Nellka
22.09.09,12:00
O preprave je tu viac článkov, no ja len začínam účtovať služby spojené s prepravou a prepravu medzi zahraničím. Mám z toho "guláš" a po prečítaní zákonov ešte väčší. viem, že sú rôzne výnimky, preto by som sa chcela spýtať, či náhodou niekto nevie poradiť odbornú literatúru, ktorá sa týmto zaoberá, alebo nejaké internetové stránky, kde by systém prepravy a DPH bol vysvetlený zrozumiteľne a tak povediac "polopate". Bola by som moc vďačná, za každú radu, kde by sa to dalo naštudovať!!
Nellka
22.09.09,13:18
Nikto nevie o niečom čo by mi pomohlo??
casch
22.09.09,13:22
Každopádne začni zákonom o DPH.
Nellka
22.09.09,14:38
zákon o DPH mám prečítaný, potrebovala by som skôr niečo, kde sú tieto služby spojené so zahraničím vysvetlené zrozumiteľnejšie tiež aj na príkladoch, ak niečo takéto existuje.
Nellka
25.09.09,07:38
Nechcem zakladať novú tému, no chcem sa spýtať na konkrétny prípad:
Podnikateľ registrovaný na IČ DPH v SR fakturuje prepravu podnikateľovi registrovanému na IČ DPH v SR. Preprava sa vykonáva z Brazílie do Rakúska. Faktúra je vystavená bez DPH a vysvetlil mi to ako prepravu z tretích krajín, takže by mala byť oslobodená od dane. Podľa mňa je to však nesprávne, nakoľko fakturuje "slovák slovákovi" faktúra by mala byť s DPH. Mám pravdu? poprosím Vás o radu, súrne potrebujem vedieť kto sa mýli. Ďakujem
Nellka
25.09.09,08:31
Prosím o odpoveď!! čítam všetko možné a neviem si s tým rady. Naozaj to súrne potrebujem vedieť!
Nellka
25.09.09,10:10
takže nikto mi nepomôže..