slavo11
21.09.09,15:56
môj známy je živnostnik , ktoreho predmetom podnikania je uvedené - poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradnicve
-poskytovanie služieb v lesníctve a poľovnictve
-dokončovacie stavebné práce v interieroch a exterieroch.
Do svojej domácnosti si zakupil palivové drevo na vykurovanie , pričom na fakture nebude ani len zmienky o tom že sa jedná palivové drevo.
bude si môcť dať aj takúto faktúru do nákladov?
Johanka
21.09.09,16:19
môj známy je živnostnik , ktoreho predmetom podnikania je uvedené - poskytovanie služieb v poľnohospodárstve a záhradnicve
-poskytovanie služieb v lesníctve a poľovnictve
-dokončovacie stavebné práce v interieroch a exterieroch.
Do svojej domácnosti si zakupil palivové drevo na vykurovanie , pričom na fakture nebude ani len zmienky o tom že sa jedná palivové drevo.
bude si môcť dať aj takúto faktúru do nákladov?
S prihliadnutím na §2 písm.i/ Zákona o dani z príjmov a na podčiarknuté - NIE.
slavo11
21.09.09,17:03
a ak ani nikde nebude spomenute že to drevo poslužilo na vykurovanie domácnosti?
ved ho mohol" teoreticky" použiť pri práci? nie?
Paula
21.09.09,17:10
a ak ani nikde nebude spomenute že to drevo poslužilo na vykurovanie domácnosti?
ved ho mohol" teoreticky" použiť pri práci? nie?


Pri daňovej kontrole bude "prakticky" obhajovať oprávnenosť svojich výdavkov on - tak nech sa aj on rozhodne a nenecháva zodpovednosť rozhodnutia na Teba (alebo na poraďákov ;) ).