cez rok som to vydrzal.
Nevazi si pomoc.
danushka
21.09.09,13:40
To co som pisal, to povedala ona.
Do starobinca ju nedostane nikto a kto jej bude platit opateru?

.

Ej benno,
pôvodne som akosi stála na Tvojej strane, ale po tejto otázke:eek::eek::eek:...
Nik nevie ako dopadne na staré kolená.
Keď ste prepisovali pozemok na seba, povaha babičky bola určite taká, aká je aj teraz, nie ?
Pozemok zobrať to áno a potom šup s babičkou do starobinca, ak nie do starobinca, kto zaplatí opateru?
Myslím si, že po týchto slovách hlavne začni od seba. Korunku z hlavičky dole, hrebienok Ti nespadne.
Celý život je jedna veľka tolerancia a hlavne komunikácia.
Babička z Tvojho opisu vyzerá byť potvorka, ale Ty nie si asi o nič lepší.
Mne sa tak javíš.
V tomto prípade oko za oko a zub za zub nepomôže asi.
krater
21.09.09,13:51
Mila Gabi,
to ze ju nazvem jezibabou je omrvinka v porovnani s tym co vravi ona a to 5min. co pride s kostola. Ja ju poznam desiatky rokov. Rozkazovala mojej mame jej sestre proste vsetkym na okoli, dokonca aj susedom. Riadi zivot vsetkym a snazi sa aj mne. Vlastnej dcere nejde ani na svadbu lebo sa jej nepacil zat. Moj nebohy dedo isiel a bol to ten naj clovek hoci doma mal potom peklo. A ty hned urcis ze je to uplne normalna zena a ja poskodzovany som to co ona? Ta jezibaba bolo len vyjadrenie k osobe ( prirovnanie povahy ).
Porad co mam robit alebo porad co by si robila ty.
benno uplne ta chapem ale potom prispevku kde pises aka babka je a bola sa veeelmi cudujem ze si nou isiel do spolku potom si aj tak dopadol! Ked som si precitala tvoj prispevok pomyslela som si ked niekto zacne robit taketo veci ako tvoja babka zrazu jej preskoci a robi napriek musi to mat v povahe nie je to stareckou demenciou preto sa velmi cudujem ze si na vsetky tie "pekne" narvhy babky pristal. Kazdemu nicila zivoty do vsetkeho sa montovala ty si si myslel ze dopadnes inak?
ALDA
21.09.09,13:54
Právne rady a aké, ved súdiť sa s ňou by bol možno jej koniec, ešte skôr si myslím, že by sa ani súdu nedočkala. Ved sám iste vieš ako to u nás chodí.
Je fakt, že pokiaľ sa nestane niečo vážne asi budete iba trpieť.
Ale ak by protiprávne rozbila okno, zastavila vodu, vyhrážala sa, je potrebné zavolať políciu, aby si mal zápis, že vás ohrozuje. Treba sa jej aj pohroziť, že môže ísťaj do väzenia, ked neprestane, je to týranie suseda.
A ešte ma napadlo nepomohol by aj miestny kňaz ak by si s ňou pohovoril?
benno
21.09.09,13:58
Ej benno,
pôvodne som akosi stála na Tvojej strane, ale po tejto otázke:eek::eek::eek:...
Nik nevie ako dopadne na staré kolená.
Keď ste prepisovali pozemok na seba, povaha babičky bola určite taká, aká je aj teraz, nie ?
Pozemok zobrať to áno a potom šup s babičkou do starobinca, ak nie do starobinca, kto zaplatí opateru?
Myslím si, že po týchto slovách hlavne začni od seba. Korunku z hlavičky dole, hrebienok Ti nespadne.
Celý život je jedna veľka tolerancia a hlavne komunikácia.
Babička z Tvojho opisu vyzerá byť potvorka, ale Ty nie si asi o nič lepší.
Mne sa tak javíš.
V tomto prípade oko za oko a zub za zub nepomôže asi.

