truch
22.09.09,11:11
Dozvedela som sa, že je možné prostredníctvom ORSR vyžiadať si súvahu a výsledovku uloženú v zbierke listín. Bolo by dobré vedieť či potencionálny partner nemá napr. veľké úvery poprípade ako hospodári. Viete niekto bližšie ako sa k týmto údajom dostať?
Dáša_
22.09.09,12:34
najskôr si na internete pozri, či má v zbierke listín uložené tieto výkazy. Nie všetky firmy to majú splnené.
Chobot
22.09.09,12:41
Dozvedela som sa, že je možné prostredníctvom ORSR vyžiadať si súvahu a výsledovku uloženú v zbierke listín. Bolo by dobré vedieť či potencionálny partner nemá napr. veľké úvery poprípade ako hospodári. Viete niekto bližšie ako sa k týmto údajom dostať?

Ak to majú uložené, treba ísť na OR kde za poplatok ti vyhotovia kópiu uloženej listiny (napr. výročnú správu za rok 2008). Myslím, že kedysi to stálo 10 SK za stranu dokumentu.
anklar
22.09.09,20:43
Jestvujú spoločnosti, ktoré na objednávku zisťujú a poskytujú objednávateľovi takejto služby obchodné a marketingové informácie o jeho prípadných budúcich obchodných partneroch.
truch
23.09.09,08:04
Ďakujem za odpovede, pozerala som v OR a je pravda, že nie všetci naši partneri majú uložené listiny v zbierke. Telefonovala som na register a povedali mi, že listiny sú prístupné za poplatok cca 5€ za listinu. Počula som, že sa dá zaplatiť aj ročný poplatok za ktorý je prístup k uloženým listinám voľný. Neviem koľko to činí, neviete niekto, či sa neoplatí zaplatiť radšej ročný paušál?