jinkt
21.09.09,12:58
ahojte, rad by som zalozil sro, najlepsie pomocou el.podpisu
viem ze tema zalozenia sro tu bola x-krat preberana, no nikde som nenasiel step-by-step postup pre zalozenie pomocou el postupu

moj pripad:

- mam spolocensku zmluvu - tu potrebujem 6x overit
- tu by sa normalne mala 6x overit - ako to urobit pom ZEP
(1 kopia na zivnostensky, 2 na sud)

- potom by mal nasledovat navsteva zivnostenskeho uradu, kde odovzdam
- formular pre vytvorenie zinosti pre s.r.o.
- zaplatim X x 100sk (za kazdu zivnost)

- nasledne by som mal ist pre zivnostenske listy
- dalej vyplnit podpisovy vzor pre kazdeho konatela a vyhlasenie spravcu vkladu
- tu by som mal z kazdeho po 2 originaly overit (zivnostenske listy, podpisove vzory a vyhlasenie)

- dalsia vec ktora mi bude treba bude najomna zmluva a k tomu vypis z katastra

so vsetkym tymto by som mal ist na sud do podatelne, kde prinesiem kolky v hodnote 331eur, pri ZEP by to mala byt polovica


otazka znie, ako je to s overovanim u notara , pridem podam mu tokken a on to elektronicky podpise?
(mam ZEP aj Tokken na ktorom je ulozeny, ale nemam software ktory je na podpisovanie potrebny, bude mi treba ? )


dalej by ma zaujimalo ako je to s podatelnou na sude, kedy resp. ako sa to elektronicky podpise


viem ze sa zrejme pytam na blbe otazky, ale som v tom uplny novacik
a naozaj netusim ako to urobit (napr. ci tie dokumenty budu tlacene , alebo budu vlozene na CD,
pripadne ci ich mozem rovno poslat Mailom)


za akukolvek pomoc, velmi dakujem :cool:
zalobaba
21.09.09,11:22
ahojte, rad by som zalozil sro, najlepsie pomocou el.podpisu
viem ze tema zalozenia sro tu bola x-krat preberana, no nikde som nenasiel step-by-step postup pre zalozenie pomocou el postupu

moj pripad:

- mam spolocensku zmluvu - tu potrebujem 6x overit
- tu by sa normalne mala 6x overit - ako to urobit pom ZEP
(1 kopia na zivnostensky, 2 na sud)

- potom by mal nasledovat navsteva zivnostenskeho uradu, kde odovzdam
- formular pre vytvorenie zinosti pre s.r.o.
- zaplatim X x 100sk (za kazdu zivnost)

- nasledne by som mal ist pre zivnostenske listy
- dalej vyplnit podpisovy vzor pre kazdeho konatela a vyhlasenie spravcu vkladu
- tu by som mal z kazdeho po 2 originaly overit (zivnostenske listy, podpisove vzory a vyhlasenie)

- dalsia vec ktora mi bude treba bude najomna zmluva a k tomu vypis z katastra

so vsetkym tymto by som mal ist na sud do podatelne, kde prinesiem kolky v hodnote 331eur, pri ZEP by to mala byt polovica


otazka znie, ako je to s overovanim u notara , pridem podam mu tokken a on to elektronicky podpise?
(mam ZEP aj Tokken na ktorom je ulozeny, ale nemam software ktory je na podpisovanie potrebny, bude mi treba ? )


dalej by ma zaujimalo ako je to s podatelnou na sude, kedy resp. ako sa to elektronicky podpise


viem ze sa zrejme pytam na blbe otazky, ale som v tom uplny novacik
a naozaj netusim ako to urobit (napr. ci tie dokumenty budu tlacene , alebo budu vlozene na CD,
pripadne ci ich mozem rovno poslat Mailom)


za akukolvek pomoc, velmi dakujem :cool:

v prvom rade kontaktuj firmu, ktorá sa zaoberá vybavením ZEP, a hlavne si niečo o tom prečítaj, pri založení jednej spoločnosti sa ti to vôbec neoplatí.....
jinkt
21.09.09,11:40
preco sa mi to neoplati ?

