azalka
18.08.05,14:20
Nenašla som radu ohľadne môjho problému - tak tu je nová téma:

Firma môjho zákazníka prenajíma byty al. domy pre konateľa a ost. konzultantov (všetko sú to cudzinci, nie z EU).
a) Má firma nárok na odpočet DPH z prenájmov týchto zariadení a služieb s nimi súvisiacich (napr. upratovanie). Zo služieb typu práčovňa určite nie.
KEJKA
18.08.05,19:40
z hľadiska DPH miesto dodania služby v súvislosti s nehnuteľnosťou je miesto, kde sa n. nachádza. Ak sú domy a byty na území SR, .... nemažem to, ale otázka sa mi teraz javí tak, že firma je odberateľom služby nie dodávateľom. Kto jej prenajíma?
upresní, nechcem sa tu alternatívne rozpisovať.
azalka
19.08.05,06:36
z hľadiska DPH miesto dodania služby v súvislosti s nehnuteľnosťou je miesto, kde sa n. nachádza. Ak sú domy a byty na území SR, .... nemažem to, ale otázka sa mi teraz javí tak, že firma je odberateľom služby nie dodávateľom. Kto jej prenajíma?
upresní, nechcem sa tu alternatívne rozpisovať.
Firma XY je odberateľom - moja otázka sa týka posúdenia nároku na uplatnenie odpočtu DPH z nájmu domu al. bytu pre konateľa a konzultantov (info o tom, že sú z krajiny mimo EU je len doplnenie o tom, že to nie sú zamestnanci, nejmajú však - aspoň o tom neviem - žiadnu zmluvu s firmou XY). Faktúra od prenajímateľa je vystavená na firmu a firma to aj platí. Nehnuteľnosti sú tu na Slovensku - konateľ a konzultanti tam vlastne bývajú.
Ď
:confused: