adriana126
18.08.05,13:24
Chcela by som sa opýtať, či mi neviete poradiť, ako to je ak zamestancovi sa skončil pracovný pomer u fyzickej osoby a prestúpil do s.r.o., ktorej konateľom je tá istá fyzická osoba u ktorej pracoval predtým. Na základe ústnej dohody zamestnanec súhlasil s podmienkami, bol už aj prehlásený na sociálnej a zdravotnej poisťovni, a po dohode si aj preniesol dovolenku zo starej firmy do novej, mal už iba podpísať pracovnú zmluvu avšak po dovolenke odmietol pracovnú zmluvu podpísať, s tým, že chce iné podmienky a zvýšenie platu, čo však spoločnosť nechce akceptovať. Ako sa v takom prípade postupuje, keď nemá podpísanú pracovnú zmluvu, ako je to s výpovednou dobou a odstupným?
Sefcikova
18.08.05,11:56
Chcela by som sa opýtať, či mi neviete poradiť, ako to je ak zamestancovi sa skončil pracovný pomer u fyzickej osoby a prestúpil do s.r.o., ktorej konateľom je tá istá fyzická osoba u ktorej pracoval predtým. Na základe ústnej dohody zamestnanec súhlasil s podmienkami, bol už aj prehlásený na sociálnej a zdravotnej poisťovni, a po dohode si aj preniesol dovolenku zo starej firmy do novej, mal už iba podpísať pracovnú zmluvu avšak po dovolenke odmietol pracovnú zmluvu podpísať, s tým, že chce iné podmienky a zvýšenie platu, čo však spoločnosť nechce akceptovať. Ako sa v takom prípade postupuje, keď nemá podpísanú pracovnú zmluvu, ako je to s výpovednou dobou a odstupným?
ak nemá podpísanú pracovnú zmluvu, tak predsa nie je ani v pracovnom pomere, tak mu nemôžete dať ani výpoveď.
ak sa nechce dohodnúť, zrušte prihlásenie do poisťovní
veronix
18.08.05,12:40
Ja som mala to isté. Zamestnancov FO som k 31.12.2004 odhlásila a k 1.1.2005 nahlásila do s.r.o.. Urobila som nové, tie isté zmluvy ako mali v FO.No oni nemali žiadne problémy s platom. Tiež neviem ako sa prenáša tá dovolenka. Tú starú neviem, či im doplatit a v s.r.o. som dala normálne, dala som 20 dní do roka, resp. 25 dní u starého zamestnanca, ktorý má veľa rokov odpracované. Dá sa dovolenka preniesť z jednej firmy do druhej? To neva, že majiteľ FO a konateľ s.r.o. sú tá istá osoba. Veď sú rozličné IČO!
endrju
21.08.05,11:53
Dá sa dovolenka preniesť z jednej firmy do druhej? ... Veď sú rozličné IČO!
Dá sa preniesť ak ide o "prechod práv a povinností" (§§ 27 - 31 Zákonníka práce). V iných prípadoch je to na veľmi tenkom ľade a daňováci to asi neuznajú ako náklad. "Prenos dovolenky medzi zamestnávateľmi" mal legislatívnu oporu v starom Zákonníku práce, ktorý platil do 31.3.2002.
SilviaS
22.09.05,09:11
Dobrý den!!
Potrebujem radu!!
Čo všetko potrebuje zamestnávateľ dáť zamestnancovi ak ukončuje so zamestnancom pracovný pomer???
A čo musí zamestnávateľ vybavovať myslím tým nahlasovanie a odhlasovanie!!
Ďakujem Silvia:)
Zita4
22.09.05,09:17
Dobrý den!!
Potrebujem radu!!
Čo všetko potrebuje zamestnávateľ dáť zamestnancovi ak ukončuje so zamestnancom pracovný pomer???
A čo musí zamestnávateľ vybavovať myslím tým nahlasovanie a odhlasovanie!!
Ďakujem Silvia:)Musíš mu dať zápočet rokov. Odhlásiť zo Sociálnej poisťovne, zo zdravotnej poisťovne a na Sociálnu poisťovňu ešte odovzdať Evidenčný list dôchodkového poistenia.
Evaman
22.09.05,11:29
Ešte doplním, že vystaviť Potvrdenie o zúčtovaných a vyplatených príjmov.. , jedno zamestnancovi a druhé podpísané do archívu.
brm
22.09.05,11:32
a ak mal podpísané vyhlásenie k odpočtom, tak mu daj podpísať ukončenie...a prevzatie potvrdenia o príjme...
MirkaV
06.12.05,12:38
Dá sa preniesť ak ide o "prechod práv a povinností" (§§ 27 - 31 Zákonníka práce). V iných prípadoch je to na veľmi tenkom ľade a daňováci to asi neuznajú ako náklad. "Prenos dovolenky medzi zamestnávateľmi" mal legislatívnu oporu v starom Zákonníku práce, ktorý platil do 31.3.2002.

Ten §27-31 zákonníka práce - máte k tomu nejaký komentár. mám dve firmy - a v podstate jedna preberá prevažnú časť z činností druhej .. a aj niektorých zamestnancov -a neviem posúdiť či ide o prechod práv ... alebo nie. Neviem čo s dovolenkou - či ju treba v jednej firme dočerpať, resp.preplatiť, alebo sa dá preniesť.
Dakujem