tokken a zep uz mam, co predpokladam ze su najvyssie naklady s tym spojene
zalobaba
21.09.09,11:41
preco sa mi to neoplati ?

tokken a zep uz mam, co predpokladam ze su najvyssie naklady s tym spojene

a načo sú ti, keď nedisponuješ potrebným softwarom?
mi_ke
21.09.09,11:54
suhlasim so zalobabou(om), neoplati sa Ti vybavovat ZEP kvoli jednej sro...ibaze by si tak chcel zakladat obchodne spolocnosti tak ako my, v ramci svojho predmetu podnikania. A ako citam, mas v tom riadny hokej, mal by si si aspon na portali www.upvs.gov.sk precitat postup.
domenico.office
22.09.09,17:16
Máš z toho naozaj riadny hokej.... Tvoj ZEP slúži na podpísanie dokumentov, ktoré pošleš na registrový súd elektronicky. K žiadnemu notárovi nenosíš tvoj tokken. Notár ti overí dokumenty klasicky, len nepotrebuješ toľko overených kópii, ako by si potreboval pri klasickom podaní. Potom dokumenty oskenuješ, podpíšeš prostredníctvom potrebného softwéru a odošlš prostredníctvom stránky ÚPVS. Samozrejme na portáli potrebuješ mať overenú registráciu. Ak budeš chcieť viac, kuk profil.
Economic
23.09.09,04:58
preco sa mi to neoplati ?

tokken a zep uz mam, co predpokladam ze su najvyssie naklady s tym spojene

Ak máš stále záujem to podať elektronicky a ušetriť 50 % na súdnom poplatku, tak poďme na to. Treba zo všetkých dokumentov len po jednom, okrem spoločenskej zmluvy, tú 2x. /jedna ostane na živnostenskom úrade/
Ak máš iba tokken a nemáš Qsign, tak to Tebe asi nepôjde. Ja mám aj aj, takže v prípade potreby viem určite pomôcť. Viac info v mojom profile.

Čiže pre všetkých, ktorí hľadajú návod ako to ako ušetriť 50 % sú dve možnosti:

1. Urobiť si všetky listiny sám a podanie na obchodný register môžem
zrealizovať napríklad ja. Je tu malé riziko, či Ti to v registri prejde, či sú
všetky prílohy správne, samozrejme.
2. Nechať si urobiť kompletnú službu, t.z. všetky dokumenty a úkony
robím ja a podávam ja. Dostávaš hotovú dokumenty do ruky.

Alebo možno zlatá stredná cesta nechať si tie dokumenty aj skontrolovať a tak by som to podala. No je to možno viac na súkromnú korešpondenciu a debatu.
Economic
23.09.09,05:02
ahojte, rad by som zalozil sro, najlepsie pomocou el.podpisu
viem ze tema zalozenia sro tu bola x-krat preberana, no nikde som nenasiel step-by-step postup pre zalozenie pomocou el postupu

moj pripad:

- mam spolocensku zmluvu - tu potrebujem 6x overit
- tu by sa normalne mala 6x overit - ako to urobit pom ZEP
(1 kopia na zivnostensky, 2 na sud)

- potom by mal nasledovat navsteva zivnostenskeho uradu, kde odovzdam
- formular pre vytvorenie zinosti pre s.r.o.
- zaplatim X x 100sk (za kazdu zivnost)

- nasledne by som mal ist pre zivnostenske listy
- dalej vyplnit podpisovy vzor pre kazdeho konatela a vyhlasenie spravcu vkladu
- tu by som mal z kazdeho po 2 originaly overit (zivnostenske listy, podpisove vzory a vyhlasenie)

