zdenka131
21.09.09,18:54
Želám pohodový deň. Napaľovala som CD a nejde mi vybrať z mechaniky. Čo s tým môžem urobiť, čo mi poradíte? Ďakujem
ivka70
21.09.09,16:56
Kancelarsku spinku narovnaj, alebo zober spendlik, hrubsiu ihlu a na mechanike najdi taku malu dierku, kam cosi z toho mozes strcit, otvori ti to mechanicky mechaniku :).
zdenka131
21.09.09,17:36
ivka70, mechaniku mi otvorilo, ale CD zostalo vnútri. Tam si asi sama neporadím, zanesiem ho do servisu. Ďakujem za radu.
Chobot
21.09.09,18:19
ivka70, mechaniku mi otvorilo, ale CD zostalo vnútri. Tam si asi sama neporadím, zanesiem ho do servisu. Ďakujem za radu.

Len nič nasilu neotvárať alebo nezatvárať. Mohlo sa stať, že CD vypadlo z výsuvného držiaka a zostalo vnútri. Bohužiaľ zvonku sa k CD nedostaneš, treba vybrať mechaniku, otvoriť ju a tak vybrať CD. Rozobratie mechaniky nie je zložité, ale ak si to nerobila alebo nie si technicky zdatná, tak to nerob.

Aby si mala predstavu, čo sa asi mohlo vnútri stať, tak ti prikladám obrázok so zaseknutým CD a na vedľajšom obrázku je, ako to má byť, ak je CD riadne v držiaku (práve som mal na stole jednu rozobratú mechaniku).
ivka70
21.09.09,18:42
Len nič nasilu neotvárať alebo nezatvárať. Mohlo sa stať, že CD vypadlo z výsuvného držiaka a zostalo vnútri. Bohužiaľ zvonku sa k CD nedostaneš, treba vybrať mechaniku, otvoriť ju a tak vybrať CD. Rozobratie mechaniky nie je zložité, ale ak si to nerobila alebo nie si technicky zdatná, tak to nerob.

Aby si mala predstavu, čo sa asi mohlo vnútri stať, tak ti prikladám obrázok so zaseknutým CD a na vedľajšom obrázku je, ako to má byť, ak je CD riadne v držiaku (práve som mal na stole jednu rozobratú mechaniku).

Tibor, kde ty na to chodis, ze mas este aj aktualnu situaciu na stole :).
Ty si sa narodil, aby si pomahal (na porade :) )
Chobot
21.09.09,20:13
Napadá mi ešte jedna možnosť.

Ak ten držiak ide vysunúť na maximum, tak skús drevenou špajlou a pomocou baterky sa dostať k CD disku tak, aby si ho nadvihla a opatrne pod disk posunúť ten unášač disku. Vtedy by sa mohol disk znovu nasunúť na ten unášač a vysunúť sa spolu s ním.
PotPalo
21.09.09,20:32
Skús, ako tu už písali, vytiahnuť tie dvierka až na doraz, a potom otočiť ten notebook "hore nohami" a nakloniť. CD by malo vypadnúť von.
zdenka131
21.09.09,22:34
Ďakujem všetkým za rady. Som rada, že sa mi podarilo CD vybrať.
ivka70
22.09.09,05:20
Ďakujem všetkým za rady. Som rada, že sa mi podarilo CD vybrať.

Super, si sikulka :)
Silvia Cristie Baloghova
22.10.11,12:47
Ahojte mam problém so zaseknutým CD a snažím sa ho vybrať tak ako ste radili ale nejde mi to vybrať ani tak a už si s tým neviem rady
Silvia Cristie Baloghova
22.10.11,17:11
prosím fakt je to súrne pretože ani jeden či druhý spôsob nejde a nechcem znovu dať notas do servisu aj keď budem musieť
Vlado40
22.10.11,17:15
Skúsila si aj cez windows dať vysunúť CD ,či sa mechanika neumúdrila a snaží sa otvoriť .Kliknúť pravým tlačidlo na mechaniku a dať vysunúť.
Silvia Cristie Baloghova
24.10.11,18:51
Hovorím že som všetko skúsila mechanika nie a nie umúdriť :( mohlo sa vnútri aj niečo zlomit