Nevadi. Ja som odpisoval na nieco ine.
Nikto ju do starobinca nechce a ani opateru. Citaj prispevky vsetky a nie len utrzky.
Ja som ten pozemok nebral kvoli peniazom ( hodnota bola 135 000sk )
Bol som jej naj a jediny vnuk. Isli sme sem zo zamerom kludu a pomozeme starej osamotenej zene. Ja som ju neokradol. Kvoli nej mam vydavky väčšie ako by som cakal.
Nechme to tak skocim za pravnikom a bude.
Vsetkym vam dakujem.
kaco11
21.09.09,14:15
benno realne aj keby si s tým išiel na súd pri dnešnom konaní našich súdov sa s ňou budeš súdiť roky. Pokiaľ jej začnú chodiť predvolánky, bude to ešte horšie /možno/, zákaz priblíženia sa? neviem trocha moc. Tu je troška ťažké radiť. Pokiaľ existuje niekto kto má na ňu vplyv, treba sa s ním porozprávať. Ja osobne mám svoje babky perfektné, ale neviem čo bude o pár rokov. Aj čo sa týka polície resp.vymáhania škody tak z jej dôchodku to z nej asi ťažko dostaneš. Jednoducho tu je ťažká pomoc. Dúfam, že s právnikom niečo vyhútate. Držím ti palce.
benno
21.09.09,14:25
benno realne aj keby si s tým išiel na súd pri dnešnom konaní našich súdov sa s ňou budeš súdiť roky. Pokiaľ jej začnú chodiť predvolánky, bude to ešte horšie /možno/, zákaz priblíženia sa? neviem trocha moc. Tu je troška ťažké radiť. Pokiaľ existuje niekto kto má na ňu vplyv, treba sa s ním porozprávať. Ja osobne mám svoje babky perfektné, ale neviem čo bude o pár rokov. Aj čo sa týka polície resp.vymáhania škody tak z jej dôchodku to z nej asi ťažko dostaneš. Jednoducho tu je ťažká pomoc. Dúfam, že s právnikom niečo vyhútate. Držím ti palce.

Dakujem. Nechcem od nej ani cent len klud. Este raz dakujem.
ewita888
21.09.09,15:31
Bože môj, vy, čo ste na strane babičky, ste asi nikdy nič také nezažili... tu fakt nepomôže žiadne milé slovo, je to jednoducho jej povaha.. sama som také niečo zažila, dva balíky vreckoviek som pri rozhovore vyplakala, chcela som len aby sme spolu dobre vychádzali.. deň bolo dobre.. na viac sa ten človek nezmohol.. starými ľudmi nič nepohne, sú takí, akí sú.. len dám za pravdu príspevku, že radšej si s nimi nič nezačať, tobôž nie chcieť bývať v ich blízkosti... ja by som to predala a utekalááá čo najdalej.. bohužial.. no a hádžte kameňom, som pripravená...
benno
21.09.09,15:42
Bože môj, vy, čo ste na strane babičky, ste asi nikdy nič také nezažili... tu fakt nepomôže žiadne milé slovo, je to jednoducho jej povaha.. sama som také niečo zažila, dva balíky vreckoviek som pri rozhovore vyplakala, chcela som len aby sme spolu dobre vychádzali.. deň bolo dobre.. na viac sa ten človek nezmohol.. starými ľudmi nič nepohne, sú takí, akí sú.. len dám za pravdu príspevku, že radšej si s nimi nič nezačať, tobôž nie chcieť bývať v ich blízkosti... ja by som to predala a utekalááá čo najdalej.. bohužial.. no a hádžte kameňom, som pripravená...

Presne si to trafila. Len predat novy dom do toho sa mi nechce. Preto skusame inu moznost. A ako vravis ten kto to nezazije nepochopi.
Dakujem za podporu.;)
ewita888
21.09.09,15:47
ja tiež bývam hned vedľa, ako ty.. len ja som si mohla dovoliť to, že som prestala komunikovať s dotyčným... mám podporu v rodine, on by si nedovolil mi robiť až také naprieky, že vodu odstaviť... skús ju ignorovať, myslím si, že sa ti bude tak lepšie dýchať...;)
ewita888
21.09.09,15:49
a ešte som zabudla, že preboha, tie názory, že ožeň sa.. len preto, aby boli babička spokojná.. no sorry, kde to žijete...
benno
21.09.09,16:01
a ešte som zabudla, že preboha, tie názory, že ožeň sa.. len preto, aby boli babička spokojná.. no sorry, kde to žijete...