- dalsia vec ktora mi bude treba bude najomna zmluva a k tomu vypis z katastra

so vsetkym tymto by som mal ist na sud do podatelne, kde prinesiem kolky v hodnote 331eur, pri ZEP by to mala byt polovica


otazka znie, ako je to s overovanim u notara , pridem podam mu tokken a on to elektronicky podpise?
(mam ZEP aj Tokken na ktorom je ulozeny, ale nemam software ktory je na podpisovanie potrebny, bude mi treba ? )


dalej by ma zaujimalo ako je to s podatelnou na sude, kedy resp. ako sa to elektronicky podpise


viem ze sa zrejme pytam na blbe otazky, ale som v tom uplny novacik
a naozaj netusim ako to urobit (napr. ci tie dokumenty budu tlacene , alebo budu vlozene na CD,
pripadne ci ich mozem rovno poslat Mailom)


za akukolvek pomoc, velmi dakujem :cool:

Skôr než pôjdeš overovať nejaký dokument, kľudne sa na mňa nakontaktuj trebárs aj cez súkromnú poštu a všetko Ti asi najprv vysvetlím, lebo máš to trochu popletené...
beata.b
19.04.10,18:36
Chcela by som sa opytat, ci mozem s potrebnym vybavanim HW a SW zalozit "elektronicky" spolocnost mojmu znamemu. Alebo je k tomu potrebne splnomocnenie, ze na zalozenie svojej sro ma splnomocnil a toto splnomocnenie nahram medzi prilohy ? Dakujem za odpoved.
Economic
19.04.10,18:42
Chcela by som sa opytat, ci mozem s potrebnym vybavanim HW a SW zalozit "elektronicky" spolocnost mojmu znamemu. Alebo je k tomu potrebne splnomocnenie, ze na zalozenie svojej sro ma splnomocnil a toto splnomocnenie nahram medzi prilohy ? Dakujem za odpoved.

Áno, môžeš. PM treba priložiť ako prílohu.
essay
18.04.12,10:47
Ahojkte, aj ja by som bola rada keby by niekto poradil. Nájde sa tu niekto ochotný a napíše mi návod ako registrovať firmu cez ZEP? Nejaký návod aké tlačivá a koľko krát ich mam spraviť. Aký taký prehlad o tlačivách mám ale neviem či pri ZEPe je to to isté. Prosím kontaktujte ma na martinkaaa8@gmail.com. Dakujem velmi pekne
Economic
18.04.12,10:53
Pri ZEP je to to isté, len treba menej výtlačkov a menej overovania. SP sa zníži na 50 %. Dokumenty sa do OR skenujú, a návrh sa vyhotovuje v RTF formáte na zatiaľ. Všetko sa podpisuje ZEP a podáva cez portálgov, kde je potrebná registrácia.
Toto je verejný portál a preto sa tu radí verejne.

Pokiaľ sama nevlastníš ZEP, môžeš využiť niekoho služby, kto také ich ponúka. Je nás tu určite takých dosť aj na porade.
essay
18.04.12,10:57
Dakujem, len by som chcela vedieť kolko tých tlačív mám pripraviť :(
JankaO
18.04.12,10:58
Dakujem, len by som chcela vedieť kolko tých tlačív mám pripraviť :(
všetky po 1 dokumente - ak posielaš elektronicky, nie papierovo.
essay
18.04.12,11:04
No do frasa a ked som bola v jeden firme zakladat tak mi dávali zo všetkého 3 kopie a u notára ma to vyšlo 64 eur.
JankaO
18.04.12,11:10
No do frasa a ked som bola v jeden firme zakladat tak mi dávali zo všetkého 3 kopie a u notára ma to vyšlo 64 eur.
Pravdepodobne to bola komplet dokumentácia nielen pre potreby OR, ale aj pre potreby spoločníkov, prípadne do archívu firmy. Ty si sa ale pýtala, koľko treba pre OR - tak odpoveď, ak posielaš dokumenty elektronicky, tak po jednom kuse.
sroservis
18.04.12,19:42
Aj tak, je 64 EUR len za overenie veľmi veľa, na matrike sa za overenie jedného podpisu platí 50 centov. Naši klienti pri jednoosobovkách platia za overenie všetkých listín 1,5 EUR.