ivetakli
21.09.09,14:29
Ahojte, prosím Vás poraďte mi ak môžte, máme tu nasledovný problém a neviem či ste to už niekto zažili: Vo firme dostávame stravné lístky v hodnote 2,7 €, zamestnancom sa zráža 0,6 €. Firma nám dlhovala stravné lístky ešte za mesiac júl 2009, napr: 20 ks á 2,70 € = 54 €, zrazené je 0,60 x 20 = 12,- €. A teraz sme namiesto lístkov dostali čerstvé mäso v hodnote stravných lístkov (54,-€). Čo s tým ?
Gabi03
21.09.09,12:33
:)))) Čo s tým? Upiecť a zjesť. :)))

Ale teraz vážne.
Nie ste to povinný prevziať, nakoľko ZĽ je povinný vám zabezpečiť TEPLÉ jedlo, a nie surové. :)
Vyžadujte vydanie stravných lístkov.
Chobot
21.09.09,13:52
Ahojte, prosím Vás poraďte mi ak môžte, máme tu nasledovný problém a neviem či ste to už niekto zažili: Vo firme dostávame stravné lístky v hodnote 2,7 €, zamestnancom sa zráža 0,6 €. Firma nám dlhovala stravné lístky ešte za mesiac júl 2009, napr: 20 ks á 2,70 € = 54 €, zrazené je 0,60 x 20 = 12,- €. A teraz sme namiesto lístkov dostali čerstvé mäso v hodnote stravných lístkov (54,-€). Čo s tým ?

Ešte že vám nekúpili 30 kg strúhanky..

Ako uviedla Gabi, v zmysle ZP je zamestnávateľ poskytnúť teple jedlo alebo poskytnúť nákupný poukaz na stravu. Ak si zamestnanec za ten poukaz kúpi 2 kg ovsených vločiek, je to už jeho vec. Ale nemôže zamestnávateľ poskytnúť potraviny - suroviny, nie je to v súlade so ZP.
ivetakli
21.09.09,15:10
museli sme si to prevziať lebo by sme neboli dostali nič. Sme na krachu, firma ktorá nám dodala mäso, nám dlhuje dosť peňazí, bude u nich dražba, peniaze čo nám mali zaplatiť mali byť použité na nákup lístkov, tak nám navrhli takýto obchod, pohľadávky a záväzky započítame, inak by sme boli o to prišli. zamestnanci boli k tomu ústretový, takže problém je len v spôsobe ako to dostať na papier.
Chobot
21.09.09,15:20
museli sme si to prevziať lebo by sme neboli dostali nič. Sme na krachu, firma ktorá nám dodala mäso, nám dlhuje dosť peňazí, bude u nich dražba, peniaze čo nám mali zaplatiť mali byť použité na nákup lístkov, tak nám navrhli takýto obchod, pohľadávky a záväzky započítame, inak by sme boli o to prišli. zamestnanci boli k tomu ústretový, takže problém je len v spôsobe ako to dostať na papier.

Riešenie vidím tak, že dodávateľ dodá mäso miesto uhradenia záväzku. Vaša firma toto mäso papierovo predá zamestnancom a takto utržené peniaze vyplatí ako náhrady na stravu. Ono to nebude nikdy čisté, ale ak s tým zamestnanci súhlasia....
ivetakli
21.09.09,16:04
presne tak, v podstate sú všetci spokojní, mäso bolo za dobrú cenu, v dobrej kvalite, firma vlastne dostala uhradenú fa, nikto sa nesťažuje, ale ako to celé zúčtovať. Neviem či si máme uplatniť DPH z došlej fa a následne aj odviesť DPH z tržieb a ako potom zúčtovať 0,60 €, ktoré som zrazila z výplat a teraz mi trčia na 335? Keby sme zúčtovali došlú fa na reprezentačné a potom len k zoznamu stravných lístkov priložili zoznam z vyčíslenou hodnotou prevzatého mäsa podpísané od každého zamestnanca? Tým budem mať aspoň akotak vydokaldované, že sme poskytli stravu, ale tým si zas neporiešim 335, azda preúčtovať na 601????