Vidim, ze vies o co mi ide. Ja chcem len pokoj. Ved clovek by sa mal citit doma najbezpecnejsie a neohrozene.
Nemam v umysle niekomu blizit. Len ona bude robit naprieky.

Dakujem.
ewita888
21.09.09,16:12
Bud sám sebou, a ak máš čisté svedomie, ži si svoj život.. Držím palce..
sarasara
22.09.09,00:54
Ak babka začala nadávať po tom, čo ste jej oznámili, že z domu budete mať každý polovicu, asi chcela aby mal jej naj vnuk všetko sám. Skús sa ísť "poradiť" s babkou, ako by to podľa nej malo byť a sľúb jej, že to poriešiš.Babku možno prísľub upokojí. A možno aj nie.
Slovné útoky a vyhrážanie je možné oznámiť na polícii. Vyšetrovteľ by ju mal vypočuť. Rázny a strohý vyšetrovateľ by ju možno vystrašil. Ale doma by bola potom hlavne nahnevaná. A ty píšeš, že babka si rada vypije. Ťažko je predvídať reakciu.
Dáša_
22.09.09,04:21
No, babky dokážu všeličo. Ja si pamätám prípad, keď babka išla na políciu a udala svojho vnuka, že pohlave zneužíva vnuka.
Polícia začala konať okamžite - dieťa zatvorili do nemocnice, aby vyšetrili, čo a ako, vnuka do väzenia. Po týždni vyšetrení malého sa nič neukázalo, prepusteniu vnuka trvalo v´daka úradnickemu šimľu mesiac

Babka skončila na psychiatrii (až potom sa začali vážnejšie venovať jej rečiam o diabloch, čarodejniciach...)

Ja by som asi dom predala. A doplatila za pozemok babke.
Watson
22.09.09,14:52
a ešte som zabudla, že preboha, tie názory, že ožeň sa.. len preto, aby boli babička spokojná.. no sorry, kde to žijete...

A ty žiješ kde?
buchač
22.09.09,17:33
Tak ak cítiš až takúto hrozbu z jej strany, tak ju dajte do starobinca, prípadne zaobstarať 24 hodinovú opateru.

Starobinec - čakacie lehoty sú 2 až 3 roky ...je jasné , že podľa lokality .

Opatera - ???? Neviem , či by som pustil hocikoho do bytu , o nákladoch na túto službu ani nehovorím .....:rolleyes:
ewita888
23.09.09,10:41
A ty žiješ kde?
ironicky? či vážne.. nechápem otázku...:confused:;)
benno
23.09.09,16:45
Ak babka začala nadávať po tom, čo ste jej oznámili, že z domu budete mať každý polovicu, asi chcela aby mal jej naj vnuk všetko sám. Skús sa ísť "poradiť" s babkou, ako by to podľa nej malo byť a sľúb jej, že to poriešiš.Babku možno prísľub upokojí. A možno aj nie.
Slovné útoky a vyhrážanie je možné oznámiť na polícii. Vyšetrovteľ by ju mal vypočuť. Rázny a strohý vyšetrovateľ by ju možno vystrašil. Ale doma by bola potom hlavne nahnevaná. A ty píšeš, že babka si rada vypije. Ťažko je predvídať reakciu.

Uz som jej milion krat vysvetlil ze to co mi dala je len moje. Najradsej by bola keby som byval sam a staral sa o nu.
Co sa tyka toho pitia nehovorim ze je ozrata denno denne. Stamplik si da k liekom.
Zajtra pride geodet urobit hranicu pozemku a som zvedavý co a ako bude vystrajat. Ak bude vykrikat a urazat zavolam 112 - ku a poviev co sa deje. 112 ma svoje smernice a snad urcia ci je lepsia policia alebo sanitka.