bea26
22.09.09,11:01
Dobrý deň.
Som živnostníčka, ale zároveň aj zamestnankyňa.
Ako SZČO som za seba neodvádzala odvody. A Ako SZČO som mala v roku 2008 príjem 0.
Momentálne som na PN a chcela by som vedieť či mám nárok na nemocenské od sociálnej poisťovni ako zamestnankyňa?

Ďakujem
VERONIKA6
22.09.09,09:02
Dobrý deň.
Som živnostníčka, ale zároveň aj zamestnankyňa.
Ako SZČO som za seba neodvádzala odvody. A Ako SZČO som mala v roku 2008 príjem 0.
Momentálne som na PN a chcela by som vedieť či mám nárok na nemocenské od sociálnej poisťovni ako zamestnankyňa?

ĎakujemAko zamestnankyňa máš nárok na nemocenské. DPN treba odovzdať zamestnávateľovi.
Xanti
22.09.09,09:03
Dobrý deň.
Som živnostníčka, ale zároveň aj zamestnankyňa.
Ako SZČO som za seba neodvádzala odvody. A Ako SZČO som mala v roku 2008 príjem 0.
Momentálne som na PN a chcela by som vedieť či mám nárok na nemocenské od sociálnej poisťovni ako zamestnankyňa?

ĎakujemSamozrejme, od 11 dňa. Prvých 10 dní Ti zaplatí zamestnávateľ.
bea26
22.09.09,09:08
Aj ja som si to myslela. A neviete mi poradiť, kedy tie dávky posielajú, nakoľko som vypísaná od 23.07.2009 a teraz by som už mala dostať dávku za mesiac august. Už je 22. september a ešte stále nič.
A ešte by som chcela vedieť, ako to je s materskou a rodičovským príspevkom nakoľko som na rizikovom tehotenstve.
Xanti
22.09.09,09:09
Aj ja som si to myslela. A neviete mi poradiť, kedy tie dávky posielajú, nakoľko som vypísaná od 23.07.2009 a teraz by som už mala dostať dávku za mesiac august. Už je 22. september a ešte stále nič.
A ešte by som chcela vedieť, ako to je s materskou a rodičovským príspevkom nakoľko som na rizikovom tehotenstve. A poslal zamestnávateľ tvoje papiere na SP? SKús sa tam informovať. Mne PN chodila okolo 18teho v mesiaci.
bea26
22.09.09,09:10
Zamestnávateľ poslal na 100% lebo som si to podávala sama.
VERONIKA6
22.09.09,09:12
Aj ja som si to myslela. A neviete mi poradiť, kedy tie dávky posielajú, nakoľko som vypísaná od 23.07.2009 a teraz by som už mala dostať dávku za mesiac august. Už je 22. september a ešte stále nič.
A ešte by som chcela vedieť, ako to je s materskou a rodičovským príspevkom nakoľko som na rizikovom tehotenstve.Prvých 10 kalendárnych dní Ti platí zamestnávateľ a tak tie si si našla vo výplate. Od 2.8. Ti platí sociálka. U nás likvidujú dávky k 4. dňu v mesiaci a ktoré do vtedy nemajú, likvidujú zase k 15. v mesiaci. Záleží, kedy Ti zamestnávateľ DPN odovzdal na sociálku.
veronikasad
22.09.09,09:47
Zamestnávateľ poslal na 100% lebo som si to podávala sama.
Odovzdala si na SP aj tzv.prechodku - Potvrdenie o trvaní DPN k 31.8.?